Jump to content

Sorror

@Administrator
 • Content Count

  2,019
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Everything posted by Sorror

 1. Sorror

  IBM kupiło Red Hat

  @SeeM Obaj mamy rację, bo RH ląduje w chmurze IBM, ale CEO RH raportuje bezpośrednio do CEO IBM. A o biurokracji IBM-a we Wrocławiu (gdzie jest go sporo) krążą już legendy, to swoją drogą.
 2. Sorror

  IBM kupiło Red Hat

  Póki co nic się nie zmieni, RH będzie niezależną jednostką raportującą bezpośrednio do pani prezes holdingu. Ogólnie klimat sprzyja aktualnie opensource, czego przykładem może być zakup githuba przez MS, także nie bałbym się na zapas.
 3. Sorror

  Portal

  Słuchajcie WalDo, dobrze mówi
 4. Sorror

  Zmiany Na Forum

  Kontaktu generalnie nie ma, tzn dla osób niezalogowanych Z mod_security niestety musimy żyć, koledzy administrujący serwerem widzą w nim wartośc dodaną.
 5. Sorror

  Zmiany Na Forum

  W mojej opinii mod_security to porażka.
 6. Sorror

  Własna Chmurka

  Niet, nie rozdrabniamy działów, zapotrzebowania i odpowiedniej aktywności brak
 7. Sorror

  Poznajmy Się

  Ponieważ wątki tego typu służą już jedynie spamerom do nabijania postów, zamykam. Swoją drogą ten wątek to piękny przykład ewolucji Internetu. Z każdym rokiem coraz to większe bagno
 8. Sorror

  Dowcipy

  Spamerzy poblokowani, a wątek zamykam.
 9. Z tym wpisowym to troszkę przegięcie moi drodzy. Akcja sama w sobie bardzo sympatyczna, ale płacić 20-30zł za możliwość biegania po publicznym parku oraz "otrzymywania informacji dotyczących ofert pracy w branży IT oferowanych przez spółkę IT Kontrakt sp. z o.o."? Na przyszły rok sugerowałbym konsultację z dobrym event managerem, ponieważ takie rzeczy da się robić ciut lepiej. Niemniej, zamierzam się przebiec, więc do zobaczenia.
 10. Sorror

  Sprzedam Mieszkanie W Nowym Sączu

  http://forum.fedora.pl/topic/24239-regulamin-dzialu-ogloszenia/
 11. Sorror

  Wydłużanie Czasu Pracy Na Baterii

  Lektura: http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/20/html/Power_Management_Guide/index.html Szczególnie #2, a jeszcze szczególniej: http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/20/html/Power_Management_Guide/tuned.html
 12. Sorror

  [Szukam] Programista Php

  http://forum.fedora.pl/topic/24239-regulamin-dzialu-ogloszenia/ Każdy użytkownik, tym bardziej nowy na forum, powinien zadbać o jakość swojego ogłoszenia. Twoje to śmiech na sali i gdybym tematu nie wyrzucił do kosza, nie mógłbyś i tak liczyć na czyjekolwiek zainteresowanie. Zapraszam ponownie, już z wersją pokazującą minimum wysiłku.
 13. Sorror

  Czy Fedory Można Używać Do Celów Komercyjnych?

  Nie żyjemy w 16-to wiecznym chanacie. W EU nie istnieje temat przymusu zakupienia towaru, jeśli wykorzystujemy go w celach komercyjnych. Jeśli autor darmowego oprogramowania wydał je na licencji pozwalającej na użytkowanie komercyjne, możemy to robić bez jakichkolwiek obaw. Temat zapewne wziął się z sytuacji, kiedy z różnych możliwych powodów należy określić wartość mienia firmy, przedstawić koszt uzyskania przychodu, lub co tam jeszcze. Programy w tych celach wykorzystywane (tak samo jak większość programów do fakturowania) zazwyczaj nie pozwalają na wprowadzenie wartości zerowej. Dodatkowo istnieje coś takiego, jak uzyskanie przychodu z nieodpłatnego świadczenia, co wiąże się z obowiązkiem podatkowym - to też może zamącić ludziom w głowach. Niemniej wykładnia prawna jest taka, że darmowe oprogramowanie za takie nieodpłatne świadczenie się nie uważa.
 14. Widać blaster44 ma domyślnie coś innego.
 15. Sorror

  Czy Fedory Można Używać Do Celów Komercyjnych?

  Ktokolwiek Ci tego nie powiedział, poproś go o podstawę prawną
 16. Jasne, że może. Jako, że nie mam pojęcia czym jest DWS założyłem jednak, że może istnieć konflikt (np. jeśli serwowana jest osobna usługa na porcie z qlproxy.conf). @nikita: port możesz zmienić w qlproxy.conf, z :80 na np. 6283 i łączyć się przez proxy.diladele.lan:6283 Pokaż jeszcze co zwraca: sestatus
 17. Łączysz się nie określając portu, zatem wypluwa Ci domyślnego Apachowego vhosta. Możesz albo zmienić 80 na coś innego w qlproxy.conf, albo w configu Apacha.
 18. ABRT to się budzi jak wiatr za oknem za mocno zawieje.
 19. Ja to w ogóle chyba pierwszego posta nie przeczytałem, ha ha
 20. Radzi sobie co najmniej od wydania nr 16 (kwestia kernela).
 21. Sorror

  Dziwne Zachowanie Karty Wifi.

  Spróbuj usunąć wszystkie istniejące profile sieci w NetworkManager i wykonać jego reinstalację.
 22. Sorror

  Staliśmy Się Siłą W Sportach Zimowych

  Hyde Park to Hyde Park, można poruszać tu dowolne tematy. Inną sprawą jest, czy tego typu wątek wzbudzi czyjeś zainteresowanie, ale to już nie nasz problem.
 23. Link podał Ci Miszcz. Dodam od siebie, że Linux wymaga ambicji. Jeśli jesteś początkujący i nie za bardzo rozumiesz komendy w konsoli, w pierwszej kolejności zabierz się za ich naukę. Zaczynając od tych, na które natrafiasz najczęściej. Copy/paste instrukcji z poradników niczemu nie służy, niewiele się nauczysz, a i nieświadomie narobisz bałaganu w systemie. Zapoznaj się też z całym naszym poradnikiem.
 24. Sorror

  Aurox Na Nowo?

  Powodzenia zatem. Koniecznie pochwal się pierwszymi rezultatami, kiedy będziesz gotowy.
 25. Problem leży w samym gdm. W związku z Twoim innym wątkiem na forum podejrzewam, że mogłaś popełnić jakiś błąd przy próbie zamiany domyślnej grafiki. Zanim poproszę Cię o loga gdm, spróbuj ponownie zdefiniować tło. Wybierz plik .jpg, najlepiej w rozdzielczości odpowiadającej Twoim obecnym ustawieniom monitora. Nazwij go tlo.jpg i wrzuć do '/usr/share/backgrounds/'. Następnie z roota: gdm -s /bin/bash Pojawi się prompt basha. Wklej: `dbus-launch | sed "s/^/export /"` wciśnij enter, oraz: http://pastebin.com/HB2vds5n i enter. Zrestartuj system i sprawdź, czy tło wyświetla się prawidłowo. Jeśli tak, przy następnej zmianie wystarczy podmienić tlo.jpg. Jeśli nie, pokaż zawartość /var/log/gdm/:0.log (już po restarcie). Edit: trzecią linijkę kodu wrzuciłem na pastebin, ponieważ znacznik code nie potrafi sobie z nią poradzić.
×