Jump to content

Karlik

Użytkownicy
 • Content Count

  486
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Karlik

 • Rank
  Ekspert

Previous Fields

 • Ulubiona dystrybucja
  Fedora
 • Środowisko graficzne
  KDE

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Skąd
  Katowice
 1. Heh... jak nie masz doświadczenia to odradzałbym rawhide'a. Napisz co dokładniej robisz (zwykłe yum update?), jakich repozytoriów używasz i najlepiej końcówkę rozwiązywania zależności przez yuma (okolice miejsca w którym się wywala). Możliwe, że akurat w repozytorium już jest jakaś paczka zaktualizowana, a ta, która jest zbudowana na jej podstawie (jest zależna) nie została przebudowana. Spróbuj wyłączyć paczkę zawierającą libexiv2.so.2 z aktualizacji (--exclude=...).
 2. Karlik

  Rhgb - Aktualizacja Systemu

  Niestety nie jestem w stanie pomóc z problemem z wątku, nadmienię tylko, że od f10 nie będzie rhgb w fedorze. Zostanie to zastąpione czymś innym (plymouth), co nie będzie uruchamiało Xów, na razie to przypomina pasek postępu (wszystko w trybie tekstowym).
 3. Karlik

  Tar Do Tworzenia Archiwum

  Ja widzę w pierwszym poście, że chcesz wrzucać do /db/backup_system/..., a tu piszesz, że do /db/backup może po prostu masz utworzony ten katalog (backup), a nie ten, który masz wpisany w skrypcie (backup_system).
 4. Trzeba było patrzeć co Ci się usuwa w zależnościach razem z yumem, były tam zapewne m.in. graficzne nakładki. Po drugie jak już zaktualizowałeś system (w sumie nie pisałeś czy tak czy nie) to widocznie od ostatniej aktualizacji żadna paczka nie została zaktualizowana. Względnie mieszałeś z repozytoriami i zaktualizowałeś paczkę z nowymi kluczami, ale konfiguracje z linkami zostały stare.
 5. WalDo: przypatrz się uważnie, przecież on ma w release wyraźnie fc9 a nie fc10, więc to nie jest repo development Xorgi 1.5 są w repo stable, może jeszcze się mirrory wszystkie nie zsynchronizowały.
 6. Karlik

  Aktualizacje

  Jak dla mnie to został cracknięty tylko sam serwis/wiki skoro nie ma żadnych informacji więcej to nie przypuszczam, żeby się włamali stricte na serwery, więc na razie aż tak bardzo się nie przejmuję (chociaż fakt, jest to troszkę niepokojące).
 7. Karlik

  Przejście Z Fedory 8 Na Fedorę 9

  Ja zawsze aktualizuję yumem i raczej nie mam problemów (a może po prostu ich nie zauważam ). Ale jak to ważny system i do tego jesteś początkujący to radzę mimo wszystko jakiś backup. Ja się systemem generalnie bawię
 8. Karlik

  Aktualizacje

  Po pierwsze w fedorze pakiety nie były przebudowywane (bo i po co) tylko podpisywane. A po drugie to po co livna ma to robić jeżeli chyba nikt im się nie włamał (jakby się włamał to zmiana kluczy jak najbardziej by była na miejscu).
 9. Jesteś pewien, że ściągnąłeś najnowszą wersję programu który chciałeś? Bo z tego configure wynika, że on chce używać qt w wersji 1.4, czyli sprzed kilku(nastu?) lat. Jeżeli nie ma błędu w configure to raczej będziesz musiał sam się męczyć z kompilacją starego qt (o ile takie znajdziesz) i zainstalować OBOK wersji, które posiadasz. No i nie wiem ile jeszcze zabawy będzie z zależnościami tak starych rzeczy ... Możesz napisać jak kompilujesz, bo do czego Ci strace potrzebne?
 10. Karlik

  Linux Audio W C - Alsa Api

  Kluczowa jest kwestia tego jak I/O zostało zaimplementowane w samej alsie, nie wiem w jaki sposób korzysta z tego bufora. Niestety nie jestem kompetentny rozwiać Twoje wątpliwości No i pozostaje to, w jaki sposób to sobie kompilator zoptymalizuje.
 11. Karlik

  Co Sie Dzieje Z Forum?...

  tylko, że nie wpadłeś na to, że szybciej jest touch /forcefsck
 12. Karlik

  Linux Audio W C - Alsa Api

  Nie znam się na tym API, więc z opóźnieniem nie pomogę, a co do drugiego to po prostu odstęp czasu pomiędzy odczytem a zapisem jest tak mały, że nie zauważasz różnicy i wydaje Ci się to "ciągłe".
 13. Możesz coś więcej napisać o "aktualizacji przez net"? Generalnie jakbyś to robił yumem to powinno wszystko zaktualizować do najnowszych paczek i nic by się nie wyświetliło (do czasu następnych aktualizacji ).
 14. Karlik

  Zabezpieczemie W Fedorze

  najprościej graficznie przez system-config-services a jak nie to masz pliki w /etc/rcX.d/ (usuwanie/dodawanie symlinków do /etc/init.d/)
 15. Karlik

  !grub.conf

  A z innej beczki: nie masz przypadkiem wydzielonej partycji /boot, której nie montujesz w systemie pod tą ścieżką?
×