Skocz do zawartości

Ess

Użytkownicy
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Ess

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Wolna Neostrada

  Wpisz w pliku /etc/resolv.conf nowe adresy DNS: nameserver 194.204.159.1 nameserver 212.191.132.126 PS. Sprawdź, czy przypadkiem nie przekroczyłeś limitu transferu na neostradzie
 2. Tak, jesli w FC5 masz jadro 2.6.x Pozdrawiam!
 3. Z Twojego loga wynika, że masz już przydzielone IP, czyli wygląda na to, że jesteś już połączony. Po połączeniu wpisz jako root "ifconfig" i zobacz czy masz tam urządzenie ppp0, jeśli tak to w ostatniej linijce zobaczysz czy odbiera i wysyła jakieś dane (wynik tego polecenia nie odświeża się automatycznie, więc po jakimś czasie musisz wpisać jeszcze raz "ifconfig" żeby zobaczyć czy coś się zmieniło, czy urządzenie wysłało i odebrało więcej danych) Sprawdź czy możesz pingować numery, a nie domeny np. "ping 213.180.130.200" (czyli onet). Jeśli zobaczysz odpowiedź na ping, to znaczy, że musisz ręcznie wpisać adresy DNS w pliku /etc/resolv.conf Wpisz: nameserver 194.204.152.34 nameserver 217.98.63.164 Pozdrawiam!
 4. Sprawdzanie Szybkości łącza

  Kolejne dwie strony, gdzie można sprawdzić prędkość swojego łącza: http://speedtest.net/ http://dsl.cz/rychlost.php Pozdrawiam!
 5. Nowicjusz Ma Problem

  Sorry za off-topic, ale nie mogę się powstrzymać Miałem podobny problem z "dyskiem", komputer cały czas się wieszał i restartował, najczęściej przy "poszukiwaniu nowych urządzeń". Już nie mogłem wytrzymać i oddałem komputer do serwisu, "ekspert" z serwisu powiedział mi, że mam "padnięty dysk twardy" więc kupiłem nowy. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że z nowym dyskiem jest tak samo jak ze starym, komputer nadal się wieszał i restartował. Po rozebraniu kompa na części i kompletnym oczyszczeniu go z tony kurzu, komp ruszył bez najmniejszego problemu i działa do dziś... Tak więc wyrzuciłem sprawny twardy dysk 60GB na śmietnik he he. Moje ostrzeżenie: jeśli nie wiesz na pewno czy dysk jest uszkodzony to go nie wyrzucaj Jeszcze raz sorry za off-topic! Pozdrawiam!
 6. Pytanie O Teminal

  Bardzo dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam!
 7. Witam. Kiedy w terminalu wydam jakieś polecenie, np. ping, lub glxgears, wyniki polecenia są wyświetlane w nieskończoność. Stąd moje pytanie: jak można zakończyć takie polecenie? Niestety jedynym znanym mi sposobem jest zamknięcie okna terminala, ale to jest niemożliwe pracując w trybie tekstowym. Domyślam się, że już przy wydawaniu danego polecenia można określić ilość wyników. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!
 8. Desktop Effects

  Znalazłem kolejny fajny bajer, niestety nie wiem do czego on służy Klawisz z logo Windows + CTRL i ruch kursorem ...Szukam dalej
 9. Fajny Filmik

  Oto linki do podobnych filmików: http://www.youtube.com/watch?v=G0smntbxyJ8&mode=related&search= http://www.youtube.com/watch?v=e497LbYEFXc&mode=related&search= Po obejrzeniu tych filmików nasuwa mi się tylko jeden wniosek: Jeśli umiesz dobrze "rysować", to narzędzie w jakim to robisz jest mało ważne... Pozdrawiam!
 10. Musisz zainstalowac pakiet PPP (yum install ppp) Pakiet PPP jest na plycie z FC6, na pewno podczas instalacji systemu nie dodales go... Pozdrawiam!
 11. Otóz: wg. informacji autora, program dziala na kazdej dystrybucji Linuksa z jadrem 2.6.x (sprawdzalem na Debianie ETCH i dziala...), a wiec powinno dzialac równiez na Auroksie... BTW z tego co wiem Aurox (inside) posiada juz wsparcie dla neostrady i jej modemów. Aby sie polaczyc, w konsoli jako root (su -) wpisujemy "pppd call neo" aby sie rozlaczyc wpisujemy "killall pppd" Aby laczyc sie z internetem przy uruchamianiu systemu, dodajemy wpis "pppd call neo" na koncu pliku /etc/rc.d/rc.local Samo polaczenie trwa niecale 5 sekund... nawet w Windowsie trwa to dluzej... Pozdrawiam!
 12. Ja znam kilka: alt + scroll myszki na danym oknie = przezroczystość okna ctrl + shift + alt + left/right = przenosi aktwne okno/aplikację na inny pulpit ctrl + alt + strzałka w dół = wyświetla wszystkie pulpity uderzenie kursorem w prawy, górny róg = wyświetla wszystkie okna/aplikacje na danym pulpicie
 13. Gdesklet Pomoc

  Spróbuj może zamiast pogody dla Polski, pobrać pogodę dla jakiegoś miejsca w Stanach, wtedy będziesz wiedział w czym tkwi problem... Móże to być spowodowane "chwilowym" brakiem połączenia z serwerem, po za tym, na pewno większą wagę przykładają do zapewnienia informacji o pogodzie dla swoich użytkowników w USA, a informacje dla innych krajów są np. rzadziej aktualizowane itp. Pozdrawiam!
 14. Drukarka

  Moim zdaniem system po wydrukowaniu, nie usunął kolejki "zadań drukownia". Mogło tak się stać, gdy np. w chwilę po zakończeniu drukowania, system został "twardo" zamknięty, lub wystapił błąd aplikacji związanej z drukowaniem. Spróbuj usunąć je ręcznie... Pozdrawiam!
×