Jump to content

Cage_22

Użytkownicy
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Cage_22

 • Rank
  Początkujący

Contact Methods

 • AIM
  2307901
 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0
 1. Witam. Czy komuś udało się uruchomić synce-kde (do synchronizacji komputera z pocketPC pod KDE) na systemie Fedora Core 5? Na fedorze 3 nie było problemu a teraz pojawia się błąd przy instalacji że nie może znaleźć plików nagłówkowych librra (i nie ma w tym nic dziwnego bo ich poprostu nie ma, albo synce jest zepsute albo nie wiem co...)
 2. Cage_22

  Błąd Update Fc3

  Dzisiaj (10.08.2005) chciałem uaktualnić swoją FC3 (robię to na bieżąco). Wyskoczyło bardzo dużo pakietów do uaktulanienia jednak ani przy pomocy up2date (błąd zależności) ani przy pomocy yum (pakiet arts jest "unsigned") nie mogę tego zrobić. Czy developerzy FC nie mo?li by tego lepiej przygotować ?
 3. Czy udało się komuś skonfigurować serwer cyrus-imap dla fedory core 2? Robię wszystko zgodnie z opisami na różnych stronach, kombinuję też "po swojemu" jednak w żaden sposób nie mogę się zalogować do konsoli cyrusa, cły czas wyskakują mi komunikat: Naruszenie ochrony pamięci Gdy prubuje się zalogować poleceniem "/usr/lib/cyrus-imapd/cyradm -u cyrus localhost", dodam że system nasłuchuje na odpowiednim porcie itp, problem jest z zalogowaniem. Mój plik konfiguracyjny imapd.conf wygląda tak: configdirectory: /var/lib/imap partition-default: /var/spool/imap admins: cyrus sievedir: /var/lib/imap/sieve sendmail: /usr/sbin/sendmail hashimapspool: truesasl_pwcheck_method: sasldb tls_cert_file: /usr/share/ssl/certs/cyrus-imapd.pem tls_key_file: /usr/share/ssl/certs/cyrus-imapd.pem tls_ca_file: /usr/share/ssl/certs/ca-bundle.crt Jeśli dołoże do niego opcje: sasl_mech_list: PLAIN i wystartuję cyrusa to gdy prubuję się zalogować dostaję komunikat: Login failed: no mechanism available at /usr/lib/perl5/site_perl/5.8.3/i386-linux-thread-multi/Cyrus/IMAP/Admin.pm line 118 cyradm: cannot authenticate to server with as cyrus Dodam, że wpisuję prawidłowe hasło itp. Gdy wykonuję test (tak jak opisane na stronach) "/usr/lib/cyrus-imapd/imtest -m login -p imap localhost" dostaję komuniakt: S: * OK x.x.x.x Cyrus IMAP4 v2.2.10-Invoca-RPM-2.2.10-3.fc2 server ready C: C01 CAPABILITY S: * CAPABILITY IMAP4 IMAP4rev1 ACL QUOTA LITERAL+ MAILBOX-REFERRALS NAMESPACE UIDPLUS ID NO_ATOMIC_RENAME UNSELECT CHILDREN MULTIAPPEND BINARY SORT THREAD=ORDEREDSUBJECT THREAD=REFERENCES ANNOTATEMORE IDLE STARTTLS LISTEXT LIST-SUBSCRIBED X-NETSCAPE S: C01 OK Completed Please enter your password: C: L01 LOGIN cyrus {0} S: + go ahead C: <omitted> S: L01 NO Login failed: no mechanism available Authentication failed. generic failure Security strength factor: 0 C: Q01 LOGOUT
 4. Cage_22

  Mozilla

  Dokładnie to samo, czyli nic. Szkoda troche, ale i tak najlepszy jest konqueror a on chodzi dobrze. Jeśli on nie potrafi czego wyświetlić to zostaje firefox, a on też działa... Dzięki.
 5. Cage_22

  Kodowanie

  Jestem byłym użytkownikiem auroxa, teraz przesiadłem się na Fedorę, i jest to mówj jedyny system. Problem w tym że wszystkie pliki i katalogi które utworzyłem na Auroxe a posiadają w nazwie polskie litery są wyświetlane niewłaściwie. Problem jest pewnie w jakimś kodowaniu całego systemu. Czy może wie ktoś jak to przestawić w Fedorze i na co tak żeby nazwy plików były dobrze wyświetlane ??
 6. Cage_22

  Mozilla

  Od pewnego czasu nie działa mi mozilla i realplayer, na początku wszystko było ok, potem system się zaktualizował i mozilla przestała działać, podejrzewałem że jest coś z gtk albo z glib2, więc je przeinstalowałem, realplayer uruchomił się raz i potem znowu się nie uruchamia. Jak uruchamiam go z konsoli to nie wyświetlają się żadne komunikaty, podobnie jest z mozillą tylko że program tak jak by się sam wyłączał. Mozilla potrafi się uruchomić tylko za pierwszym razem, jak jeszcze nie ma katalogu .mozilla w katalogu domowym (czyli jak go skasuje), potem się już nie uruchamia. Firefox, także z paczek rpm chodzi bez problemów. Wersje pakietów: mozilla-1.7.2-0.2.0 mozilla-nspr-1.7.2-0.2.0 mozilla-nss-1.7.2-0.2.0 mozilla-j2re-1.4.2-9.1.fc2.dag gtk2-2.4.0-1 gtk2-devel-2.4.0-1 gtk+-1.2.10-29.1.1 glib2-2.4.0-1 glib2-devel-2.4.0-1 glibc-2.3.3-27 RealPlayer-10.0.0.297-20040730 System Fedora 2. Dzięki za sukgestie.
×