Skocz do zawartości

Rathann

Użytkownicy
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Rathann

 • Tytuł
  Użytkownik

Previous Fields

 • Ulubiona dystrybucja
  Fedora
 • Środowisko graficzne
  GNOME

Contact Methods

 • Strona www
  http://fedoraproject.org/wiki/User:Rathann
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Skąd
  Warszawa
 1. Jaki System Plików Dla Dysku Ssd ?

  Tu jest dobry wątek: http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=277082 , aczkolwiek część zaleceń już jest nieaktualna albo należy je zrobić inaczej. Poza tym, bieżące SSDki bywają trwalsze od HDD, więc poza upewnieniem się, że działa obsługa TRIM i że partycje są odpowiednio ułożone na dysku nie robiłbym nic specjalnego. Pozdrawiam, Dominik
 2. http://www.linuxatemyram.com/ Pozdrawiam, Dominik
 3. Dataexplorer, Uucp, Dialup, Jak To Pogodzić?

  A czy ta aplikacja w ogóle próbuje się dostać do portu? Odpal ją pod strace: strace -f -o dataexplorer.log dataexplorer (czy jak tam się to odpala) i zajrzyj do logu, czy jest tam coś w stylu: access("/dev/ttyS0") albo fopen("/dev/ttyS0") Zajrzyj najlepiej na IRCa (#fedora-pl@freenode) któregoś wieczora to może spróbujemy coś online poradzić, bo tak najszybciej będzie. Pozdrawiam, Dominik
 4. Można prościej: setarch i686 rpmbuild --rebuild foo.src.rpm Pozdrawiam, Dominik
 5. Ale po co tak kombinujecie? dnf install steam i działa.
 6. Zanim podłączysz urządzenie, wpisz w terminalu (jako root): journalctl -f Podłącz i wklej, co się pojawiło. Masz zainstalowany ModemManager i usb_modeswitch?
 7. Ale właściwie po co? Na otwartym sterowniku akceleracja 3D jest, akceleracja odtwarzania wideo przez VDPAU jest. Czego jeszcze brakuje? Binarnych sterowników Catalyst nie ma w RPMFusion dla F20, bo poprzedni opiekun paczki nie ma już sprzętu. Była prośba do społeczności o zaopiekowanie się paczką, ale chętnych brak: https://lists.rpmfusion.org/pipermail/rpmfusion-developers/2014-January/016468.html.
 8. Fedora 20 Mate Tv-Out

  Co pokazuje polecenie xrandr ? Pokaż też zawartość /var/log/Xorg.0.log. Też używam F20 z MATE i generalnie działają mi na różnych maszynach wyjścia HDMI, DisplayPort i DVI. TV-Out (S-Video?) ani D-SUB akurat nie mam.
 9. Pełen artykuł http://online.wsj.com/news/article_email/SB10001424052702303417104579542140235850578-lMyQjAxMTA0MDAwNTEwNDUyWj. Avast ostatnio podupadł. Polecam http://www.av-test.org.
 10. A jak zainstalowałeś to kadu i co pojawia Ci się w terminalu, jeśli odpalisz kadu z linii poleceń, a nie z menu?
 11. Jak Oglądać Tnk Na Fedorze 13 64 Bit

  Co to jest karta Skystar 2 i co to jest "tnk"? Jeśli chcesz uzyskać pomoc, powineneś założyć, że czytający nie wie nic o Twoim problemie i dokładnie go opisać. Polecam lekturę http://rtfm.killfile.pl/ zanim znowu coś napiszesz. Pozdrawiam, Rathann
 12. Co Się Dzieje Z Kadu

  Chętnych uprasza się o wejście na https://admin.fedoraproject.org/updates/search/kadu , zainstalowanie i przetestowanie nowej paczki na swojej wersji Fedory i pochwalenie się wynikami testów w formularzu. Pozdrawiam, Rathann
 13. Flash-player

  Jaki błąd? Ponadto próbujesz instalować starą, dziurawą wersję - zainstaluj 10.0.45.2. Jeśli ktoś chce sobie zrobić porządną paczkę (to, co daje Adobe w swoim repo nie jest porządne), to polecam .spec mojej produkcji do samodzielnego zbudowania paczki. Niestety, Adobe nie daje praw do redystrybucji, więc nie mogę udostępnić binarek. Plik .spec można znaleźć tutaj. Pozdrawiam, R.
 14. Brak Dzwięku

  To jeszcze napiszcie, co ostatnio aktualizowaliście (/var/log/yum.log) i co pokazuje MPlayer przy próbie odtworzenia jakiegoś pliku audio (mplayer jakiśplik-audio).
 15. Xbmc

  Jest w przygotowaniu w RPMFusion tutaj. Pozdrawiam, R.
×