Skocz do zawartości

Camelek

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Camelek

 • Tytuł
  Młodszy Użytkownik

Previous Fields

 • Ulubiona dystrybucja
  Debian Etch 4.0
 • Środowisko graficzne
  GNOME, KDE, Fluxbox, awaryjny terminal :D
 • JID
  camelek@jid.pl

Contact Methods

 • Strona www
  http://www.camelek.dolsat.pl/
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Zainteresowania
  Amiga
 1. Ekhem, dopiero zaczynam z tą maskaradą, i mam pytanie, czy to wystarczy, i jaki adres tam wpisać, i co zrobić na komputerze drugim [klient]? [tzn, ustawiałem to na Mandrivie 2006 PP GOLD, ale tam się tylko klikało ;]
 2. Cześć Wam! Mam mały problem, czy na Mandriv'ie 2005 wystarczy załączyć w MCC "Współdzielenie połączenia...", aby mieć maskowanie. Tzn. ja mam internet i drugą kartę sieciową oraz drugi komputer, czy jeśli załącze wyżej wymienioną opcję to to wystarczy aby tylko mój komputer był widziany w sieci, a drugi z niej także korzystał bez własnego IP. Znalazłem jeszcze taki skrypcik #zrób sobie uruchamialny skrypcik w /etc/sysconfig/network-scripts/if.up/: echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward iptables -F -t nat iptables -X -t nat iptables -F -t filter iptables -X -t filter iptables -t filter -P FORWARD DROP iptables -t filter -P OUTPUT ACCEPT iptables -t filter -P INPUT DROP iptables -t filter -A FORWARD -s 10.10.10.0/25 -d 0/0 -j ACCEPT iptables -t filter -A FORWARD -d 10.10.10.0/25 -s 0/0 -j ACCEPT iptables -t filter -A FORWARD -s 20.20.20.0/25 -d 0/0 -j ACCEPT iptables -t filter -A FORWARD -d 20.20.20.0/25 -s 0/0 -j ACCEPT iptables -t filter -A INPUT -j ACCEPT iptables -t nat -A POSTROUTING -s 10.10.10.2 -d 0/0 -j MASQUERADE iptables -t nat -A POSTROUTING -s 20.20.20.2 -d 0/0 -j MASQUERADE #aha no i co oczywiste w /etc/sysconfig/network ustaw GATEWAY=192.168.0.1 #GATEWAYDEV=ra0 (czy co tam masz) Co się tu dzieje i czy to wystarczy? Oczywiście z góry dzięki! Dobra zrobiłem! Wyjaśnienie jak, jest dostępne na forum.mandriva.pl ->Sieci->"Cześć jak zrobić maskowanie?"
 3. Camelek

  Czy Fedora3 Jest Na Amigaone ?

  Debian jest standardowo dodawany do nowych Amig. Z tego co wiem istnieje jeszcze YellowDog ( o nim informacje są dostępne na IntuitionBase.com )
 4. Camelek

  Czy Fedora3 Jest Na Amigaone ?

  Jeśli chodzi o microAmigaOne to w standardzie ma 256MB RAM, ale jest rozszerzalna do 2GB RAM. Pamięci o których tutaj mówię są takie jak w laptopach. Więcej informacji można znaleźć na stronie os4.exec.pl (o systemie i komputerze). Ja dopiero ten komputer zamówiłem, spodobał mi się system operacyjny, ale także to, że jest to kontynuacja legendy. (_linux'a_ → Linuksa) ORT używam na PC, bo nie mam lepszej alternatywy i zawiera wiele wspaniałego soft'u.
 5. Camelek

  Windows - co mnie w nim irytuje.

  Chciałbym się przyznać, że ja także nie lubię Monopolistycznego Systemu. Na PC używam (_linux'a_ → Linuksa) ORT, a teraz także, dla zabawy sprawdzam ReactOS. I jeśli monopol będzie się tak długo utrzymywał, to należy wspierać jego darmowe klony(chodzi o coś w rodzaju WINE). To daje większą alternatywę niż Linux lub inne OS'y, bo jeśli trzeba byłoby się porzegnać ze starymi programami(tymi z Wind*ws), to jest to trudniejsze. PS. Ja już chyba przekraczam wszelkie granice alternatywności. Nie tylko nie używam tego Wind***'*, ale w przeciwieństwie do wszystkich ludzi z mojego otoczenia przenoszę się na platformę microAmigaOne[ choć jest to troszkę kosztowniejsze]. Ale tam także przcież jest Linux!
 6. skompilować jądro z odczytywaniem partycji affs (dla tych co już umieją kompilować jądro) uruchomić jądro z odzczytywaniem partycji affs zamontować dysk na którym się znajduje np. mount /dev/hdb /mnt/affs -t affs czemu to piszę? sam wcześniej tego nie wiedziałem, ale jakoś doszedłem. i chciałbym się tym podzielić
 7. Camelek

  Ati - Instalacja

  nie o to mi chodziło... Chodzi o to, że nie mam stałego łącza, na necie jestem rzadko. Tak więc to rozwiązanie wydawało mi się odpowiednie.
 8. W jaki sposób zainstalować sterowniki do ATI 9550? Jeśli ktoś zna to sposób : proszę wyślij mi e-mail z gotowym przepisem < bo się na (_linux'ie_ → Linuksie) ORT aż tak nie znam >
 9. Camelek

  Już Wiem

  Jakiś czas wcześniej pisałem, że nie wiem jak odczytać dysk z Amigi na (_linux'ie_ → Linuksie) ORT. Znalazłem przyczynę. Różnica polega na tym, że Amiga zapisuje informacje o partycjach w RDB, a PC w MBR - mniej więcej chodzi o to, że są to inne obszary. Chcąc więc stworzyć dysk z MBR i AFFS, uruchomiłem AROS'a i te partycje stworzyłem. Rozczarowałem się jednak, ponieważ AROS faktycznie utworzył MBR i partycję widzianą pod (_linux'em_ → Linuksem) ORT, ale w niej znajdował się RDB ¡
 10. Camelek

  Ms Linux - Realna Sprawa

  Mam dość tego MonopolistycznegoSystemu, nie potrafią sami zrobić (_linux'a_ → Linuksa) ORT to sobie go poprostu kupują!
 11. Jak już wcześniej pisałem zamierzam kupić Micro AmigaOne, ale do tej pory używam PC z FC3. Posiadam także Amigę 1200. Bardzo chciałbym jednak zgrać dane z tego dysku. Problem polega na tym, że przykłady dołączone do AFFS (man) - nie działają ( w przypadku dysku twardego, inne działają ). Pojawia się błąd, że na dysku jest zbyt wiele systemów plików. Jedyny system w którym działa mój dysk to AROS - sam wykrywa i ustawia dyski. Co zrobić aby odczytać wiele partycji z AFFS i poprawnie je zamontować?
 12. Zamierzam kupić komputer AmigaOne, czy jest Fedora dla tego komputera (najlepiej 3 lub wyższa)? Oczywiście gotowa do użytku na krążkach bez samodzielnego kompilowania całego systemu.
×