Skocz do zawartości

Czy Masz Zainstalowanego Windowsa?


kamillys

Czy masz zainstalowanego Windowsa?  

223 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz zainstalowanego Windowsa?

    • Tak, bo musze.
      88
    • Tak, bo chce.
      41
    • Boje si? go usuwa?.
      3
    • Planuje wywali?. :)
      19
    • Nie, ale chyba zainstaluje go.
      9
    • Nie i nigdy go nie zainstaluje.
      63


Rekomendowane odpowiedzi

Przykładowo taka baza jak rejestr Windows jest narzędziem potężnym.

 

A dla mnie to jest porażka Microsoftu. Rejestr nie dość, że się sypie po pewnym czasie pociągając ze sobą cały system, to jeszcze jego obecność powoduje, że po reinstalacji (w przypadku omawianego produktu obowiązkowej co pewnien czas, zależny od użytkownika) musisz wszystko instalować na nowo i ustawienia przywracać z pamięci.

 

bo windowsowy rejest jest kiepską, bardzo kiepską, implementacja swietnego pomyslu. Ale jak Project Elektra wypali tak jak ja tego oczekuje to spadniesz z krzesla. Dobra implementacja rejestru na linuksie to bedzie bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zaglosowalem "Nie i nigdy go nie zainstaluje" bo jak na razie to tylko Photoshopa mi brak wink.gif ale mam już 7 tryout więc jest już ok.

 

Nie mam innego systemu na kompie. Myślę że człowiek to takie zwierze

że jak musi się przystosować to się nauczy wink.gif.

Windowsa już 3 latkowie potrafią obsłuzyć!!

Włączyć kompa. zalogować się , uruchomić Media PlaYera wybrać Plik -->"otwórz z..." na dysk CD i wybrać Shrek2.avi biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif LOLOLOLOL!

 

See yA!

 

PS. Rozważam Sun Solaris wink.gif ale nie prędko biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Linux wymaga zmiany toku myslenia na opensourcowy, a prawie każdy zaczyna od MS Windows... Niektórzy znajdują trochę samozaparcia i się przyzwyczajają do Linuksa, a słabsi odpadają i zostają przy Małymmiękkim... Ja gdyby nie mój guru nigdy bym nie spróbował Linuksa... Ale sytuacja powoli się zmienia, już zaczynają być powszechnie sprzedawane komputery z preinstalowanym Linuksem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robili niedawno jakieś badania. Wybrali kilkanaście osób które nigdy nie korzystały z komputera i połowę posadzili przy Windowsie, a drugą połowę przy Linuksie. Wyszło na to że Linux jednak jest łatwiejszy dla osób które nigdy nie miały kontaktu z komputerem.

No to teraz instalować w szkołach fedory i inne. tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalzaq - właśnie te badania miałem na myśli mówiąc, że Linux jest łatwiejszy.

Podobne badania robił Novell, ale to już głównie pod kątem stworzenia jak najbardziej intuicyjnego środowiska graficznego (efektem tego jest GUI w SLED) niż sprawdzenia który OS jest łatwiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robili niedawno jakieś badania. Wybrali kilkanaście osób które nigdy nie korzystały z komputera i połowę posadzili przy Windowsie, a drugą połowę przy Linuksie. Wyszło na to że Linux jednak jest łatwiejszy dla osób które nigdy nie miały kontaktu z komputerem.

No to teraz instalować w szkołach fedory i inne. tongue.gif

Szkoda tylko że zwykli zjadacze chleba o tym nie wiedzą, i (lub) używają kompa raczej do grania.. bo to podniosłoby znacznie popularność linuksa, a właśnie o to chodzi...

 

Pozdrawiam Rasp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sytuacja powoli się zmienia, już zaczynają być powszechnie sprzedawane komputery z preinstalowanym Linuksem..

Tak NTT do swoich kompów dodaje płytkę DVD-R Samsung z Mandrake 10.1 + licencja jakaś w kserokopii

No i jest preinstalowany na dysku i dobrze skonfigurowany. LOL.

 

Kumpel kupił w supermarkecie Real Semprona 2700 NTT i pierwszą rzeczą było

po właczeniu kompa... Format hdd... Noob. Teraz kisi winde 98 se... scared.gif

 

Dobrą sprawą jest to że mam teraz kolejnego Mandrake 10.1 Official biggrin.gif

 

SeeYa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robili niedawno jakieś badania. Wybrali kilkanaście osób które nigdy nie korzystały z komputera i połowę posadzili przy Windowsie, a drugą połowę przy Linuksie. Wyszło na to że Linux jednak jest łatwiejszy dla osób które nigdy nie miały kontaktu z komputerem.

No to teraz instalować w szkołach fedory i inne. tongue.gif

Haha!

Masz może jakiś link do takiego badania? Wydrukuje i rzuce na ławę gronu pedagogicznemu. ;-)

Ja już jedną Fedorę w szkole zainstalowałem (na szkolnym laptopie). Wszystko pięknie, tylko poza mną nikt jej nie używa. ;-)

Ale też już zaczynam naprawiać ten problem, bo jest już ok. 10 osób, które potrafią zainstalować i 5, które w miarę poprawnie skonfigurować desktop dla własnych potrzeb (oczywiście przy pomcy tego forum, wiki i faq).

 

Czekam jeszcze tylko na release notes.. Słyszałem już nawet, że jest przetłumaczony ale pewien pan spóźnia się z wysłaniem go na serwer biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...