Jump to content

tex_ass

Użytkownicy
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

tex_ass last won the day on November 28 2010

tex_ass had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About tex_ass

 • Rank
  Użytkownik

Previous Fields

 • Środowisko graficzne
  GNOME
 • JID
  dead0user@jabber.org

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Skąd
  Grójec
 • Zainteresowania
  sytemy zgodne z POSIX (wiadomo...), skład tekstu (TeX), fantastyka, nowinki ze świata nauki, piesze wędrówki
 1. A jakie kodowanie masz ustawione w outlook-u? Serwer poczty raczej nie ma nic do strony kodowej wiadomości. Żeby strona kodowa się zgadzała, musi być taka sama u nadawcy i u odbiorcy.
 2. tex_ass

  Serwer (cichy) Ze Starego Komputera

  Ja bym radził m0n0wall-a. Szybki, prosty, oparty na FreeBSD, zarządzany przez przeglądarkę.
 3. tex_ass

  Studia- Jaka Specjalność?

  Szerokie te specjalizacje. Czy szkoła oferuje jakieś dodatkowe certyfikaty w ramach zajęć? Poza tym "speców" od programowania internetowego (głównie w php) jest sporo, podobnie zresztą jak "informatyków" Micro$oft certfied. Mi się fartnęło, bo szkoła zaoferowała możliwość zrobienia certyfikatu projektanta sieci strukturalnych 3M oraz dwóch albo trzech semestrów na CISCO CCNA (oczywiście w ramach zajęć - a opłata tylko za certyfikat/egzamin, i to znacznie niższa niż normalnie). Więc sprawdź również czy i jakie będziesz miał dodatkowe bonusy na jednej i na drugiej specjalizacji.
 4. tex_ass

  Notepad++

  To przetestuj sobie kate lub Quanta+. Z resztą do gedita wystarczy wtyczek doinstalować, i naprawdę dużo potrafi, więcej od notepada++.
 5. tex_ass

  Webmin Na Isntniejacym Serwerze

  Jeśli masz zainstalowany w webminie moduł do obsługi serwera, po prostu będą one widoczne. Na pewno są takie moduły do sendmaila i postfixa, co do couriera, exima i qmaila - nie wiem. Zaciągnij najlepiej instalkę spod tego adresu, przy instalacji będziesz miał od razu podstawową konfigurację. A dodatkowych modułów, o ile będą ci potrzebne, szukaj na webmin.com.
 6. tex_ass

  Postfix - Mały Problem

  Witam Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że nie masz certyfikatu potwierdzonego przez jakąś organizację/firmę, a sam go wygenerowałeś. Niestety, certyfikat potwierdzony, czyli kolejny w łańcuchu certyfikacji, trochę kosztuje (4 - 5 lat temu był to koszt ok. 600 zł, teraz nie wiem ile). W thunderbirdzie wystarczyłoby(jak przypuszczam) odznaczyć go jako zaufany, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś. pozdrawiam
 7. tex_ass

  Poszrpane Czcionki W Terminalu

  Witam Nie padło wam przypadkiem wygładzanie fontów?
 8. tex_ass

  Uenomen Fbuntu

  Aktualnie używam najnowszej wersji (9.10), chodzi wszystko, nie wiesza się, zero problemów jak sam nie namieszam . Jak zainstalowałem sobie F11, to mi się wieszała - błąd kernela - system zawieszał się po kilku, kilkunastu minutach pracy. Ostatnia Fedora (używałem od FC3 do F9) która działała mi bezproblemowo to F9, potem już tylko jazda w dół. A z Ubuntu jakoś nie mam problemu.
 9. tex_ass

  Mały Problem Z Czasem

  Zegar systemowy, w BIOS-ie, masz ustawiony na GMT. Fedora to widzi i dodaje 2h, M$ Windows nie widzi, i późni się 2h. Ot i cała tajemnica. A jak nie chcesz mieć windozy na dysku to skasuj partycję spod linuksa i wywal wpis w GRUB-ie. I po krzyku.
 10. Temat zamknięty. Problem miałem z powodu krótkiego wpisu w konfiguracji GRUB-a. Wpis wykasowałem i problem przestał istnieć. pozdrawiam
 11. Witam Pełen szczerych chęci chciałem, po długiej przerwie, ponownie zainstalować Fedorę. Instalacja poszła bez problemu, niestety podczas pracy pod GNOME system robił totalny zwis w ciągu kilku minut. Zrobiłem pełny upgrade systemu, ale nie pomogło. Co ciekawe, na konsoli tekstowej nie było żadnych problemów - działała przez półtorej godziny (co najmniej), po przejściu do trybu graficznego - zwis w ciągu kilku minut. Nie zachowałem żadnych logów, bo na lapku muszę pracować - na szybko zainstalowałem Mint-a. Zakładam, nie wiem czy słusznie, że to jakieś problemy ze sprzętem. Mój sprzęt to Acer Aspire 5050/3242 z Turionem 64 i chipem graficznym ATI, 1GB RAM. Oczywiście instalowałem Fedorę 11. Będę wdzięczny za sugestie, czemu tak się dzieje i jak to zmienić. pozdrawiam
 12. tex_ass

  No Future

  Programujesz, znasz alternatywne OS-y, angielski znasz zapewne na sensownym poziomie, pracę znajdziesz, tylko może być tak, że długo będziesz szukał pracy dobrej, sensownej. Ja szukałem kilka lat, a obecną pracę znalazłem przypadkiem. Warto by było, żebyś nie zmieniał profilu: "speców" od oprogramowania M$ jest na pęczki. Jak będziesz miał odrobię farta, w końcu trafisz do firmy gdzie posadzą cię przed kompem i każą pokazać co potrafisz, a nie będą zwracali uwagi na makulaturę. Pozostaje tylko życzyć ci powodzenia .
 13. tex_ass

  Fafig - Dlaczego Nie Lubię Debiana

  Witam Nie czytałem wszystkich wpisów w wątku, ale pierwszy tak . Wydaje mi się, że to jak serwer był utrzymany, świadczy o adminie, ewentualnie adminach, a nie o systemie jako takim. A w linuksowej społeczności najbardziej denerwują mnie właśnie "święte" wojny między zwolennikami różnych dystrybucji...
 14. tex_ass

  Fedora Vs Mandriva

  Tak namiętnie namawiacie... To może dam się przekonać. Mam pewien sentyment do Fedory: zaczynałem od Red Hat-a jakieś 10 lat temu, a Fedory używałem jako głównego systemu od FC3 do F9(tu po upgradzie systemu padł mi dźwięk ) i krótko F10.
 15. tex_ass

  Fedora Vs Mandriva

  To masz szansę przekonać mnie, żebym wrócił do Fedory...
×