Jump to content

lone_wolf

Użytkownicy
 • Content Count

  100
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About lone_wolf

 • Rank
  Użytkownik

Contact Methods

 • Strona www
  http://

Profile Information

 • Skąd
  Śląsk
 1. Na tej stronie znajduje się rozwiązanie kłopotu z ipv6 i ip6tables. Po restarcie kompa nalezy uaktywnić interfejs sieciowy w system-config-network http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-fc6.html#ipv6
 2. Problemy jak diabli z odejściem usera. Ja używam na przemian Slacka11 i FC5, teraz zasysam FC6 i nie twierdzę że to czy tamto jest lepsze.Chce niech sobie używa auroxa, jego sprawa.Slacka mam od wersji 10.0 , Fedore od wersji 2 i dla mnie oba distra są super, jak ktoś twierdzi inaczej to jego sprawa.
 3. Tu jest fajny skrypt http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?t=...light=teledyski
 4. Kiedyś, na slacku miałem podobny problem z pendrivem. Dodaj do /etc/rc.d/rc.local taki wpis i zrestartuj. mknod /dev/sda1 b 8 1 Mój problem się wtedy sprowadzał do tego że pendrive dawał się zamontować tylko raz, później był potrzebny reset.
 5. Sonic kiedyś na FC2 i sagemie odpalałem pd x-ami terminal, i po su - wpisywałem startadsl jak się nie myle. Zrób tak i napisz czy zadziałało. Net zaskoczy to terminal zamykasz , nie musisz jako root netu przeglądać.
 6. Używam go z czystego lenistwa.Często gęsto instaluje jakieś linuksy i wygodniej jest mi umieścić loader w boot sektorze partycji niz edytować gruba. W gagu to zajmuje dosłownie 2-3 sek i załatwione.
 7. Fedorę mam zainstalowaną ponownie, pozostała jeszcze tylko java.Chodzi mi tylko o sam fakt.Ten sam rozmiar, system plików, położenie na dysku i zonk, dziwna sprawa.
 8. Witam, mam następującą zagadkę.Postanowiłem na wolnej partycji podstawowej doinstalować dla prób OpenBsd.Niestety przez moją nieuwagę skasowałem cały dysk, pozostała tylko jedna duża partycja dla BSD. Przed tym wszystkim wykonałem programem partimage z knoppixa obrazy partycji fedory i windowsa. Obrazy te zostały umieszczone na partycji FAT32 a następnie nagrane na płytę dvd.Gdy zorientowałem się co zrobiłem utworzyłem programem gparted nowe partycje o rozmiarach i z systemami plików jak poprzednio.Loader fedory jest umieszczony w sktorze startowym partycji ponieważ używam menedżera botowania GAG45.Następnie odpaliłem live cd slax w trybie slax copy2ram gui ,po jego załadowaniu została wysunięta płyta a w jej miejsce włożyłem tę z obrazami partycji.Z linii poleceń oba obrazy zostały przekopiowane na partycję fat32.Po pzywróceniu przez partimage fedory system nie wystartował, kompletne zero.Próbowałem ze zdjętą flagą boot, z ustawiona i efekt ten sam.Zainstalowałem więc system na nowo, samo base, wystartował. Przywróciłem ponownie z obrazu i znowu zero, tylko napis grub. Knoppix widział na tej partycji wszystkie pliki i katalogi fedory, sama fedora nie. Odpalenie w trybie rescue, update nic nie dało, instalator w ogóle nie widział fedory.Pozostała ponowna instalacji i prawie 680mb updatu.Czy ktoś wie skąd się takie jaja wzięły, jakieś sugestie?.
 9. Coś mi tu nie pasuje.Najpierw bardzo ale to bardzo dokładnie sprawdziłbym warunki gwarancji.Wiem że gwarancję się traci po rozplombowaniu sprzętu i dokonaniu jakiejś rozbudowy we własnym zakresie. To wszystko na okresie gwarancyjnym oczywiście.Moim zdaniem nawet jeżeli na obudowie jest wybite designed for windows a gwarancja nic nie mówi o jej utracie na wskutek zainstalowania innego systemu to serwis może temu kumplowi najpierw naskoczyć a później wylizać j*******ja.Co do tego nieszczęsnego windowsa. Przecież serwis musi mieć swojego serwisowego windowsa. Wiem skądinąd że takie serwisówki są. Może więc go zainstalować, sprawdzić/naprawić sprzęt a po wszystkim go usunąć.Krótko: ten kumpel ma być upierdliwy, ma nie odpuszczać.Jeszcze jedno: niech im ten kumpel powie że osoba która potrafi tylko myszką kliknąć nie jest dla niego serwisantem/informatykiem. Klikać myszką po jednominutowym przeszkoleniu potrafi nawet męt pijący jabole pod śmietnikiem.Dodatkowo o całej sprawie powiadomiłbym przedstawiciela tej firmy na Polskę z zastrzeżeniem że na przyszłość ich produktów kupował nie będzie.Tłumaczenie że ja tego nie będę naprawiał bo tu nie ma windowsa może mnie osobiście doprowadzić do szału i białej gorączki.Podsumowując: sprawdzenie warunków gwarancji a później donosy wyżej, straszenie sądem konsumenckim, karnym i czym się jeszcze da.Nie odpuszczać.
 10. Wyedytuj plik /etc/inittab # Default runlevel. The runlevels used by RHS are: # 0 - halt (Do NOT set initdefault to this) # 1 - Single user mode # 2 - Multiuser, without NFS (The same as 3, if you do not have networking) # 3 - Full multiuser mode # 4 - unused # 5 - X11 # 6 - reboot (Do NOT set initdefault to this) # id:5:initdefault: W FC5 tryb tekstowy nie jest trybem domyślnym, coś namieszałeś.
 11. lone_wolf

  Niezla Smiechawa

  Ciekawe. Cały świat przechodzi na open source, np Monachium wybrało Debiana. Lotniska, elektrownie pracują na dystrybucjach serwerowych SuSe bądź RedHat.Tam gdzie liczy się niezawodnośc króluje linux.A tu się okazuje że windows jest lepszy i wydajniejszy. Nobla dla autorów tych badań.
 12. FSCK wykonujesz na niepodmontowanym systemie plików. Odpal kompa z pierwszej płyty w trybie rescue.
 13. Spróbuj doinstalować alsa-tools za pomocą yum-a. Skonfiguruj yum-a wg wskazówek z FAQ, i jako root wykonaj yum install alsa-tools.Później znowu ten alsamixer. Przyznam że to mnie zaskoczyło.
 14. Coś pominąłeś chyba przy instalacji. Sprawdź czy masz [[email protected] ~]$ rpm -qa | grep alsa alsa-lib-devel-1.0.11-4.rc2 alsa-lib-1.0.11-4.rc2 alsa-utils-1.0.11-4.rc2 [[email protected] ~]$
 15. su - alsamixer Zobacz czy nie masz wyciszonych kanałów. Po ustawieniu kanałów wychodzisz przez escape alsactlstore
×
×
 • Create New...