Skocz do zawartości

Odszedłem Do Aurox 12.0 - żegnajcie!


marchewczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!

 

Klikam właśnie z Aurox 12.0. Chciałbym pożegnać wszystkich użytkowników Fedory. Fedora zawsze była moją ulubioną dystrybucją. Aurox 12, to bliźniaczy linux oparty właśnie na Fedorze 5. Dlatego go wybrałem. Zachęcam do jego instalacji. Choć to bliźniacze systemy, to z Fedorą 5 miałem duże problemy z instalacją wielu rzeczy,a w Auroksie dosłownie prawie wszystko mi działa: obsługa 3D dla GeForce 6600GT, karta muzyczna SbAudigy SE, karta sieciowa 3Com905C TX-M, urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-115C -działa drukarka, skaner i czytnik kart pamięci, choć tu musiałem się nieco pogimnastykować (oddzielnie instaluje się alternatywne sterowniki dla urządzenia Brother MFC-210C i do skanera plik brscan2 -skaner działa w Gimpie!, które ściągamy od producenta). Nie było także większych problemów z instalacją flasha i jawy w przeglądarce Firefox, jak i z zamontowaniem partycji NTFS - tu się nieco wyginałem i niestety tylko można czytać tj. słuchac muzyki, oglądać filmy i zdjęcia z tej partycji. Nie można na nią zapisywać, ale to chyba wina Windows XPPro, w którym mam zainstalowane parę narzędzi zabezpieczających.Poza tym w Auroksie bez problemu działają mi dwie nagrywarki CD i DVD oraz tzw. supermaunt. Aparaty cyfrowe i pamięć flash kingston też jest bez problemu wykrywana i automatycznie montowana. Bez większych problemów zainstalowałem także obsługę divx i odtwarzanie filmów DVD (także plików vob), grają także mp3. Jeszcze troszkę powalczę z kartą video -Pinnacle (analogowo -cyfrową) . Nie pisze że działa mi internet, bo w moim przypadku na każdym linuksie by działał -mam router z wbudowanym modemem ADSL i sprzętowym firewallem. No co prawda troszkę poświęciłem pracy, aby internet wstawał zaraz po uruchomieniu systemu. Po zainstalowaniu Nvidii musiałem także doinstalować źródła nowego jądra, bo dla instalacji moda do nvidii musiałem zainstalować nowe jajko, które teraz mam w starcie. Mam jednak w zasadzie wszystko co trzeba. Teraz muszę zdobyć ciekawe oprogramowanie dla Linuksa.

 

Pozdrowienia

 

Marchewczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

alez mi szpan... zainstaluj Gentoo. Koniecznie metoda klasyczna! I samemu skompiluj jadro. Wtedy przyszpanujesz.

A po za tym: kogo to obchodzi? Nie poczuj sie od razu urazony, ale pisanie tego typu postów przed premiera FC6 jest nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikam wlasnie z Aurox 12.0. Chcialbym pozegnac wszystkich uzytkowników Fedory.
Po moich potyczkach z Aurox > 9.2 sklonny jestem zlozyc wyrazy wspólczucia ;) Nie bede zdziwiony, gdy wrócisz, bo lepiej miec prawdziwa Fedore (z klopotliwym instalowaniem wtyczek javy itd) niz niedorobionego klona ;) Ale powodzenia - wolny kraj, wolny system, wolny wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dodam swoje 3 grosze :)

Miałem Auroxa od jego pierwszych wersji, czyli jakoś od 8.0 i skońćzyłęm w okolicach 10.0. Pierwsze Auroxy były jeszcze spoko, wersje w okolicach 9.x miały sporo błedów i niedoróbek. Teraz pewnie sporo zmienili i pewnie działa całkiem niźle do tego jest polski więc szybciej niż inne distra wspiera polskie nowości jak neo, iplus, blueconnect i takie tam.Może neo to nie nowość :D Nie uważam go za gorszą wersję fedory, myślę że to coś w rodzaju fedora_pl :D Dobra propozycja dla początkujących i na zachętę do linuksa :)

Pozdrawiam

Gryhild

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już dawno zmieniłem distro, ostatnią fedorą jaką miałem do fc2 albo fc3, oczywiście złego słowa nie powiem o fedorze, bo w końcu z red-hata się zrodziła, a w łaśnie od red-hata zaczynałem, a fc porzuciłem poniważ znalazłem distro nad którym mam większą kontrolę, i mogę się bardziej przyczynić do jej rozwoju, mowa tu oczywiście o PLD

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ mi szpan...

