Skocz do zawartości

Miszcz

Użytkownicy
 • Zawartość

  763
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  25

Ostatnia wygrana Miszcz w Rankingu w dniu 18 Listopad 2017

Miszcz posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

45 Excellent

O Miszcz

 • Tytuł
  Ekspert

Previous Fields

 • Ulubiona dystrybucja
  glupie pytanie ;s
 • Środowisko graficzne
  kadee
 • GG
  7685175

Profile Information

 • Skąd
  Liverpool
 1. Clementine pod Fedora 27 - nie działa

  Możesz też uruchomić w konsoli i zobaczyć jaki błąd ci zwróci gdy się wywali.
 2. Kto zmusza Red Hata?

  Moim zdaniem przejście na rolling release pomogło by Fedorze. Wystarczyło by trzymać min/max 2 linie np. 'stable' i 'test' gdzie w stable były by naprawdę rzeczy stable, a w test te ich nowości. Niestety, lepiej tracić czas i zasoby ludzkie na trzymanie 2/3 wydań dystrybucji wstecz. Tak jest i prawdopodobnie będzie bo taki model dystrybucji ma RedHat tyle, że znacznie wolniejszy.
 3. red hat ustawienia sieciowe

  Pokaz co masz w /etc/sysconfig/network-scripts i jeżeli masz, wklej tu pliki zaczynające się od ifcfg-xxx np. (ifcfg-eth0). możesz też wkleić tu wynik polecenia: nmcli c show <nazwa interfejsu> Gdy przełączysz się na bridge spróbuj cus takiego: dhclient # aczkolwiek to może być nadpisane przez NM W trybie bridge co jest twoim DHCP? Może wirtualka prosi o adres, ale go nie otrzymuje.
 4. Kto zmusza Red Hata?

  Obawiam się, ze w moim wypadku czas stoi na przeszkodzie.
 5. Kto zmusza Red Hata?

  Moim zdaniem problemem nie jest RedHad(ktory prawdopodobnie daje tylko kasę i tyle) a ludzie którzy nie maja pojęcia o tworzeniu dobrej dystrybucji. Pchają wszystko co najnowsze bez odpowiedniego przetestowania, co powoduje że jest coraz mniej użytkowników co przekłada się na jakość która z roku na rok jest coraz gorsza bo po prostu nie ma komu testować... To bardzo prosta zależność. Niestety, ale trzeba się nastawić, że dla developerów Fedory oprogramowanie jest ważniejsze od użytkowników. Na koniec dodam, że generalnie w IT coraz częściej widzę, rosnącą ilość ludzi zajmujący się rzeczami o których nie mają(prawi) kompletnie pojęcia... i jakimś cudem jest to akceptowalne.
 6. Są strony gdzie możesz sprawdzić jak chodzą konkretne modele pod Linuksem. Np. http://www.openprinting.org/printers Nie wiem na ile ta lista jest aktualiwowana.
 7. https://fedoramagazine.org/full-mp3-support-coming-soon-to-fedora/
 8. Problem Z Logowaniem

  Proszę Cię bardzo: 1. https://dug.net.pl/tekst/63/przewodnik_po_sudo/ 2. http://kik.pcz.pl/so-add/KSL/lekcje/l_9.html (szukaj tylko swojej zmiennej) 3. http://www.arturpyszczuk.pl/commands-su.html 4. Możesz wyjść wpisując komendę "exit". 5. Powtórz punkt 3 z minusem na końcu i pokaz jeszcze raz zmienną PATH. (Nie był bym sobą gdybym nie powiedział, że sposób sformułowana zadania jest trudniejszy do odszyfrowania niż jego wykonanie. Naprawdę można takie rzeczy jaśniej opisywać...)
 9. Jeżeli go kopiowałeś, to sprawdź jeszcze uprawnienia.
 10. Zakazy Rodziców

  Ja mam dwa. Raz, słuchaj co mówi tato. A dwa- naucz się pisać po polsku.
 11. Masz włączone jakieś dodatkowe repozytoria?
 12. dnf install <paczka ktora cie interesuje> # zrob to: su -c "dnf install gstreamer-{ffmpeg,plugins-{bad,good,ugly}} \ xine-lib-extras{,-freeworld} libtunepimp-extras-freeworld" # i to: dnf install gstreamer1-plugins-* # Po tym reset Clementine. Mała uwaga: Nie jestem moderatorem, ale bardzo proszę o pisanie zgodnie z zasadami języka polskiego. Zdania rozpoczynamy od wielkiej litery.
 13. Tak dokładnie to nie jestem w stanie, bo nie używam Fedory na desktopie. Spróbuj tego: dnf search gstreamer Wylistuje ci to wszystko związane z gstreamerem. Poszukaj co cie interesuje. Wiem, że Amarok2 potrzebuje gstreamera w wersji 1 do odtwarzania mp3. A Clementine jest oparte na Amaroku 1.x. Więc jeżeli 2 ciągle potrzebuje starego gstremara, to zakadam, że wersja 1 też. Mogę się oczywiście mylić.
 14. Zainstaluj wtyczki, ale do gstreamera 1.
 15. Client Kvm, Konfiguracja Sieci Oraz Br0

  Zobacz tu https://help.ubuntu.com/community/KVM/Networking lub tu: https://wiki.libvirt.org/page/Networking Możesz też wkleić co się da tutaj żebyśmy mogli zobaczyć twoją konfigurację np. xml VM-ki, ip route, iptables -t nat, iptables -t filter, iptables -t mangle, itd itd. itd. ... I jeszcze jedna sprawa. Może wiesz, ale ta metoda bridzowania, co próbujesz jest przestarzała, na rzecz "macvtap".
×