Skocz do zawartości

Fedora Core 6 A Sieć Wi-fi


jurek_cool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacznę od tego że z (_linuxa_ → Linuksa) ORT jestem prawie całkiem zielony (umiem tylko tyle ile "liznąłem" na lekcjach SOiSK).

 

Chciałbym podłączyć się do sieci bezprzewodowej. Sieć jest przepuszczona przez router, a router działa jako Access Point. Jeżeli ktoś byłby na tyle miły to mógłby mi podać co i jak zrobić... najlepiej krok po kroku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaczne od tego ze z (_linuxa_ → Linuksa) ORT jestem prawie calkiem zielony (umiem tylko tyle ile "liznalem" na lekcjach SOiSK).

 

Chcialbym podlaczyc sie do sieci bezprzewodowej. Siec jest przepuszczona przez router, a router dziala jako Access Point. Jezeli ktos bylby na tyle mily to móglby mi podac co i jak zrobic... najlepiej krok po kroku ;)

 

Njaszybciej i najlepiej bez konfiguracji karty WiFi na linuksie to wyposazyc sie w Acces Point'a który pracuje w trybie AP Client i Podpiac do niego antene a od kompa do AP podciac sie (_jush_ → juz) ORT po zwyklej skretce i nie ma problemów z konfigaracja sieci wtedy.

 

To moje takie krentactwo, (_napewno_ → na pewno) ORT nie o to Ci chodzilo ale jak ci nie wyjdzie z konf sieci WiFi to jedyne twoje rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz poczytaj Ten wątek

 

Są tam opisane oba sposoby: z wykorzystaniem modułu bcm43xx i odniesienia do metody z użyciem ndiswrappera. U mnie działają oba :) Pamiętaj, że jedna metoda wyklucza drugą (nie mogą być zainstalowane w tym samym czasie).

 

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zrobiłem wszystko tak jak było napisane, zaden błąd nie wyskoczył ale gdy próbowałem podłączyć się do sieci za pomocą system-config-network wyskoczyło mi takie coś:

 

Component: system-config-network

Version: 1.3.95

Summary: TB94e1a8fa sharedtcpip.py:176:route_update:TypeError: sequence item not a string or unicode object

 

Traceback (most recent call last):

File "/usr/share/system-config-network/netconfpkg/gui/sharedtcpip.py", line 284, in on_routeAddButton_clicked

route_update(xml, device)

File "/usr/share/system-config-network/netconfpkg/gui/sharedtcpip.py", line 176, in route_update

clist.append([route.Address, route.Netmask, route.Gateway])

TypeError: sequence item not a string or unicode object

 

Local variables in innermost frame:

device: Device.AutoDNS=true

Device.Hostname=

Device.Type=Wireless

Device.Wireless.Rate=2M

Device.Wireless.Mode=Master

Device.Wireless.Key=jurekcool

Device.Wireless.Channel=6

Device.Wireless.EssId=Damian

Device.IPv6Init=false

Device.StaticRoutes.1.Gateway=['192.168.2.1']

Device.StaticRoutes.1.Netmask=['255.255.255.0']

Device.StaticRoutes.1.Address=['192.168.2.3']

Device.Netmask=255.255.255.0

Device.BootProto=none

Device.Device=eth1

Device.OnBoot=false

Device.IP=192.168.2.3

Device.Alias=0

Device.Domain=

Device.OnParent=false

Device.DeviceId=eth1

Device.AllowUser=false

Device.Gateway=192.168.2.1

 

xml: <glade.XML object (PyGladeXML) at 0xb7a2911c>

route: Route.Gateway=['192.168.2.1']

Route.Netmask=['255.255.255.0']

Route.Address=['192.168.2.3']

 

clist: <gtk.CList object (GtkCList) at 0xb771552c>

 

Czy to jest błąd (_linuxa_ → Linuksa) ORT czy czegoś innego? Bo z tego co pamiętam to w tej Fedorze którą mam zainstalowaną to nawet dzwięk nie działał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę toak odpalić, ale przed chwilą zorientowałem się że ani ndiswrapper ani bcm43xx nie zainstalowały karty do końca... Przy bcm43xx nie wyskakiwało nic, a w ndiswrapper podzas instalacji sterownika wyskoczyło coś takiego:

 

installing bcmwl5.sys ...

couldn't get manufacturer section - installation may be incomplete

 

Mnie się zdaje że jest to wina samego (_linuxa_ → Linuksa) ORT bo przed chwilą dostałem zaskakującą wiadomości o gotowości do zaktualizowania 224 pakietów :blink: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...