Jump to content

kamil3d

Użytkownicy
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About kamil3d

 • Rank
  Użytkownik
 1. śiągłem sobie z cieci program o takim rozczerzeniu i nie wiem jak go zainstalować. Czym on rózni się od programów z rozszerzeniem .rpm?? Pomocy!
 2. Ale gdzie ja to mam zmienić?? Pokazało mi sie coś takiego: # grub.conf generated by anaconda # # Note that you do not have to rerun grub after making changes to this file # NOTICE: You have a /boot partition. This means that # all kernel and initrd paths are relative to /boot/, eg. # root (hd0,6) # kernel /vmlinuz-version ro root=/dev/VolGroup00/LogVol00 # initrd /initrd-version.img #boot=/dev/hda default=0 timeout=5 splashimage=(hd0,6)/grub/splash.xpm.gz hiddenmenu title Fedora Core (2.6.18-1.2798.fc6) root (hd0,6) kernel /vmlinuz-2.6.18-1.2798.fc6 ro root=/dev/VolGroup00/LogVol00 rhgb quiet initrd /initrd-2.6.18-1.2798.fc6.img title Other rootnoverify (hd0,0) chainloader +1
 3. Czy możesz mi dokładnie napisac jak to zrobic? Ten plik mma edytowac w Windowsie czy w (_linuxie_ → Linuksie) ORT i w jaki sposób, mam go otworzyc w eduytorze tekstów i ustawić 1 albo 2??
 4. Witam. Właśnie zainstalowałem sobie fedore 6 i mam problem, bo podczas instalacji nie mogłem sobie wybrać który system będzie mi się włączał jako pierwszy :lammer: A dokładniej chodzi mi o to, ze przy włączaniu komputera jeśli nic nie kliknę jak się włączy ten program do wybierania systemów to automatycznie włącza mi się Fedora, a ja chcę żeby automatycznie ładował się XP-ek
 5. kamil3d

  Kodeki

  Toem miałem już zainsalowany i kiedy wydałem komendę "yum install totem-xine" to wyskoczyło mi Loading "installonlyn" plugin Setting up Install Process Setting up repositories core [1/3] core 100% |=========================| 1.1 kB 00:00 extras [2/3] extras 1.1 kB 00:00 updates [3/3] updates 100% |=========================| 1.2 kB 00:00 Reading repository metadata in from local files primary.xml.gz 100% |=========================| 388 kB 00:03 updates : ################################################## 1099/1099 Added 2 new packages, deleted 25 old in 1.78 seconds Parsing package install arguments No Match for argument: totem-xine Nothing to do Ale nadal nie moge otwarzać plików avi i mp3 :lammer:
 6. kamil3d

  Kodeki

  Mma proźbe żebyc pisał mi pokolei co mam robić i dał linka do tych kodeków, bo ja jestem nowy i nie orientuje się jeszcze w tym wszystkim. <proszę>
 7. kamil3d

  Kodeki

  Witam. Jak zainstalować najpopularnbiejsze kodeki do filmówi i muzyki. Instalowałem te http://easylinux.info/wiki/Fedora_fc5_pl#J...ultimedi.C3.B3w ale pierwsza paczka sie zainstalowała a potem całey czas miałem "Nothing to do" Dopiero zainstalowałem FC5 i nie mogę otworzyć muzyki w formacje .mp3 oraz filmu .avi. Jak zainstalować kodeki, które beda mi otwarzały filmy i muzykę. Mam zainstalowanego różniesz RealPlayera 10 i tam też sie nie da otworzyć muzy
 8. Dzieki. Już teraz piszę z Ferorki. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI.
 9. A to dlatego, że FC5 mam wypalona na płycie, a na szóstkę czekam już 2 tygodnie, bo kumpel miał mi pożyczyć i wyszedłem z założenie, że zanim on mi ją pożyczy to ja zdążę choć trochę poznać w ogóle jak dział ten Linux. A jeśli chodzi o ściąganie to odpuściłem sobie, bo pomyślałem, że ściągnę ją za jakiś 1 dzień a potem, nie będę umieć neta sobie skonfigurować to mnie "trafi". Ale dzięki Tobie nie jest tak źle. Mam jeszcze jedno pytanko. Admin podał mi tylko Ip lokalne, maskę podsieci, domyślna bramkę i DNS. A pytanie to takie: co ja mam tam wpisać i gdzie żeby mi net działał.
 10. Działa, co prawda muszę jeszcze sobie siec skonfigurować, ale muszę napisać do admina, żeby podał mi parametry. Naradzie bardzo Ci dziękuje, jeśli będę mieć jeszcze jakiś problem to napisze.
 11. Yea, instalacja poszła dalej. Wpisałem komendę "modprobe rt2500" i nic sie nie pokazało w konsoli, a wiec wpisałem "mkdir /etc/Wireless/RT2500STA" i znowu nie może odnaleźć takiego pliku lub folderu.
 12. Tak zainstalowałem go z konsoli, i pokazał mi się komunikat na koniec, że jest już zainstalowany (lub coś o podobnym znaczeniu).
 13. Robie wszystko tak jak mi napisałeś ale po wpisaniu komendy "make" wyskakuje mi ten błąd.
 14. zainstalowalem jeszcze raz z konsoli, ale ten blad dalej sie powtarza. make:*** /lib/modules/2.6.15-1.2054-FC5/build: Nie ma takiego pliku ani katalogu. Stop. rt2500.ko failed to build! make:*** [module] Blad 1
 15. Zrobiłem to trochę inaczej. Znalazłem ten plik na płycie, kliknąłem w niego dwa razy, podałem hasło roota i otworzył mi się jakiś kreator pakietów czy coś takiego i z tamta go zainstalowałem. Co mam robić dalej, żeby wreszcie napisać na tym forum z Linuksa?
×
×
 • Create New...