Skocz do zawartości

Pokaż Swój Desktop


2jz_gte

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam, ze to nie jest fluxbox tylko KDE

Tak da_niel to KDE..

jak sie pozbyc ramki w terminalu (co to jest aterm? cos jak xterm?)

..jest to aterm.. a by pozbyć się obramowania należy kliknąć prawym na belkę aterma kliknąć zaawansowane a następnie brak obramowania.. to lamerskie rozwiązanie.. Jesteś posiadaczem Gnome wiec spróbuj skorzystać z tego:

Aterm version 1.00.beta3+ has a -bl swich that tries to ask the window manager to create the aterm window borderless. This works with Fluxbox version 0.9.12 and the latest versions of aterm

czyli po prostu:

aterm -bl

ten pasek z ikonami tuz ponad panelem dolnym -jak go wlaczyc/uruchomic?

ten pasek to Skroller z odpowiednio dobranymi ikonami.. jest to aplet SuperKaramby... bardzo przyjemny.. dodam że ikony powiększają się jak się najedzie na nie, a poza tym możesz ustawić kilka efektów dla najechania lub kliknięcia (np poszarzenie ikony, podświetlenie, podskok)..

 

Polecam gorąco.. i pozdrawiam.. Rasp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którą wersje GNOME'a masz w swojej Fedorce? Pytam, bo jak kiedys jechałem na Mandrake'u 10 to w tamtym starszym GNOME'em nie mogłem uzyskać takiego efektu (tzn. menu "Aplikacje Miejsca Opercje" było nieprzeźroczyste).

W GNOME 2.10 po prostu klikasz prawym przyciskiem myszy na panlu, w konfiguracji wybierasz tło przeźroczyste i śmiga smile.gif

 

A jak Wy w KDE zaokrąglacie te dolne penele? biggrin.gif

 

Pozdroxy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwiazdor_online pielęgnuj ją i na rękach noś

Właśnie, właśnie. Amen wink.gif

Do Linuksa zachęcił ją, a jakże wygląd mojego pulpitu kiedys kiedyś... I to, że sie nie wieszałtongue.gif I nie trzeba było instalować żadnych antyvirów itp.

Zaczynała od RH9 przez Slacka do FC4 (nowy komp) i FC5 smile.gif trzeba jej przyznać, że dzielna jest smile.gif Po prostu jest inteligentna i ma otwarty umysł - idealny materiał na Linux-usera wink.gif

 

 

Pozdrawiam!

 

PS. Jest humanistką tongue.gif:P:P To dopiero eksponat biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mysio co do ikonek to jest to pakiet z kde-look.org a jego nazwa to black and white (tak jest napisane w centrum sterowania bo pakiet gdzieś wywaliłem tongue.gif)

 

praktycznie wszystkie ikonki w systemie zmienia (brakuje kilku np wewnątrz amaroka czy konquerora ale to szczegół, wybór jest ogromny)

 

ikonki apletów do programów wyszukiwałem przez google smile.gif (amarok, thunderbird, ff, kadu)

 

PS. ja też jestem humanistą (ale chyba z lenistwa) tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Linuksa zachęcił ją, a jakże wygląd mojego pulpitu kiedys kiedyś... I to, że sie nie wieszałtongue.gif I nie trzeba było instalować żadnych antyvirów itp.

Zaczynała od RH9 przez Slacka do FC4 (nowy komp) i FC5 smile.gif trzeba jej przyznać, że dzielna jest smile.gif Po prostu jest inteligentna i ma otwarty umysł - idealny materiał na Linux-usera wink.gif

 

 

Pozdrawiam!

 

PS. Jest humanistką tongue.gif:P:P To dopiero eksponat biggrin.gif

Ja bym ją wsadził do formaliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynała od RH9 przez Slacka

Slacka?... Nieźle, nieźle.

Ona jest po prostu użytkownikiem z lekką znajomością systemu ze strony administracji smile.gif Cięższe rzeczy robię za nią. A Slack dlatego, że chodzi świetnie na starych kompach, a na RH9 nie było najnowszej wersji Kadu i KDE wink.gif

 

Do Linuksa zachęcił ją, a jakże wygląd mojego pulpitu kiedys kiedyś... I to, że sie nie wieszałtongue.gif I nie trzeba było instalować żadnych antyvirów itp.

Zaczynała od RH9 przez Slacka do FC4 (nowy komp) i FC5 smile.gif trzeba jej przyznać, że dzielna jest smile.gif Po prostu jest inteligentna i ma otwarty umysł - idealny materiał na Linux-usera wink.gif

 

 

Pozdrawiam!

 

PS. Jest humanistką tongue.gif:P:P To dopiero eksponat biggrin.gif

Ja bym ją wsadził do formaliny

 

laugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dzidzia

 

 

Splash screen z ta sama tapetą

KDE-Look.org

zasilacz ci nie wyrabia, bo +3.42 to niebezpiecznie blisko gornej granicy tolerancji. albo nie wyrabia konkretny obwod zasilacza albo masz ze duzo sprzetu cool.gif

 

Niekoniecznie to są dobre wskazania. lm_sensors pokazuje to dobrze w zależności czy płyta główna wspiera takie czujniki. U mnie np 3 napiecia pokazane w lm_sensors dają mi do zrozumienia, że za chwilę będę mógł kompa tylko powąchać tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...