Jump to content
Sign in to follow this  
icecina

Kde Zamiast Gnom

Recommended Posts

Jest. W /etc/sysconfig/desktop wpisz (o ile jej nie ma) linijkę DESKTOP="KDE".

Jeśli chcesz zrobić to tylko dla jednego konkretnego użytkownika, to skorzystaj z polecenia switchdesk albo po prostu wybierz przed zalogowaniem z jednego z menu w menedżerze logowania.

Pozdr,

W.

tak, jest taka możliwość

poprostu w miejsce gdm instalujesz kdm i przy logowaniu w opcjach sesji zaznaczasz kde

po tym zabiegu będziesz się logował do kde i będziesz mógł z tamtąd zamykać kompa

był jeszcze inny sposób polegał on na zmianach w jakimś pliku konfiguracyjnym jaki menedżer okien ma się uruchamiać ale nie pamiętam jak się nazywał ten plik i co w nim pozmieniać

a więc musisz go poszukać na forum

ale jestem wolny

trzeba popracować nad szybkim pisaniem

Edited by spyro

Jak dla jednego użytkownika, to wystarczy stworzyć w katalogu domowym użytkownika plik .dmrc i wpisać w nim:

[Desktop]
Session=kde

Pozdro wink.gif

Niestety zadna z tych mozliwosci jakie podaliscie nie dziala...

A KDE mam zainstalowane bo przy instalacji dalem aby sie zainstalowalo.

Niestety zadna z tych mozliwosci jakie podaliscie nie dziala...

A KDE mam zainstalowane bo przy instalacji dalem aby sie zainstalowalo.

Po uruchomieniu masz graficzny ekran logowania. Na nim jest opcja "Sesja". Klikasz na to i widzisz jakie masz zainstalowane środowiska. Jeśli instalowałeś KDE, to pokaże się ono na liście. Wybierasz je klikając w "option box". Po naciśnięciu "OK" system zapyta czy KDE ma być uruchomione jednorazowo tylko dla tej sesji czy ma być środowiskiem domyślnym - wybierasz to, co uważasz za słuszne.

Jeśli powyższe Ci nie działa to znaczy, że skopałeś instalację.

Jeśli nie masz KDE na liście tzn. że tylko wydawało Ci się, że zaznaczyłeś do instalacji.

Na wszelki wypadek, o ile korzystałeś z mojej porady, wklej tutaj zawartość pliku /etc/sysconfig/desktop.

Pozdr,

W.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this