Jump to content

ecik__

Użytkownicy
 • Content Count

  834
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

ecik__ last won the day on June 13 2011

ecik__ had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

About ecik__

 • Rank
  Paczker

Previous Fields

 • Ulubiona dystrybucja
  Fedora Core :)
 • Środowisko graficzne
  KDE

Contact Methods

 • Strona www
  http://fedoraproject.org/wiki/Micha%C5%82Bentkowski

Profile Information

 • Skąd
  Rybnik
 1. Sprawdzilem to u siebie i wyglada na to, ze faktycznie nice jest ignorowane. Ciekawa sprawa, chyba trzeba bedzie ja jeszcze przebadac.
 2. Lockfile dziala, ale Ty go zle uzywasz Ja odpalilem ten skrypt i mialem kilka razy: lockfile: Sorry, giving up on "widelec5" Co oznacza, ze nie udalo sie uzyskac locka. Chyba powinienes najpierw zrobic locka, i jesli wynik locka bedzie pozytywny to dopiero wtedy wypisz komunikat, ze podniosl. Poza tym, mozesz uzyc parametru -r -1. Wowczas, lockfile bedzie probowal zalozyc locka na plik az do skutku.
 3. Wygląda na to, że problem powoduje pojedynczy cudzysłów wewnątrz podwójnego. Takie coś zadziała: #!/bin/bash komenda="/usr/bin/nautilus /media/dysk/" $komenda Co ciekawe, jak wpiszesz poniższe, to też nautilus da dziwny wynik: /usr/bin/nautilus "'/media/dysk'" Czemu tak to działa - nie mam pojęcia... ale wygląda na to, że nie należy wrzucać pojedynczych cudzysłowów wewnątrz podwójnych.
 4. Skoro masz zamiar czekać aż skrypt się wykona, to czemu rzucasz go w tło (&)? Wtedy na pewno będziesz musiał nacisnąć enter. Jeśli nie chcesz, żeby skrypt pracował w tle, usuń znak &. Jeśli ma pracować w tle, enter będzie konieczny.
 5. ecik__

  Flock

  flock -u jest niepotrzebne. Po wyjściu z bloku w nawiasach, blokada jest automatycznie zwalniana.
 6. ecik__

  Flock

  Najlepiej gdybyś wkleił dokładną zawartość skryptu, który próbujesz odpalić. Bo ten z pierwszego posta nie wykonuje nic, więc ciężko powiedzieć co może być źle.
 7. ecik__

  Flock

  U mnie tez kod z przykładu działa. Ale wydaje mi się, że kaczorro89 tak naprawdę próbuje uruchomić inny skrypt. Skoro jest błąd flock: błędna liczba: nazwa_pliku to skąd się tam wzięło to nazwa_pliku, skoro czegoś takiego w kodzie nie ma?
 8. grep jest na tyle fajnym narzędziem, że zwraca status 1, gdy nie było dopasowania, lub 0 - jeśli dopasowanie było. Parametr -exec polecenia find wykonuje się tylko wtedy, jeśli wszystko, co jest na lewo od niego, zakończyło się sukcesem. Możesz więc zrobić coś takiego: find /root/serwer -name "*.b" -print -exec grep -q "update" "{}" \; -exec obrobka \; Jak to działa? Najpierw find wyszukuje pliki o rozszerzeniu .b. Następnie wypisuje je (-print). Następnie wykonuje polecenie grep. Parametr -q jest parameterem grepa i oznacza on, że grep nie wypisuje nic na wyjście. Jedynie będziemy mieli informację czy ciąg znaków został znaleziony, czy nie. "{}" to jest miejsce, które find zastępuje nazwą pliku. Średnik \; (musi być escape'owany!) oznacza koniec parametrów dla -exec. Następnie jest kolejne -exec, które wykona się TYLKO wtedy, gdy poprzednie -exec zakończyło się sukcesem. Czyli może robić obróbkę. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne
 9. Zabronione jest również wykorzystanie jakichkolwiek elementów tekstowych, graficznych lub muzycznych, jak również elementów kodu lub struktury strony w celu tworzenia dzieł pochodnych w celach innych, niż dozwolony użytek osobisty. Jeśli będziesz robił program tylko dla własnych potrzeb, to zapewne wszystko będzie ok.
 10. Coś znalazłem: http://api.giantbomb.com/ Na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem ok.
 11. Może spróbuj usunąć pakiet evolution-NetworkManager, a potem zrób aktualizację. Albo pokaż co wyrzuca u Ciebie yum list evolution\*
 12. Modułem ftplib na pewno się nie dostaniesz, bo to nie ten protokół (jak zauwazył wyżej Subaru, są różnice między ftp i sftp). Do połaczeń ssh i sftp w pythonie, możesz wykorzystać paramiko. Jest też w repo, jako python-paramiko. W dokumentacji jest przykład z sftp, /usr/share/doc/python-paramiko-*/demos/demo_sftp.py.
 13. Proponuję zapoznać się z man date oraz man at
 14. Przed wysłaniem posta (lub napisania jakiejkolwiek komendy w konsoli) radzę dokładnie czytać co wpisujesz, bo w tym przypadku to też może być źródłem problemu. Jeśli zaś chodzi konkretnie o twój problem, to możesz użyć komendy yum search pecl żeby zobaczyć wszystkie pakiety PECL jakie są w Fedorze. Wśród nich powinieneś dostrzec php-pecl-ssh2, który możesz spokojnie zainstalować yumem.
 15. W Installation Guide zalecają co najmniej 3GB na partycji /var. Tak czy owak, ja się specjalnie nie przejmuję zajętością i mam zajęte 733 MB. Jeśli jednak chcesz zrobić aktualizację to faktycznie może być problem, bo ściągniete pliki są ładowane do /var/cache/yum. Moim zdaniem, najlepiej po prostu rozszerzyć partycję
×
×
 • Create New...