Skocz do zawartości

asasyn

Użytkownicy
 • Zawartość

  346
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O asasyn

 • Tytuł
  Ekspert

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Skąd
  Śląsk
 1. Najnowszy system rescuecd ma opcję pełnego rw dla partycji ntfs, ściągnij sobie to iso. Część tych danych możesz (_przeżucić_ → przerzucić) ORT na partycje linuksowe, resztę spróbuj spakować i np nagrać.Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to ok 15 będę w domu i pomogę ci.
 2. Wpisz w terminalu cat /proc/cpuinfo i zobacz co ci pokaże.
 3. To ja się podepnę. Mam pytanie do osób które używały/używają centos-a.Jaka jest jego szybkość w porównaniu z fedorą?.Chodzi mi o to jak szybko ładuje się system i jak szybko wczytują się programy.Jestem po testowaniu SLED-a, teraz się zastanawiam nad instalacją centos.Mój komp to zwykły domowy desktop.
 4. asasyn

  Prędkość Fedory

  toloxx u mnie na athlonie xp 2500+ i 512mb ramu fedora 5 chodzi płynnie.Używam środowiska gnome.Jestem z niej tak zadowolony że odpuściłem sobie FC6.Jedynym mankamentem dla mnie jest jej czas uruchamiania, ok 1 min.Reszta to same plusy.Jest wolniejsza od slackware11 za to ma masę innych zalet. Polecam.
 5. asasyn

  Problem Z Uruchomieniem

  Odpal system z płyty w trybie rescue i wykonaj fsck na ww partycjach.Man fsck jest cały Polski więc nie powinieneś mieć kłopotu.
 6. asasyn

  Instalacja Fc6

  http://www.redhat.com.pl/sklep/index.php/c...dhive8vo4ai4rh4
 7. asasyn

  Aktualizacja Fc6 X86_64

  Różnica w wydajności pojawia się dlatego, że procesor musi tłumaczyć rozkazy 32-bitowe na 64-bitowe, Przeczytaj dokładnie http://www.chip.pl/arts/kth/kth_70437.html
 8. asasyn

  Aktualizacja Fc6 X86_64

  Tyle tylko że procesor musi przetłumaczyć rozkazy 32 bitowe na 64 bitowe a to zajmuje mu czas.
 9. asasyn

  Porównanie I Uwagi

  Witam.Procesory 64 bitowe są coraz bardziej dostępne,Fedora x64 też jest. Może by userzy Fedory x64 opisali swoje uwagi o tym systemie jak np szybkość, stabilność i porównali to z Fedorą x32. Pozdrawiam
 10. Spróbuj dodać do /etc/inittab adsl:2345:respawn:/usr/sbin/adsl.inittab
 11. Prawa dostępu do /media/nośnik, do cdrecord do growisofs.Jeżeli nie chcesz się bawić grupami do chmod +s /usr/bin/growisofs to samo dla cdrecord, i np chmod 666 /media/nośnik.
 12. W tej chwili kopiowałem płytę pod Gnome i kasowałem źródłową.W normalnym trybie pod Gnome po włożeniu płyty źródłowej mogę j a skopiować bez przeszkód, natomiast w terminalu muszę zrobić coś takiego: 1)Zamykam okienko które się otwiera po włożeniu płyty. 2) Loguję się na roota przez su - 3)Wykonuję cdrecord --scanbus i otrzymuję to: scsidev: 'ATA' devname: 'ATA' scsibus: -2 target: -2 lun: -2 Linux sg driver version: 3.5.27 Using libscg version 'schily-0.8'. cdrecord: Warning: using inofficial libscg transport code version (schily - Red Hat-scsi-linux-sg.c-1.85-RH '@(#)scsi-linux-sg.c 1.85 05/05/16 Copyright 1997 J. Schilling'). scsibus1: 1,0,0 100) 'AOPEN ' '8X8 DVD Dual AAN' '1.4A' Removable CD-ROM 3) Wykonuję cdrecord -v dev=ATA:1,0,0 blank=all żeby wyczyścić płytę. Spróbuj to samo u siebie.
 13. asasyn

  Kateos

  Używam do teraz FC5 i nie zanotowałem ani jednego padu.
 14. asasyn

  Fc5 Stacja Dyskietek Kde

  Tak, zmienić ten parszywy shit na normalny system operacyjny.Jutro wyrzucam na śmietnik wszystkie pięć płyt i zapominam o FC5. Totalna masakra.FreeBsd było prostsze, Slackware chodzi jak szwajcarski zegarek a tu nic nie wiadomo.
 15. asasyn

  Fedora Core 5 - Problemy

  Jeżeli się nie chcesz zniechęcić do linuksa to zapomnij o fedorze. Im szybciej tym lepiej. FC5 jest ładna, szybka i to wszystko.Gdy zechcesz w niej cos zrobić to dopiero wtedy zaczną się twoje kłopoty. Ze szczerego serca polecam dystrybucję slackware, zresztą teraz spod niego piszę. Jest trochę trudniejszy ale nigdy nie sprawia niespodzianek, nad wszystkim panujesz i nie wytnie ci połowy systemu przy usuwaniu jednego programu.
×