Jump to content

tex_ass

Użytkownicy
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

tex_ass last won the day on November 28 2010

tex_ass had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About tex_ass

 • Rank
  Użytkownik

Previous Fields

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Skąd
  Grójec
 • Zainteresowania
  sytemy zgodne z POSIX (wiadomo...), skład tekstu (TeX), fantastyka, nowinki ze świata nauki, piesze wędrówki
 1. A jakie kodowanie masz ustawione w outlook-u? Serwer poczty raczej nie ma nic do strony kodowej wiadomości. Żeby strona kodowa się zgadzała, musi być taka sama u nadawcy i u odbiorcy.
 2. Ja bym radził m0n0wall-a. Szybki, prosty, oparty na FreeBSD, zarządzany przez przeglądarkę.
 3. Szerokie te specjalizacje. Czy szkoła oferuje jakieś dodatkowe certyfikaty w ramach zajęć? Poza tym "speców" od programowania internetowego (głównie w php) jest sporo, podobnie zresztą jak "informatyków" Micro$oft certfied. Mi się fartnęło, bo szkoła zaoferowała możliwość zrobienia certyfikatu projektanta sieci strukturalnych 3M oraz dwóch albo trzech semestrów na CISCO CCNA (oczywiście w ramach zajęć - a opłata tylko za certyfikat/egzamin, i to znacznie niższa niż normalnie). Więc sprawdź również czy i jakie będziesz miał dodatkowe bonusy na jednej i na drugiej specjalizacji.
 4. To przetestuj sobie kate lub Quanta+. Z resztą do gedita wystarczy wtyczek doinstalować, i naprawdę dużo potrafi, więcej od notepada++.
 5. Jeśli masz zainstalowany w webminie moduł do obsługi serwera, po prostu będą one widoczne. Na pewno są takie moduły do sendmaila i postfixa, co do couriera, exima i qmaila - nie wiem. Zaciągnij najlepiej instalkę spod tego adresu, przy instalacji będziesz miał od razu podstawową konfigurację. A dodatkowych modułów, o ile będą ci potrzebne, szukaj na webmin.com.
 6. Witam Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że nie masz certyfikatu potwierdzonego przez jakąś organizację/firmę, a sam go wygenerowałeś. Niestety, certyfikat potwierdzony, czyli kolejny w łańcuchu certyfikacji, trochę kosztuje (4 - 5 lat temu był to koszt ok. 600 zł, teraz nie wiem ile). W thunderbirdzie wystarczyłoby(jak przypuszczam) odznaczyć go jako zaufany, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś. pozdrawiam
 7. Witam Nie padło wam przypadkiem wygładzanie fontów?
 8. Aktualnie używam najnowszej wersji (9.10), chodzi wszystko, nie wiesza się, zero problemów jak sam nie namieszam . Jak zainstalowałem sobie F11, to mi się wieszała - błąd kernela - system zawieszał się po kilku, kilkunastu minutach pracy. Ostatnia Fedora (używałem od FC3 do F9) która działała mi bezproblemowo to F9, potem już tylko jazda w dół. A z Ubuntu jakoś nie mam problemu.
 9. Zegar systemowy, w BIOS-ie, masz ustawiony na GMT. Fedora to widzi i dodaje 2h, M$ Windows nie widzi, i późni się 2h. Ot i cała tajemnica. A jak nie chcesz mieć windozy na dysku to skasuj partycję spod linuksa i wywal wpis w GRUB-ie. I po krzyku.
 10. Temat zamknięty. Problem miałem z powodu krótkiego wpisu w konfiguracji GRUB-a. Wpis wykasowałem i problem przestał istnieć. pozdrawiam
 11. Witam Pełen szczerych chęci chciałem, po długiej przerwie, ponownie zainstalować Fedorę. Instalacja poszła bez problemu, niestety podczas pracy pod GNOME system robił totalny zwis w ciągu kilku minut. Zrobiłem pełny upgrade systemu, ale nie pomogło. Co ciekawe, na konsoli tekstowej nie było żadnych problemów - działała przez półtorej godziny (co najmniej), po przejściu do trybu graficznego - zwis w ciągu kilku minut. Nie zachowałem żadnych logów, bo na lapku muszę pracować - na szybko zainstalowałem Mint-a. Zakładam, nie wiem czy słusznie, że to jakieś problemy ze sprzętem. Mój sprzęt to Acer Aspire 5050/3242 z Turionem 64 i chipem graficznym ATI, 1GB RAM. Oczywiście instalowałem Fedorę 11. Będę wdzięczny za sugestie, czemu tak się dzieje i jak to zmienić. pozdrawiam
 12. tex_ass

  No Future

  Programujesz, znasz alternatywne OS-y, angielski znasz zapewne na sensownym poziomie, pracę znajdziesz, tylko może być tak, że długo będziesz szukał pracy dobrej, sensownej. Ja szukałem kilka lat, a obecną pracę znalazłem przypadkiem. Warto by było, żebyś nie zmieniał profilu: "speców" od oprogramowania M$ jest na pęczki. Jak będziesz miał odrobię farta, w końcu trafisz do firmy gdzie posadzą cię przed kompem i każą pokazać co potrafisz, a nie będą zwracali uwagi na makulaturę. Pozostaje tylko życzyć ci powodzenia .
 13. Witam Nie czytałem wszystkich wpisów w wątku, ale pierwszy tak . Wydaje mi się, że to jak serwer był utrzymany, świadczy o adminie, ewentualnie adminach, a nie o systemie jako takim. A w linuksowej społeczności najbardziej denerwują mnie właśnie "święte" wojny między zwolennikami różnych dystrybucji...
 14. Tak namiętnie namawiacie... To może dam się przekonać. Mam pewien sentyment do Fedory: zaczynałem od Red Hat-a jakieś 10 lat temu, a Fedory używałem jako głównego systemu od FC3 do F9(tu po upgradzie systemu padł mi dźwięk ) i krótko F10.
 15. To masz szansę przekonać mnie, żebym wrócił do Fedory...
×
×
 • Create New...