Skocz do zawartości

ecik__

Użytkownicy
 • Zawartość

  834
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana ecik__ w Rankingu w dniu 13 Czerwiec 2011

ecik__ posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

3 Neutral

O ecik__

 • Tytuł
  Paczker

Previous Fields

 • Ulubiona dystrybucja
  Fedora Core :)
 • Środowisko graficzne
  KDE

Contact Methods

 • Strona www
  http://fedoraproject.org/wiki/Micha%C5%82Bentkowski

Profile Information

 • Skąd
  Rybnik
 1. Czy Działa U Was Nice?

  Sprawdzilem to u siebie i wyglada na to, ze faktycznie nice jest ignorowane. Ciekawa sprawa, chyba trzeba bedzie ja jeszcze przebadac.
 2. Lockfile Problem

  Lockfile dziala, ale Ty go zle uzywasz Ja odpalilem ten skrypt i mialem kilka razy: lockfile: Sorry, giving up on "widelec5" Co oznacza, ze nie udalo sie uzyskac locka. Chyba powinienes najpierw zrobic locka, i jesli wynik locka bedzie pozytywny to dopiero wtedy wypisz komunikat, ze podniosl. Poza tym, mozesz uzyc parametru -r -1. Wowczas, lockfile bedzie probowal zalozyc locka na plik az do skutku.
 3. Uruchamianie Nautiliusa Ze Skryptu

  Wygląda na to, że problem powoduje pojedynczy cudzysłów wewnątrz podwójnego. Takie coś zadziała: #!/bin/bash komenda="/usr/bin/nautilus /media/dysk/" $komenda Co ciekawe, jak wpiszesz poniższe, to też nautilus da dziwny wynik: /usr/bin/nautilus "'/media/dysk'" Czemu tak to działa - nie mam pojęcia... ale wygląda na to, że nie należy wrzucać pojedynczych cudzysłowów wewnątrz podwójnych.
 4. Skrypt W Bashu

  Skoro masz zamiar czekać aż skrypt się wykona, to czemu rzucasz go w tło (&)? Wtedy na pewno będziesz musiał nacisnąć enter. Jeśli nie chcesz, żeby skrypt pracował w tle, usuń znak &. Jeśli ma pracować w tle, enter będzie konieczny.
 5. Flock

  flock -u jest niepotrzebne. Po wyjściu z bloku w nawiasach, blokada jest automatycznie zwalniana.
 6. Flock

  Najlepiej gdybyś wkleił dokładną zawartość skryptu, który próbujesz odpalić. Bo ten z pierwszego posta nie wykonuje nic, więc ciężko powiedzieć co może być źle.
 7. Flock

  U mnie tez kod z przykładu działa. Ale wydaje mi się, że kaczorro89 tak naprawdę próbuje uruchomić inny skrypt. Skoro jest błąd flock: błędna liczba: nazwa_pliku to skąd się tam wzięło to nazwa_pliku, skoro czegoś takiego w kodzie nie ma?
 8. Bash - Operowanie Na Plikach Znalezionych Findem

  grep jest na tyle fajnym narzędziem, że zwraca status 1, gdy nie było dopasowania, lub 0 - jeśli dopasowanie było. Parametr -exec polecenia find wykonuje się tylko wtedy, jeśli wszystko, co jest na lewo od niego, zakończyło się sukcesem. Możesz więc zrobić coś takiego: find /root/serwer -name "*.b" -print -exec grep -q "update" "{}" \; -exec obrobka \; Jak to działa? Najpierw find wyszukuje pliki o rozszerzeniu .b. Następnie wypisuje je (-print). Następnie wykonuje polecenie grep. Parametr -q jest parameterem grepa i oznacza on, że grep nie wypisuje nic na wyjście. Jedynie będziemy mieli informację czy ciąg znaków został znaleziony, czy nie. "{}" to jest miejsce, które find zastępuje nazwą pliku. Średnik \; (musi być escape'owany!) oznacza koniec parametrów dla -exec. Następnie jest kolejne -exec, które wykona się TYLKO wtedy, gdy poprzednie -exec zakończyło się sukcesem. Czyli może robić obróbkę. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne
 9. [Solved] Aplikacja Do Katologowania Gier

  Zabronione jest również wykorzystanie jakichkolwiek elementów tekstowych, graficznych lub muzycznych, jak również elementów kodu lub struktury strony w celu tworzenia dzieł pochodnych w celach innych, niż dozwolony użytek osobisty. Jeśli będziesz robił program tylko dla własnych potrzeb, to zapewne wszystko będzie ok.
 10. [Solved] Aplikacja Do Katologowania Gier

  Coś znalazłem: http://api.giantbomb.com/ Na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem ok.
 11. Może spróbuj usunąć pakiet evolution-NetworkManager, a potem zrób aktualizację. Albo pokaż co wyrzuca u Ciebie yum list evolution\*
 12. [Python] Połączenie Sftp Zwraca "Eoferror"

  Modułem ftplib na pewno się nie dostaniesz, bo to nie ten protokół (jak zauwazył wyżej Subaru, są różnice między ftp i sftp). Do połaczeń ssh i sftp w pythonie, możesz wykorzystać paramiko. Jest też w repo, jako python-paramiko. W dokumentacji jest przykład z sftp, /usr/share/doc/python-paramiko-*/demos/demo_sftp.py.
 13. Ważne Zadania W Terminalu Związane Z Czasem.

  Proponuję zapoznać się z man date oraz man at
 14. Instalacja Pecl Ssh2

  Przed wysłaniem posta (lub napisania jakiejkolwiek komendy w konsoli) radzę dokładnie czytać co wpisujesz, bo w tym przypadku to też może być źródłem problemu. Jeśli zaś chodzi konkretnie o twój problem, to możesz użyć komendy yum search pecl żeby zobaczyć wszystkie pakiety PECL jakie są w Fedorze. Wśród nich powinieneś dostrzec php-pecl-ssh2, który możesz spokojnie zainstalować yumem.
 15. Czyszczenie Katalogow Na Partycji /Var/*

  W Installation Guide zalecają co najmniej 3GB na partycji /var. Tak czy owak, ja się specjalnie nie przejmuję zajętością i mam zajęte 733 MB. Jeśli jednak chcesz zrobić aktualizację to faktycznie może być problem, bo ściągniete pliki są ładowane do /var/cache/yum. Moim zdaniem, najlepiej po prostu rozszerzyć partycję
×