Skocz do zawartości

Odszedłem Do Aurox 12.0 - żegnajcie!


marchewczak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam znowu!!!

 

Na Fedorę powrócę, ale dopiero.....jutro :)))))))))) Ściągnąłem właśnie Fedorę 6 - obie wersje: 32 i 64-bitową i jutro będę je instalował tj. jedną bądź drugą. Zacznę od 64, bo mam procek Athlona64. Auroxa miałem kilka tygodni i jutro go żegnam :) no chyba, że zmienią zdanie. Otóż parę dni temu ogłosili, że Aurox nie bedzie już wspierany. Przeczytajcie to: http://www.idg.pl/news/102059/100.html

 

Pozdrowienia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała sprawa dystrybucjii Aurox musi upasc ,raczej jest to wynikiem jak kto zauwarzył brakiem developerów

a raczej :

Aurox 12 był oparty na Fedorze 5 czyli distro wychodziło z opuznieniem ~6 miesięcy

i jest dysrybucja polska czyli na rynek lokalny.

 

Fedora ,Mandriva, Suse ,Ubuntu ,są przenaczone jako distro globalne i maja zwelennkików na całym swiecie i co najwarzniejsze maja sponsorów w wielkich firmach i to jest istotne własnie dla rozwoju (_linuxa_ → Linuksa) ORT

 

dobrze było by aby ci którzy tworzyli Auroksa dołaczyli sie do disto np Fedory (_napewno_ → na pewno) ORT by to było leprze dla tego distro a szczególnie dla (_linuxa_ → Linuksa) ORT .

 

jedno było w Auroxie dla początkujacego super konfiguracja NEO :D

własnie to czego brakuje w innych dystrybucjach z fricko

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam znowu!!!

 

Waldo zgadłeś :) Wczoraj zainstalowałem sobie Ubuntu 7.04. Miałem go jednak tylko 30 minut i sformatowałem dysk :) Ciekawa dystrybucja, ale po zainstalowaniu sterowników do NVIDII system już nie wstał :( Wszelkie próby ratowania opisane na forach zawiodły i pozostał format C: Obecnie klikam z Windows Vista - Home Premium. To dopiero jest wynalazek :) Na pewno powrócę do Fedory. Najlepiej czuję tą dystrybucję.

 

Pozdrowienia

 

Marchewczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu!!!

 

Dziś zainstalowałem sobie SimplyMepis 32 i jestem bardzo zadowolony z tego linuksa (choć pewnie niedługo powrócę do Fedory).

 

Zalety:

1. Już po zainstalowaniu mamy flasha 9, sterowniki NVIDIA i mnóstwo konfiguratorów i programów (open office, gimp,mediaplayer 10, kino, KMplayer, programy do nagrywarek k3b, pdf, programy do partycjonowania, antivirus KlamAV, skype).

 

Niestety są wady.

 

Wady:

1. System zawiera wiele niewolnych kodeków i programów naruszających prawa autorskie. Po zainstalowaniu mamy prawie wszystko co potrzeba, ale... jak do domu wejdzie BSA :) - rozumiecie. To takie Ubuntu, ale poszerzone o programy, których nie można zainstalować w Ubuntu ze względu na prawa autorskie.

2. Brak polonizacji - mam zainstalowaną wersję angielską. Można jednak zainstalowac polską klawiaturę (wystarczy).

 

Pozdrowienia

 

Marchewczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o prawa autorskie, tylko o kretynskie prawa patentowe w USA, zgodnie z którymi mozesz opatentowac nawet algorytm sortowania babelkowego, jesli nikt inny tego wczesniej nie zrobil. Te aplikacje sa darmowe i w Europie w pelni legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Obecnie klikam z Windows Vista - Home Premium. To dopiero jest wynalazek...

 

Marchewczak, skoro dla ciebie M$ Vista jest takim super wynalazkiem, to nie wiem, co jeszcze robisz na linuksie (jakimkolwiek) :P.

 

A co do Ubuntu, używam go od wersji 5.10(aktualnie 7.04), obecnie obok FC6 i jakoś nie marudzę - ma swoje wady i zalety, tak samo z resztą, jak i Fedora.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem to raczej jako zachwyt, a Viste mialem okazje testowac - nic specjalnego, z gigantycznymi wymaganiami - nie dziwie sie, ze im nie schodzi, nawet po 3$ :).

 

Z postu kolegi Marchewczaka z 2 maja wynika, ze nie potrafi nawet Ubuntu obsluzyc ;) (prostszej w konfiguracji dystrybucji od Ubuntu raczej nie ma), to nie wiem, jak radzi sobie z Fedora.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...