Jump to content

suwagem

Użytkownicy
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About suwagem

 • Rank
  Użytkownik

Previous Fields

 • Ulubiona dystrybucja
  Fedora Core 6,RHEL,CentOS
 • Środowisko graficzne
  Gnome

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Skąd
  PODLASKIE
 1. suwagem

  Gimp + Gap

  Witam Nie znalazłem nigdzie w repozytoriach wtyczki do Gimpa o nazwie Gimp Animation Package. Robimy tak. instalujemy gimp a 2.4 #yum install gimp następnie ściągamy wtyczkę: tu znajdziesz GAP (jeśli mamy inną wersję to wchodzimy dwa poziomy wyżej i wybieramy np v2.2/gap) sprawdzamy czy mamy zainstalowane: ffmpeg oraz libmpeg3 (może być potrzebne doinstalowanie paczki Perl-XML-Parser) następnie cd /home/ktośtam/miejsce_zapisania tar jxvf gimp-gap-2.4.0.tar.bz2 (w przypadku wersji 2.4 ) cd gimp-gap-2.4.0 $./configure $make #make install odpalamy Gimpa i cieszymy się nową wtyczką do animacji Jeśli są błędy to proszę o informację.
 2. Dla windowsa polecam Radmin 3. Dla mnie rewelacja. Zero zwisów,praktycznie brak opóźnień ,polskie znaki(WARUNEK LAN,WLAN) Wady-Płatny Darmowe na winzgrozę są tragiczne. VNC na Fedora-->>CentOS działa bez zarzutu,natomiast win-lin nie wiem ale powinno.
 3. Trochę się nie zrozumieliśmy nie chodzi mi o to jak skonfigurować iptables ,ale to,że dla nowych userów jest to nie mały problem(i nie mam tu na myśli siebie-nie lubię takich generatorów skryptów) Co do firestartera to mam trochę mieszane uczucia,szczególnie jeśli chodzi o Ubuntu. jak już pisałem ma to swoje wady i zalety. Zalety na desktopie?-żadnych problemów z połączeniami na wszystkich portach Wady na desktopie?-matrix żyje ,matrix bije Debian jest jak najbardziej OK Fedora jest jak najbardziej OK Wszystko zależy kto siedzi przed monitorem
 4. Jak więc widać Debian ma swoje wady i zalety,tak jak wszystkie dystrybucje. Nowych użytkowników przestrzegam przed sieciowymi szaleństwami bez wcześniejszej konfiguracji IPTABLES!!!!! Domyślnie Debian i wszystkie jego pochodne (ubuntu też)mają zezwolenie na wszystkie połączenia zarówno przychodzące jak i wychodzące. To trochę denerwujące ,że żeby o tym się dowiedzieć trzeba przekopać tony makulatury. Podczas samej instalacji nie ma informacji o poziomie bezpieczeństwa. Dla jednych to wada dla drugich zaleta. Dostajemy "czysty" system bez tzw defaulta.Dla mnie jest ok,ale wracam do swojej fedorci Przyzwyczajenie wzięło górę. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za opinie.
 5. ludzie co z wami! To Twój komputer?Czy chcesz komuś namieszać?
 6. Jestem zapalonym fedorowcem ale.............. eksperymentalnie zainstalowałem debiana i wiecie co? Jestem pod wrażeniem! Wszystkie pakiety jakich nie znajdziecie są w repozytoriach debiana. Jestem "wychowany na RH i fedorze, ale to co oferuje debian przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania. Zarębiasta instalacja i konfiguracja Menedżer pakietów synaptic szokuje prędkością Sama konfiguracja systemu to bajka. Nie wspomnę o bezproblemowym wykrywaniu sprzętu. Ale nie ma róży bez kolców. nvidia i jej konfiguracja - Jeśli ktoś go używa to proszę o wrażenia.
 7. no chyba,że ktoś zabezpieczył gruba to sprawa się trochę komplikuje. Wtedy bez hasła root to tylko reinstalka gruba pomoże
 8. JEDYNIE POZAZDROŚCIĆ. Tak jak napisałem najtańsze modele zaczynają się od ok 26 tysięcy brutto a potem może być już tylko drożej (dużo drożej ) Jednakże proponowanie komuś by skorzystał z rozwiązania światłowodowego przy braku spawarki jest jak jedzenie tortu przez szybę. Jest jeszcze czynnik ekonomiczny. Zlecenie firmie kładącej światłowody jest chyba w tym przypadku rozsądnym rozwiązaniem.
 9. Tak przy okazji najtańsze "normalne"modele spawarek (bardzo nietrafna nazwa,gdyż w zasadzie zachodzi proces zgrzewania)do światłowodów kosztują ok 22tysięcy netto =26.840 złociszczy. Nie biorę pod uwagę tandetnych spawarek klepanych w piwnicy.
 10. I jeszcze jedna uwaga przed Uvh musi być myślnik: rpm -Uvh Xn..........
 11. No nie....zgrzewarka do światłowodów kosztuje baaaaaardzo dużo,więc jak stałeś się jej posiadaczem-prywatnie? Tylko firmy ze sporymi zasobami finansowymi stać na taki zakup. Chyba ,że Twoja sieć składa się z krótkich konfekcjonowanych odcinków.
 12. Nie zrozumieliśmy się. yum.conf powinien mieć uprawnienia 644 a nie 777 777 podałem Ci przy paczce rpm programu,nie jest to konieczne ale wygodne. Nadanie uprawnień wszystkim i na wszystko w yum.conf jest conajmniej ryzykowne. Edycji pliku yum.conf możesz dokonać za pomocą mc (jeśli go nie masz to zainstaluj przez yuma) Wyszukaj plik w /etc/yum.conf kliknij na edycja lub F4 Wyedytuj ,zapisz.Wszystko to z poziomu root. cd przenosi cię do katalogu nie do pliku Poza tym znajdź brakującą bibliotekę. # yum provides libstdc++-libc6.1-1.so.2
 13. w konsoli zaloguj się na root #cd /home/tam_gdzie go zapisałeś #chmod 777 nazwa_paczki i tyle
 14. Jak dobrze pamietam to powinno byc mplayerplug-in a poza tym #yum install mplayer-gui Temat instalacji mplayera byl poruszany wielokrotnie na forum. http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...ayer+instalacja post pit664 nie zmieniaj tylko na podane tam repo
 15. u mnie chodzi superkaramba mam gnome
×
×
 • Create New...