Skocz do zawartości

Pokaż Swój Desktop


2jz_gte

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś pewnie mam jeszcze screeny z czasów, kiedy pisałem poradniki nt. optymalizaji środowisk graficznych. Muszę poszperać, niektóre były bardzo sympatyczne dla oka (zwłaszcza Fluxy).

 

Od lat jednak stawiam wyłącznie na funkcjonalność, moje obecne pulpity są więc zupełnie nieefektowne :) A jedynym elementem atrakcyjnym graficznie są tapety z duuużą ilością śniegu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Jeżeli mogę wyrazić swoja opinie :)  - to dla mnie te wszystkie przezroczystości wprowadzają małą czytelność - wzrok potrzebuje dłuższej chwili na odnalezienie tego czego sie szuka - wieć po kilku godzinach przed kompem mi osobiście oczy by siadły i czułbym się zmęczony - kiedyś za młodu też tak kombinowałem ale teraz muszę mieć wszystko " czarno na białym" ;) zwłaszcza kiedy komputer często służy do pracy a na pulpicie jest wiele plików do ogarnięcia wzrokiem ;) ale to tylko moja opinia i cieszę się że ludzie korzystają z linuxa i go sobie personalizują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miszcz: tak zaczepnie powiem, że ciut nie kumam tej personalizacji. Zrobiłbym to samo (i pewnie jeszcze trochę) na XFCE. W każdym razie jeśli chodzi o wygląd na obrazku :)

 Powiem tak. Nie wiem jak jest na XFCE, ale jakiś czas temu znajomy, którego udało się namówić na Fedorę KDE, za pomocą widżetów zrobi taki system KDE, że aż oczom nie wierzyłem. Inaczej, nie widziałem, że KDE umożliwia takie możliwości personalizacji, zupełnie coś nowego INNE od Windowa, inne od KDE, GNOME3 itd.... A on to jako Linux Noob to zrobił. Nie chcę wywoływać wojny KDE a GNOME, ale KDE daj ogromne możliwości personalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wywoływać wojny KDE a GNOME, ale KDE daj ogromne możliwości personalizacji.

Ja tym bardziej. Nie wątpię zresztą w siłę KDE - sam korzystam z krusadera, digikama czy k3B. Tak tylko zaczepiam, ale sądzę, że nawet LXDE (szczególnie QtLXDE) będzie w krótkim czasie dysponować równie dużymi możliwościami konfiguracji.

Tak bardziej poważnie, to ciekaw jestem na czym ta personalizacja polega, bo jeśli tylko na wyglądzie, to desktopy aż tak bardzo się nie różnią. W sumie jeśli chodzi o KDE, to jedyne co mi się tam podobało a czego nie mają inne desktopy (przynajmniej ja nie zauważyłem), to możliwość skonfigurowania na pulpicie pewnych - nie wiem jak to nazwać - regionów, podokienek, katalogów :) które bardzo porządkują cały pulpitowy bajzel. Coś takiego jak tu → https://www.kde.org/announcements/4.1/screenshots/plasma-folderview.png. Chociaż jakbym chwilę chciał nad tym posiedzieć to pewnie i w XFCE bym zrobił, tle że własnie nieco większym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubie te przezroczystosci mi one nie przeszkadzają, teraz taki układ mi odpowiada na pulpicie, wyprubowałem: gnome, xfce, lxde, openbox i jakieś takie różne co nie pamientam nazwy zrobiłem kiedyś taką instalkę debiana załadowałem wszystko co się da popatrzyłem po sprawdzałem no i mi to kde najbardziej leży, xfce jest teraz bardzo popularne bo to takie trochę jak gnome2 było poza tym też i pręrznie się rozwja, stym że jak experymentowałem z freeBSD to wolałem mieć gnome2: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bc022826d70d5a25.html ale i tak potem też dałem kde: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0d53e1f072888064.html :) :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko taka przeróbka Kde:

Dolny pasek przeniosłem na góre, usunełem mu to wyświetlanie odpalonych programów i pulpity  a dałem wypełnienie taki neutralny obszar, są dwa rodzaje menu do wyboru dałem kaskadowe i tak powstał górny pasek.

Dolny, stworzyłem drugi pasek bazowy usunełem wszystko oprócz przłącznika pulpitów i tego żeby tu się wyświetlały programy odpalone, po lewo dałem pulpit ikona po prawo przełącznik pulpitów.

Styl pasków: Bryza

Styl okien: Chrome grayscale

Ikony: są do wyboru w kde plazimie

 

Szkoda że ikony zainstalowanych programów nie zamieniają się na te takie schematychne  nie wiem czy coś powinienem jeszcze doinstalować czy będą jeszcze dopracowywać to KDE plasma 5.

Jak klikam na ikonę prawym w panelu to jest tylko takie puste okno i tylko skrut można przypisać. Podobają mi się te ikony nie wiem dlaczego po wybraniu stylu nie  zmienia wszystkich ikon.

Chociaż w schemacie stylu jest że mogą być i takie i takie. Jakoś w menu i na panelu tżeba jeszcze zmienić. To znaczy w menu pewnie można tam w opcjach ale tyle programów pojedyniczo wyklikać narazie mi się niechce :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...