Skocz do zawartości

Suse....


Coppertop

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. Coppertop wiadomo że winda jest dziurawa jak diabli, to wie cały świat.Za to ma pełną kompatybilnośc ze sprzętem oraz oprogramowaniem a to szalenie ważne.Wieszać jakoś mi się nie chciała, widocznie mam szczęście.Teraz co do sled-a. Po ryciu na goglach, ich forum oraz wiki udało mi się ten apt-get zainstalować oraz za jego pomocą dwa programy. Jeżeli ktoś chce spróbować to potrzebuje takie pliki:

apt-libs-0.5.15cnc7-24.i586.rpm

apt-0.5.15cnc7-24.i586.rpm

lua-5.0.2-rb.suse091.1.i586.rpm

Oraz synaptic który się wywala przy próbie instalacji oprogramowania

synaptic-0.57.2-11.3.i586.rpm

Z tym synaptikem jest problem z fontconfig czy coś takiego, już nie miałem nerwów tego rozwiązywać.Do /etc/apt trzeba skopiować plik sources.list o takiej zawartości

#
# Repository created by: aptate (version 0.69.3)
# At: Fri Aug  4 17:33:13 MEST 2006
# More info about aptate at: http://apt4rpm.sourceforge.net
#
rpm      ftp://ftp4.gwdg.de/pub/linux/suse/apt SuSE/10.1-i386 suser-guru packman packman-i686 rpmkeys base non-oss extra update-drpm update-prpm update gnome mozilla samba3 suser-rbos suser-crauch suser-jengelh jacklab suser-oc2pus usr-local-bin suser-tcousin suser-sbarnin kolab kernel-of-the-day kraxel wine suse-people suse-projects security-drpm security-prpm security
rpm-src  ftp://ftp4.gwdg.de/pub/linux/suse/apt SuSE/10.1-i386 suser-guru packman packman-i686 rpmkeys base non-oss extra update-drpm update-prpm update gnome mozilla samba3 suser-rbos suser-crauch suser-jengelh jacklab suser-oc2pus usr-local-bin suser-tcousin suser-sbarnin kolab kernel-of-the-day kraxel wine suse-people suse-projects security-drpm security-prpm security

Plik /etc/apt/apt.conf.d/gpg-checker.conf ma wyglądać tak

 // Make GPG::Check no; to disable gpg checking
// It can still be used in combination with --checksig
GPG::Check false;
RPM::GPG-Check no;
Scripts::PM::Pre:: gpg-checker.lua;

Dalej postępować jak z aptem tzn apt-get update i później można instalować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra. Coppertop wiadomo że winda jest dziurawa jak diabli, to wie cały świat.Za to ma pełną kompatybilnośc ze sprzętem oraz oprogramowaniem a to szalenie ważne.

A tu cię zaskoczę, bo Linux obsługuję największą liczbę urządzeń ze wszystkich istniejących systemów operacyjnych (przebił nawet słynne NetBSD w przypadku obsługiwanych architektur). Windows jest natomiast na szarym końcu.

Ja dzis wojowałem z Apt-getem, skonczyło sie na tym, ze odstawiłem "na pozniej". Bo ciagle wołał o jakies dziwne zaleznosci ;)

Jeśli chcesz używać apta w wersji dla RPM-ów, to powinieneś zacząć się do tego przyzwyczajać, włącznie z "Remove 851 packages? y/n". :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie żaden prima aprilis; na Windows działa cokolwiek tylko dzięki producentom sprzętu, którzy dają sterowniki na płytkach, które i tak przestają po n-tym service packu działać

 

np. sprawdź pod ile architektur są pakiety Debiana, a ile obsłuży Windows

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. sprawdź pod ile architektur są pakiety Debiana, a ile obsłuży Windows

Chyba troche mieszacie pojecia... Achitektura to architektura a ilosc obslugiwanych urzadzen (czytaj: sterownikow dostepnych dla systemu) to zupelnie co innego...

 

Ale zeby uzupelnic liste Coppertopa - "smp", EMT64 (x64), ARM, IntelXScale... to tak na szybko, z pamieci

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko co takiemu zwykłemu użytkownikowi po obsłudze nawet najbardziej egzotyczniej architektury jak nie działa jego sieciówka, grafika czy inny aparat.

