Skocz do zawartości

Zacinanie Sie Komputera Jeszcze Przed Wybraniem Jakiego Kolwiek Systemu...


Jasiek_M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem, podczas wlaczania komputera na samym poczatku wyskakuje czarne okno z pojawiajacymi sie parametrami komputera(ilosc MHz itd.)i podczas niego wyskakuje komenda"Checking NVRAM", i tu tkwi sedno sprawy, bo wlasnie na niej komputer sie zawiesza i niezbedny staje sie restart. Niby za 2(coraz czesciej 3) razem wszystko dziala, ale to sie zacina coraz czesciej wiec mam coraz powazniejsze watplikowsci, nie wiecie jak mozna to usunac?

Pozdrawiam

Jasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile moze kosztowac mala bateryjka, 2 zl 3? Flashowanie to po prostu wgranie nowego biosa do pamieci plyty. Ale wymiana bateryjki powinna pomóc. Jak nie pomoze wymiana ani bateryjki ani biosu wyzuc komputer.

AAAA myslalem ze to jakis specjalistyczny akumulator, a gdzie ja moge znalezc bo wybaczcie jestem slaby w komputerach;p tzn w ktorym miejscu plyty glownej(blisko czego)?

 

Edit: Mam czy to to? Bo pisze batterty:)

http://img260.imageshack.us/img260/9885/pict1881lr2.jpg

 

Edi2:spotkalem sie jeszcze z opinia ze to cos z ramem nawalilo, mozliwe to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Mam czy to to? Bo pisze batterty:)

http://img260.imageshack.us/img260/9885/pict1881lr2.jpg

Masz to! :D

 

Edi2:spotkalem sie jeszcze z opinia ze to cos z ramem nawalilo, mozliwe to?
RAM to Random Access Memory (pamiec operacyjna komputera) a jak sam widzisz w kominikacie jest mowa o NVRAM czyli Non-volatile Random Access Memory - czyli w uproszczeniu pamiec typu EEPROM/flash (w takiej wlasnie przechowywany jest BIOS komputera...). Odpowiadajac wprost na Twoje pytanie - niemozliwe. :)

 

Dzis jest chyba jakis dzien wykladow, czy cos... ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAA myslalem ze to jakis specjalistyczny akumulator, a gdzie ja moge znalezc bo wybaczcie jestem slaby w komputerach;p tzn w ktorym miejscu plyty glownej(blisko czego)?

Czy ty koles nie wiesz jak wyglada bateria?

 

PS. Pozbadz sie tych ton kurzu widocznych na fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, komputer wysprzatany:) nowa beteria pomimo ze stra miala 1.9V z 3V jakie powinna miec, nie pomogla:( Jutro ide do sklepu o tego Biosa:(
Po BIOSa to sie raczej do sklepu nie chodzi, tylko sie go sciaga z sieci i wgrywa... ;)

 

A tak poza tym - sprawdz czy nie masz przypadkiem zworki od reseta BIOSu w pozycji reset... dziwnie niskie to napiecie na bateryjce, a jeszcze dziwniejsze, ze wymiana na nowa nie pomogla - moze masz gdzies tam jakies zwarcie?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po BIOSa to sie raczej do sklepu nie chodzi, tylko sie go sciaga z sieci i wgrywa... ;)

 

A tak poza tym - sprawdz czy nie masz przypadkiem zworki od reseta BIOSu w pozycji reset... dziwnie niskie to napiecie na bateryjce, a jeszcze dziwniejsze, ze wymiana na nowa nie pomogla - moze masz gdzies tam jakies zwarcie?

Pozdro

Da sie tak? Myslalem ze to trzeba wgrac z innego kompa bo jak z pod systemu wgrac Biosa:/? Jaka jest najnowsza wersja, bo na emule to nie widac i przydalo by sie wiedziec:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najnowsza wersja, bo na emule to nie widac i przydalo by sie wiedziec:/
Wejdź na stronę producenta płyty - tam zapewne znajdziesz wszelkie informacje.

Z emule to nawet jakbyś coś znalazł, to raczej nie wgrywaj, bo to może być ostatni raz kiedy widzisz swój komp działający ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie tak? Myslalem ze to trzeba wgrac z innego kompa bo jak z pod systemu wgrac Biosa:/? Jaka jest najnowsza wersja, bo na emule to nie widac i przydalo by sie wiedziec:/
No niezupelnie ;)

Napisz jaki masz dokladnie model plyty glownej to Ci wszystko powiem...

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! nie zauważyłem informacji z boku plyty:

P4VXASD2 +

Form Factory:Full ATX

Chipset:VIA P4X333

Mam jeszcze takie pytanie, czy istnieje rożnica jak aktualizujemy system przez Aplikacje-->Narzędzia systemow-->Aktualizator oprogramowania czy przez komede "yum update"w terminalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...