Jump to content

Raven

Użytkownicy
 • Content Count

  1,482
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Raven last won the day on January 28 2012

Raven had the most liked content!

Community Reputation

27 Excellent

About Raven

 • Rank
  Ortograficzne szwadrony śmierci

Previous Fields

Contact Methods

 • Strona www
  https://piotrdrag.fedorapeople.org

Profile Information

 • Skąd
  Wrocław
 1. Może tu coś znajdziesz: https://extensions.gnome.org/
 2. Nie sa. Architektura Power jest "drugorzedna" (Secondary Architecture), wiec obsluga przez nia LLVM nie moze byc blockerem, a migracja z Usermode na polkit zostala przesunieta na F19.
 3. Bzdety typu ownCloud nie sa przyczyna opóznien, tylko przepisana anaconda i nastepca preupgrade o nazwie fedup, z którymi sa problemy.
 4. Partycjonowanie ma zostac calkowicie zmienione w Becie/finalnym wydaniu, wiec spokojnie.
 5. W zmniejszeniu temperatury komputera (jesli masz karte Nvidia lub AMD) moze pomóc zainstalowanie wlasnosciowych sterowników, co jest dokladnie opisane w poradniku.
 6. KDE uzywa jeszcze antycznego aspell? Moze jednak chodzi o hunspell?
 7. Jesli na górze masz menu "Programy", "Miejsca", to jest to gnome-panel. Jesli w tym miejscu masz "Podglad", to jest to gnome-shell. Problem jest znany, i w programach uzywajacych GTK3 zostal on, z tego co wiem i co widze na swoim komputerze, naprawiony. Niech zgadne, owo menu kontekstowe to z Firefoksa, Pidgina, GIMP-a, Skype etc?
 8. DNF to tylko "technology preview" fork, w dodatku w ogóle nie wspierany przez developerów Fedory/yuma. W dajacej sie przewidziec przyszlosci nie ma mowy o zadnym jego zastapieniu. MATE owszem, jest w repozytoriach (nawet w F17), ale do stanu uzywalnosci jeszcze mu daleko - brakuje paru waznych pakietów. Nie wspominajac juz, ze podobnie jak w przypadku Trinity za ten fork odpowiedzialny jest jeden programista. Porównujac to z liczba osób rozwijajaca GNOME 3 jest to po prostu smieszne. Jesli komus G3 nie odpowiada, to duzo wieksze szanse powodzenia ma fork Cinnamon - przynajmniej nie próbuja trzymac przy zyciu martwych technologii (GTK2 to jeszcze nie koniec swiata, ale CORBA/ORBit? Srsly?). Chcialbym zwrócic wasza uwage na zupelnie inna, powazniejsza feature Fedory 18: nowy interfejs instalatora. UI anacondy zostalo napisane calkowicie od zera, w oparciu o zupelnie nowy paradygmat. Polecam sie przyjrzec swiezo wydanej Alfie, ale uwazac z instalacja - nowa anaconda potrafi wybuchnac ci w twarz, kopnac psa i uciec oknem ze wszystkimi twoimi danymi.
 9. gnome-shell nie powinno pozerac 100% procesora, ale jako workaround mozna wlaczyc tryb zastepczy w Ustawieniach systemu > Szczególy > Grafika.
 10. Bo w menu nie nazywa się to "PackageKit", tylko: * Aktualizacja oprogramowania * Dodanie/usuwanie oprogramowania * Ustawienia oprogramowania Które ci się podoba. Pod KDE możesz używać Konsole, a pod GNOME używać gnome-terminal (to jeden z tych o nazwie "Terminal", drugi jest ze środowiska Xfce). Spiny przydają się tylko do instalacji. Po instalacji na dysku możesz korzystać z dowolnego oprogramowania z repozytorium, bo te jest (w uproszczeniu) tylko jedno. Nieważne, czy zainstalowałeś z DVD czy z obrazu 700MB (te to są wersje Live, które można wypróbować bez instalacji, a potem ewentualnie zainstalować).
 11. Od jakiegoś czasu nie tylko - zasadniczo GNOME zamiast klasycznego paska zadań z menu start rodem z Windows 95 używa ekranu Podglądu, który aktywujesz klawiszem Super (znanym też jako Windows) lub przesunięciem myszy w lewy górny róg ekranu. Brzmi dziwnie, ale jest zaskakująco ergonomiczne. Być może KDE go nie wyświetla, bo to program GNOME. Całe GNOME możesz zainstalować poleceniem "yum groupinstall gnome-desktop". Dla ciebie - wyglądem.
 12. Przestań wrzucać zdjęcia. Treść terminala można skopiować, wrzucić na pendrive i wkleić na forum.
 13. Tak. I w przeciwieństwie do Windows, tutaj domyślne sterowniki są w 90% przypadków wystarczające.
 14. ffmpeg-libs przekompilowane z nowym libvpx jest w rpmfusion-updates-testing.
 15. Raven

  Totem

  Dziwne. Zdiagnozuj i zgłoś buga.
×
×
 • Create New...