Jump to content

Rathann

Użytkownicy
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Rathann

 1. Przed regułami DROP/REJECT dodaj regułki z -j LOG i zobacz, co jest odrzucane. Potem dodaj odpowiednie reguły zezwalające na ruch, który chcesz przepuścić.
 2. A konkretnie: https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/group-chat-software
 3. Kiepsko sprawdzałeś. Jeśli masz skonfigurowane repozytorium Adobe, to wystarczy: dnf install flash-player-ppapi Ewentualnie ręcznie: https://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/ Wybierz wersję FP 27.0 for Linux 64-bit (.rpm) - PPAPI
 4. Jeśli uważasz, że masz lepsze pojęcie i pomysły lub zasoby na to, aby poprawić testowanie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś dołączył do społeczności deweloperów Fedory i zaproponował (i zaimplementował) zmiany na lepsze.
 5. Tu jest dobry wątek: http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=277082 , aczkolwiek część zaleceń już jest nieaktualna albo należy je zrobić inaczej. Poza tym, bieżące SSDki bywają trwalsze od HDD, więc poza upewnieniem się, że działa obsługa TRIM i że partycje są odpowiednio ułożone na dysku nie robiłbym nic specjalnego. Pozdrawiam, Dominik
 6. A czy ta aplikacja w ogóle próbuje się dostać do portu? Odpal ją pod strace: strace -f -o dataexplorer.log dataexplorer (czy jak tam się to odpala) i zajrzyj do logu, czy jest tam coś w stylu: access("/dev/ttyS0") albo fopen("/dev/ttyS0") Zajrzyj najlepiej na IRCa (#[email protected]) któregoś wieczora to może spróbujemy coś online poradzić, bo tak najszybciej będzie. Pozdrawiam, Dominik
 7. Można prościej: setarch i686 rpmbuild --rebuild foo.src.rpm Pozdrawiam, Dominik
 8. Zanim podłączysz urządzenie, wpisz w terminalu (jako root): journalctl -f Podłącz i wklej, co się pojawiło. Masz zainstalowany ModemManager i usb_modeswitch?
 9. Ale właściwie po co? Na otwartym sterowniku akceleracja 3D jest, akceleracja odtwarzania wideo przez VDPAU jest. Czego jeszcze brakuje? Binarnych sterowników Catalyst nie ma w RPMFusion dla F20, bo poprzedni opiekun paczki nie ma już sprzętu. Była prośba do społeczności o zaopiekowanie się paczką, ale chętnych brak: https://lists.rpmfusion.org/pipermail/rpmfusion-developers/2014-January/016468.html.
 10. Co pokazuje polecenie xrandr ? Pokaż też zawartość /var/log/Xorg.0.log. Też używam F20 z MATE i generalnie działają mi na różnych maszynach wyjścia HDMI, DisplayPort i DVI. TV-Out (S-Video?) ani D-SUB akurat nie mam.
 11. Pełen artykuł http://online.wsj.com/news/article_email/SB10001424052702303417104579542140235850578-lMyQjAxMTA0MDAwNTEwNDUyWj. Avast ostatnio podupadł. Polecam http://www.av-test.org.
 12. A jak zainstalowałeś to kadu i co pojawia Ci się w terminalu, jeśli odpalisz kadu z linii poleceń, a nie z menu?
 13. Co to jest karta Skystar 2 i co to jest "tnk"? Jeśli chcesz uzyskać pomoc, powineneś założyć, że czytający nie wie nic o Twoim problemie i dokładnie go opisać. Polecam lekturę http://rtfm.killfile.pl/ zanim znowu coś napiszesz. Pozdrawiam, Rathann
 14. Rathann

  Co Się Dzieje Z Kadu

  Chętnych uprasza się o wejście na https://admin.fedoraproject.org/updates/search/kadu , zainstalowanie i przetestowanie nowej paczki na swojej wersji Fedory i pochwalenie się wynikami testów w formularzu. Pozdrawiam, Rathann
 15. Jaki błąd? Ponadto próbujesz instalować starą, dziurawą wersję - zainstaluj 10.0.45.2. Jeśli ktoś chce sobie zrobić porządną paczkę (to, co daje Adobe w swoim repo nie jest porządne), to polecam .spec mojej produkcji do samodzielnego zbudowania paczki. Niestety, Adobe nie daje praw do redystrybucji, więc nie mogę udostępnić binarek. Plik .spec można znaleźć tutaj. Pozdrawiam, R.
 16. To jeszcze napiszcie, co ostatnio aktualizowaliście (/var/log/yum.log) i co pokazuje MPlayer przy próbie odtworzenia jakiegoś pliku audio (mplayer jakiśplik-audio).
 17. Jest w przygotowaniu w RPMFusion tutaj. Pozdrawiam, R.
 18. qnapi raczej nadaje się do Fedory, trzeba tylko, żeby ktoś to spaczkował i został opiekunem. Co do rpl to nie wiem nawet, co to jest. Google zwraca dużo różnych rzeczy. Pozdrawiam, R.
 19. avidemux jest w RPMFusion, cinelerra jest w trakcie recenzji tutaj, clamav jest w Fedorze, rar jest w trakcie recenzji tutaj. Povraya akurat nie ma, ale sądząc po licencji, nadawałby się do RPMFusion do sekcji non-free. Może ktoś chciałby spaczkować i zostać opiekunem? Czegoś jeszcze brakuje? Pozdrawiam, R.
 20. Niestety, znany problem, poprawiony w najnowszym MPlayerze, ale jeszcze nie miałem czasu wypuścić uaktualnionej paczki. Polecam dopisanie się do Cc: tego zgłoszenia o błędzie: bug #1011. Pozdrawiam.
 21. Nie ma 64-bitowej wersji skype. To, co jest na stronie Skype'a to jest paczka dla 64-bitowego Ubuntu, ale zawierająca 32-bitową binarkę: $ file skype skype: ELF 32-bit LSB executable, Intel 80386, version 1 (SYSV), dynamically linked (uses shared libs), for GNU/Linux 2.6.8, stripped Zależności też ma 32-bitowe: Package: skype Version: 2.1.0.81-1 Section: non-free/net Priority: extra Architecture: amd64 Depends: lib32stdc++6 (>= 4.1.1-21), lib32asound2 (>> 1.0.14), ia32-libs (>= 1.6), libc6-i386 (>= 2.7-1), lib32gcc1 (>=1:4.1.1-21+ia32.libs.1.19) Installed-Size: 25579 Maintainer: Skype Technologies <[email protected]> Nie wiem, co instalowałeś na tym Ubuntu, ale paczka dla Ubuntu 64-bit dostępna ze strony Skype'a z całą pewnością wymaga 32-bitowych bibliotek. Pozdrawiam, R.
 22. Faktycznie, na mojej Toshibie A300D-15B to samo obejście pozwoliło wreszcie na uruchomienie Catalystów pod F-11. Dzięki! Pozdrawiam, R.
×
×
 • Create New...