Jump to content

Raven

Użytkownicy
 • Content Count

  1,482
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Everything posted by Raven

 1. Może tu coś znajdziesz: https://extensions.gnome.org/
 2. Nie sa. Architektura Power jest "drugorzedna" (Secondary Architecture), wiec obsluga przez nia LLVM nie moze byc blockerem, a migracja z Usermode na polkit zostala przesunieta na F19.
 3. Bzdety typu ownCloud nie sa przyczyna opóznien, tylko przepisana anaconda i nastepca preupgrade o nazwie fedup, z którymi sa problemy.
 4. Raven

  Planowane Wydanie Fedory 18

  Partycjonowanie ma zostac calkowicie zmienione w Becie/finalnym wydaniu, wiec spokojnie.
 5. W zmniejszeniu temperatury komputera (jesli masz karte Nvidia lub AMD) moze pomóc zainstalowanie wlasnosciowych sterowników, co jest dokladnie opisane w poradniku.
 6. Raven

  Brak Polskiego Języka W F17, Kde

  KDE uzywa jeszcze antycznego aspell? Moze jednak chodzi o hunspell?
 7. Jesli na górze masz menu "Programy", "Miejsca", to jest to gnome-panel. Jesli w tym miejscu masz "Podglad", to jest to gnome-shell. Problem jest znany, i w programach uzywajacych GTK3 zostal on, z tego co wiem i co widze na swoim komputerze, naprawiony. Niech zgadne, owo menu kontekstowe to z Firefoksa, Pidgina, GIMP-a, Skype etc?
 8. Raven

  Planowane Wydanie Fedory 18

  DNF to tylko "technology preview" fork, w dodatku w ogóle nie wspierany przez developerów Fedory/yuma. W dajacej sie przewidziec przyszlosci nie ma mowy o zadnym jego zastapieniu. MATE owszem, jest w repozytoriach (nawet w F17), ale do stanu uzywalnosci jeszcze mu daleko - brakuje paru waznych pakietów. Nie wspominajac juz, ze podobnie jak w przypadku Trinity za ten fork odpowiedzialny jest jeden programista. Porównujac to z liczba osób rozwijajaca GNOME 3 jest to po prostu smieszne. Jesli komus G3 nie odpowiada, to duzo wieksze szanse powodzenia ma fork Cinnamon - przynajmniej nie próbuja trzymac przy zyciu martwych technologii (GTK2 to jeszcze nie koniec swiata, ale CORBA/ORBit? Srsly?). Chcialbym zwrócic wasza uwage na zupelnie inna, powazniejsza feature Fedory 18: nowy interfejs instalatora. UI anacondy zostalo napisane calkowicie od zera, w oparciu o zupelnie nowy paradygmat. Polecam sie przyjrzec swiezo wydanej Alfie, ale uwazac z instalacja - nowa anaconda potrafi wybuchnac ci w twarz, kopnac psa i uciec oknem ze wszystkimi twoimi danymi.
 9. gnome-shell nie powinno pozerac 100% procesora, ale jako workaround mozna wlaczyc tryb zastepczy w Ustawieniach systemu > Szczególy > Grafika.
 10. Bo w menu nie nazywa się to "PackageKit", tylko: * Aktualizacja oprogramowania * Dodanie/usuwanie oprogramowania * Ustawienia oprogramowania Które ci się podoba. Pod KDE możesz używać Konsole, a pod GNOME używać gnome-terminal (to jeden z tych o nazwie "Terminal", drugi jest ze środowiska Xfce). Spiny przydają się tylko do instalacji. Po instalacji na dysku możesz korzystać z dowolnego oprogramowania z repozytorium, bo te jest (w uproszczeniu) tylko jedno. Nieważne, czy zainstalowałeś z DVD czy z obrazu 700MB (te to są wersje Live, które można wypróbować bez instalacji, a potem ewentualnie zainstalować).
 11. Od jakiegoś czasu nie tylko - zasadniczo GNOME zamiast klasycznego paska zadań z menu start rodem z Windows 95 używa ekranu Podglądu, który aktywujesz klawiszem Super (znanym też jako Windows) lub przesunięciem myszy w lewy górny róg ekranu. Brzmi dziwnie, ale jest zaskakująco ergonomiczne. Być może KDE go nie wyświetla, bo to program GNOME. Całe GNOME możesz zainstalować poleceniem "yum groupinstall gnome-desktop". Dla ciebie - wyglądem.
 12. Raven

  Instalacja Internetu Fc 16

  Przestań wrzucać zdjęcia. Treść terminala można skopiować, wrzucić na pendrive i wkleić na forum.
 13. Tak. I w przeciwieństwie do Windows, tutaj domyślne sterowniki są w 90% przypadków wystarczające.
 14. ffmpeg-libs przekompilowane z nowym libvpx jest w rpmfusion-updates-testing.
 15. Raven

  Totem

  Dziwne. Zdiagnozuj i zgłoś buga.
 16. Raven

  Fedora 16 I Wi-Fi

  W takim razie problem ma inną przyczynę. Cóż, może ktoś inny będzie miał jakiś pomysł.
 17. Ty naprawde lubisz retro. Ta strona wyglada jakby zostala zywcem przeniesiona z lat 90. Nie wspomne o bledzie gramatycznym w domenie. Zobacz, to jest oficjalna strona Fedory: http://fedoraproject.org/pl/ Co widzisz na stronie glównej? Wielki przycisk "Pobierz teraz". I wiesz, co trzeba zrobic? Kliknac na niego. Takie proste.
 18. Raven

  Fedora 16 I Wi-Fi

  kernel-3.2.2-1.fc16 powoduje problemy z WiFi. Odpalaj najwyżej z kernel-3.2.1-3.fc16.
 19. kernel-3.2.2-1.fc16 powoduje problemy z WiFi. Odpalaj najwyżej z kernel-3.2.1-3.fc16.
 20. Raven

  Totem

  Totem nie wczytuje automatycznie napisów z plików .txt [1]. Po włączeniu filmu wybierz Widok > Napisy > Wybierz plik napisów. [1] tu jest wyjaśnione dlaczego: http://git.gnome.org/browse/totem/commit/?id=bbb45d05707e700f7ba2922340aba95ca64a5ac1
 21. Raven

  Vlc Się Wyłącza Po Uruchomieniu

  A ja włączyłem The Cleveland Show któregoś dnia i zrobił się kernel panic. Mój laptop jest rasistą.
 22. Raven

  Jak Osiągnąć Taki Wygląd Itd.

  Chodzi ci o tapete z Rainbow Dash w 0:11? Bardzo proste. Sciagasz ja z neta, a potem prawym klikiem na pulpicie, przechodzisz do ustawien wygladu i klikasz ikone folderu. 20% szybszy system in ten seconds flat.
 23. Raven

  Kde Vs Gnome 3.2

  To raczej tak, jak byś chciał się przesiąść z Jumbo Jeta na miejskiego compacta, jeżdżąc na zakupy dwie ulice dalej.
 24. Bo pakiety z programami zawierają w sobie wszystkie wersje językowe. Nie da się ich prosto od nich odłączyć. Poza tym twój pomysł jest głupi i wcale ci niepotrzebny.
×