On nie szpanuje tylko mówi Ci, że to co Ty byś zrobił w Fedorze w miesiąc, on to robi w wygodnijeszym distro w godzine.

 

zainstaluj Gentoo. Koniecznie metodą klasyczną! I samemu skompiluj jądro. Wtedy przyszpanujesz.

A Ty zainstaluj Fedore i pracuj tylko i wyłącznie w trybie tekstowym - i co też bedzie MASTA?? Buahah... tylko po co? ZALETĄ systemu operacyjnego jest jego prostota i intuicyjnośc.

 

A po za tym: kogo to obchodzi? Nie poczuj się od razu urażony, ale pisanie tego typu postów przed premierą FC6 jest nie na miejscu.

Kogo to obchodzi? A tych, którzy po n-tych przebojach z Fedorą, miast czekać na szósteczke - z przyjemnością zainstalują sobie teraz Auroxa.

 

Pozdrawiam,

 

Użytkownik Fedory

 

P.S. Nie samą Fedorą człowiek żyje, a ten dział zowie się "Pozostałe dystrybucje" a nie "Pozostałe GORSZE OD FEDORY dystrybucje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem sie wypowiadac w tym temacie, ale troche mnie jeden post dobil kompletnie

On nie szpanuje tylko mówi Ci, ze to co Ty bys zrobil w Fedorze w miesiac, on to robi w wygodnijeszym distro w godzine.

O ile wiem Fedora jest dosyc user-friendly (przynajmniej od wersji 4, bo na takiej zaczynalem, wczesniejszych nie znam) i nie spotkalem problemu, którego rozwiazanie zajeloby duzo wiecej czasu niz na innych distrach (moze dlatego, ze nie mialem do czynienia z innymi dystrybucjami), szczególnie, ze na tym forum mozna problem rozwiazac duzo szybciej (ew. uzywajac googli).

A Ty zainstaluj Fedore i pracuj tylko i wylacznie w trybie tekstowym - i co tez bedzie MASTA?? Buahah... tylko po co? ZALETA systemu operacyjnego jest jego prostota i intuicyjnosc.
Chyba nie wiesz jak ogromne mozliwosci ma konsola, jednak na co dzien jest to niepotrzebne marnowanie mocy obliczeniowej i mniej wygodne (jeszcze zalezy w jakiej sytuacji). Zaleta systemu jest prostota i intuicyjnosc, ale czesto deweloperzy (moze na linuksach to mniej widac) przesadzaja w druga strone i system stara sie byc madrzejszy od uzyszkodnika.

Kogo to obchodzi? A tych, którzy po n-tych przebojach z Fedora, miast czekac na szósteczke - z przyjemnoscia zainstaluja sobie teraz Auroxa.

Ten temat jest raczej w stylu "Zegnajcie, wielki uzytkownik Fedory odchodzi do konkurencji. Fedora jest do kitu, zla, niewygodna, a ten system jest boski." itp. (moze troche przegialem, ale tak mniej wiecej to odebralem, moze troszeczke slabiej). Poza tym jak ktos szuka alternatywy do dystrybucji, na pewno szuka po forach mandivy, gentoo itp., zeby poczytac wiecej o danym systemie.

P.S. Nie sama Fedora czlowiek zyje, a ten dzial zowie sie "Pozostale dystrybucje" a nie "Pozostale GORSZE OD FEDORY dystrybucje".

Owszem "Pozostale dystrybucje", a nie "Pozegnania z Fedora" czy cos w tym stylu. Calosc forum jest raczej do merytorycznych dyskusji i oceny takich czy innych programów, a nie do tego typu tematów. Oczywiscie nie zlamal regulaminu forum, bo w koncu to jest podforum "offtopic", poza tym modki moga ew. przeniesc temat, ale naprawde kogo to obchodzi, ze zmienia Fedorke na jakis inny system operacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy jak diabli z odejściem usera. Ja używam na przemian Slacka11 i FC5, teraz zasysam FC6 i nie twierdzę że to czy tamto jest lepsze.Chce niech sobie używa auroxa, jego sprawa.Slacka mam od wersji 10.0 , Fedore od wersji 2 i dla mnie oba distra są super, jak ktoś twierdzi inaczej to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...