Skocz do zawartości

Pomocy!


kamil3d

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

:)

po prostu tak jak doszedłes poprzednio do "make" tylko już nie musisz rozpakowywac paczki ze sterami. Mógłym Ci pisac to samo tutaj, ale lepiej jak sam powoli dojdziesz do tego. Pamiętaj tylko, ze tam gdzie potrzebne sa uprawnienia root-a loguj sie poprzez "su -". Jak cos nie tak do daj znać.

 

zresztą:

 

otwórz terminal.

su -

+ Twoje hasło

 

cd /home/twoja_nazwa_usera/rt2500/Module

make

make install

modprobe rt2500

mkdir /etc/Wireless/RT2500STA

cp /home/twoja_nazwa_usera/rt2500/Module/RT2500STA.dat /etc/Wireless/RT2500STA

 

Sprawdź czy w pliku /etc/modprobe.conf pojawił sie wpis "alias ra0 rt2500" - jezeli nie to dopisz taka linijkę na końcu.

 

następnie:

 

system-config-network

i skonfiguruj połączenie wifi ra0

 

dodane: jeszce raz zainstaluj kernel-devel ale z konsoli!

 

zaloguj siej ako root i wpisz:

 

rpm -ivh /media/tu_sciezka_do_pliku_na_plycie/kernel-devel-2.6.15-1.2054_FC5.i686.rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego, że FC5 mam wypalona na płycie, a na szóstkę czekam już 2 tygodnie, bo kumpel miał mi pożyczyć i wyszedłem z założenie, że zanim on mi ją pożyczy to ja zdążę choć trochę poznać w ogóle jak dział ten Linux. A jeśli chodzi o ściąganie to odpuściłem sobie, bo pomyślałem, że ściągnę ją za jakiś 1 dzień a potem, nie będę umieć neta sobie skonfigurować to mnie "trafi". Ale dzięki Tobie nie jest tak źle. :D

 

Mam jeszcze jedno pytanko. Admin podał mi tylko Ip lokalne, maskę podsieci, domyślna bramkę i DNS. A pytanie to takie: co ja mam tam wpisać i gdzie żeby mi net działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fc5 to wejdź w "środowisko-administracja-sieć" - poprosi Cię o hasło root-a, i pokaże Ci się taki panel, jeżeli jest tam już połączenie wireless "ra0" to kliknij edytuj i zobaczysz konfigurację połączenia, musisz sobie wybrać "ustaw statycznie IP" i wpisać poniżej to co Ci podał admin, potem sprawdż zakładkę "Ustawienia sieci bezprzewodowej" i ustaw na początek wszystko "automatycznie". Następnie aktywuj interfejs (przycisk masz na tym pierwszym screenie).

 

gdyby nie było na początku tego połączenia "ra0" to trzeba go utworzyć klikając "nowy" - pokaże się taki panelik, wybierz "połączenie bezprzewodowe" - "dalej" pokaze się opcja wyboru karty - wybierz "ralink ra0" a dalej już wiesz...

 

Jeżeli coś pominąłem to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz radzę uaktualnić system poprzez yum (poczytaj na forum), proponuję najpierw uaktualnić yum-a ("yum update yum"), a potem cały system poprzez "yum update" - oczywiście z konsoli i jako root. Troche to potrwa, bo pakietów do uaktualnienia jest bardzo dużo (wszystko zalezy od łacza). Na pewno uaktualni się kernel, więc po starcie z nowym kernelem nie będzie neta - wystarczy powtórzyć samą budowę modułu dla rt2500 (etapy make i make install).

 

Oczywiście, jak tylko będziesz miał płytkę to zainstaluj sobie fc6, myślę ze będziesz zadowolony. Instalacja sterów do tej karty będzie wyglądała tak samo.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...