 

Masz rację, ale czy można za to winić Linuksa?? To jest tylko i wyłącznie wina producentów sprzętu. Swoją drogą, to nie trudno rozejżeć się po necie, tudzież popytać i dowiedzieć się co pod Linuksem zadziała bez problemu a co nie. Ja tak zrobiłem i nie mam dzięki temu problemów. Poza tym ta sytuacja się poprawia w miarę zwiąkszania popularności Linuksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dożuce swoje:

Suse 10.0 vs Fedora Core 5

Żaden z tych systemów nie udal mi się zainstalować nalaptopie Toshiby.

FC5 Nie odpalalo trybu graficznego przy instalatorze i w systemie pozainstalowaniu wszystkiego też nie.

Suse odpaliło graficzny przy instalacji ale po instalce trubu graficznego juz nie bylo...

Jakieś problemy z wykryciem sprzętu. Jednak punkt dla Fedory, bo udało sie wszystko odpalić i chodzi do tej pory. Z tym, że instalacja byla robiona z FC4 i poźniej update z plyty do FC5.

Co do SLED vs Windows i dyskusji o obsługiwanym sprzęcie.

M$ nastawił się głównie na graficzne efekty w Viscie, Bezpieczeństwo ? n/c A wspomniana wczesniej grafika nie jest znowu aż taka porażająca.. Godzinka na KDE-look.org i efekt podobny, bez potrzeby inwestowania setek zlotych w hardware by przeczytać, że Vista wystawiła twojemu sprzętowi ocene 2 lub 3 .. ;)

Vista nie bedzie miała dobrego wsparcia dla starszego sprzętu, starszych aplikacji (które i takjuz z trudem chodzą na XP-ku) więc po jej premierze zaroi się na forach internetowych od tematów problem z dźwiękiem... jak uruchomić to czy to...

Kupe naprawde drogiego oprogramowania CAD nie odpali sie na Viscie, A znowu wymagać od firmy ktora dba o swoje bezpieczeństwo żeby kupując najnowsze dziecko M$ kupiła najnowsze wersje oprogramowania za kilka tysięcy funtow bo starszej nie sposób uruchomić...

Tu jest wlasnie szansa dla SLED'a i aplikacji pomagających uruchomić Windowsowe programy. (szansa też dla niektorych forumowiczów, Linux naprawde staje sie popularny i ludzie placą grubą gotówke za to, że nie muszą sie martwić o wirusy formaty itp. )

Pozdrawiam !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M$ nastawil sie glównie na graficzne efekty w Viscie, Bezpieczenstwo ? n/c A wspomniana wczesniej grafika nie jest znowu az taka porazajaca..

Wlasciwie w Areo obecnie nic nie ma w porównaniu do XGL/Compiz. Przezroczystosc i to wszyskto. Lepiej jakis ladny motyw zainstalowac na Linuksie, dac XGL, cgwd(dzieki niemu mozna zmieniac motyw w obramowaniu) i sie cieszyc prawdziwymi efektami które nie pozera 80% sprzetu na obsluge.

Z drugiej strony dzieki Viscie moc sprzetu na rynku podskoczy. Moze beda wrescie laptopy z prockiem 3GHz w marcu*...

 

Marzec, bo produkcja Windowsa moze sie opóznic.

 

Linux naprawde staje sie popularny i ludzie placa gruba gotówke za to, ze nie musza sie martwic o wirusy formaty itp.

Ten fakt zapewne cieszy kazdego Linuksowca. Tylko czekac, az ktos zagada do mnie: "Jakiego Linuksa wybrac?" "Masz moze plytki z Linuksem?" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M$ nastawił się głównie na graficzne efekty w Viscie, Bezpieczeństwo ? n/c A wspomniana wczesniej grafika nie jest znowu aż taka porażająca..

Ja sobie zrobiłem porównanie Aero z XGL/Compiz. Jest na moim blogu (jak ja nie lubię tego słowa :P) - link w podpisie pod postem, jakby kogoś interesowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że stworzył się tutaj mały offtopic :P Ja napsizę może co do tematu :D Ostatnio na IDG został zrecenzjowany SLED i został oceniony bardzo pozytywnie. OpenSuSE 10.1 odradzam, bardzo niedopracowany system (powinien być jeszcze devel ...), ale mam nadzieję że w 10.2 to dopracują. Link do IDGrecenzji z IDG .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...