Skocz do zawartości

Mandrake Czy Fedora Core 2?


luksky

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak w menedzerze plikow kliknalem na pakiet RPM i nie wiele to dało to troszke posmutniałem

fedora jest dla bardzo zaawansowanych uzytkownikow (_linuxa_ → Linuksa) ORT, ktorzy umieją pod gnomem skojarzyć rpm z instalatorem paczek.

a jeszcze jedno, jaki jest odpowiednik MC w konsoli?

hm.. moze midnight commander? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale jak w menedzerze plikow kliknalem na pakiet RPM i nie wiele to dało to troszke posmutniałem

fedora jest dla bardzo zaawansowanych uzytkownikow (_linuxa_ → Linuksa) ORT, ktorzy umieją pod gnomem skojarzyć rpm z instalatorem paczek.

a jeszcze jedno, jaki jest odpowiednik MC w konsoli?

hm.. moze midnight commander? ;]

jak?! jestem root w konsoli, klepię "mc" i bad file name :( w katalogu usb/share/mc jest GIMP zainstalowany podczas pierwszego połaczenia i aktualizacji pakietów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak?! jestem root w konsoli, klepię "mc" i bad file name :( w katalogu usb/share/mc jest GIMP zainstalowany podczas pierwszego połaczenia i aktualizacji pakietów :(

uat!? GIMP? to nie jest normalne ;)

powinienes najzwyczajniej w swiecie doinstalowac mc.

add/remove i narzędzia systemowe.

add/remove??!?!?! BOSZEEEEEEEEEEEEE :)

 

a mowiliscie że linux nie ma wiele wspolnego z małymmiękkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywalem mandrake 10 przez 3 miesiace i mnie zdenerwowal nagle przestal nagrywac dvd+r i zapisywac cdtext wiec go wyeliminowalem i zainstalowalem fc2

to jest moje drugie podejscie do tego sytemu

za pierwszym razem mialem problemy z wypalona plyta dvd+r z fc2 jak sie okazalo to nie byla ostatnia sesja zamknieta( dziwne bo wypalane z obrazu iso ale na mandraku 9.2) tak ze widac ze mandrake sobie troche nie radzi z nagrywaniem plyt

Ciężko winić za to dystrybucję. To raczej wina programu/programów.

zainstalowałem FEDOR i musze przyznac że graficznie zwala z nóg, ale jak w menedzerze plikow kliknalem na pakiet RPM i nie wiele to dało to troszke posmutniałem, bo twierdziłem że mozna tak jak w mandrake instalowac nowe programy jednym kliknieciem dosłownie a tu niestety, jest to na tyle powazna wada (narzeczona uzywa ze mną komputera i dla niej to ważne) iż zaczynam miec negatywne myśli, jest na to jakas rada czy niestety nie?

 

Nie wiem czy kojarzysz FC1, tam taka obsługa istniała. Niestety często powodowało to więcej strat niż korzyści, więc w FC2 tego nie ma. Problem był z opcjami upgrade lub install.

 

a jeszcze jedno, jaki jest odpowiednik MC w konsoli?

Dla mnie MC jest bezkonkurencyjny. Polecam przeczytanie jakiegoś artykuliku o obsłudze, naprawdę można skrócić czas obsługi dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc u mnie FC2 juz smigaq od tamtego czasu jak pisałem wyżej. Na początku sobie myslę że masakra, ale po zainstalowaniu APT i SYNAPTICA siedze tutaj i nigdzie nie idę. System jest bajka, trzeba przyznać. Jeszcze nie doszedłem jak zczytywać dane z NTFS ale poki co radzę sobie inaczej (nie pytajcie jak) :lammer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie takie porównania są bez zensu. Na forum MDK nie zaznałem pochlebnych opinii o FC, a kiedy zainstalowałem Fedorkę, miło mnie zaskoczyła, jednak moim faworytem jest MDK, bo bardziej mi się podoba to, co można zrobić z KDE w mandrake'u, na moim kompie działa o wiele szybciej i się nie wiesza (duron 1,2Ghz, 256RAM) Gust jest jednak bardzo osobistą sprawą, dlatego nie ma co się sugerować postami tego typu, tylko wypróbować samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie takie porównania są bez zensu. Na forum MDK nie zaznałem pochlebnych opinii o FC, a kiedy zainstalowałem Fedorkę, miło mnie zaskoczyła, jednak moim faworytem jest MDK, bo bardziej mi się podoba to, co można zrobić z KDE w mandrake'u, na moim kompie działa o wiele szybciej i się nie wiesza (duron 1,2Ghz, 256RAM) Gust jest jednak bardzo osobistą sprawą, dlatego nie ma co się sugerować postami tego typu, tylko wypróbować samemu :)

Popieram.

Linux jest linuxem - ja osobiście żałuję, iż kiedyś też próbowałem stawiać siebie po jakieś stronie - teraz ograniczam się do luźnych uwag.

 

To że używamy (_linuxa_ → Linuksa) ORT powinno nas łączyć - a różnorodność dystrybucji zaczyna dzielić - to bezsensu ...

Używam różnych dystrybucji - i wiecie co? każda jest dla mnie nową przygodą ... i bardzo cieszę się że jest ich tyle. Przywiązałem się najbardziej do Fedory - ale życzę jak najlepiej wszystkim innym ... - nie omijając Mandaryny.

Linux to piękny system a my będąc jego użytkownikami powinniśmy się tylko cieszyć że to taka wielka rodzina :).

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDK u mnie działał też perfekcyjnie lecz po 6 miesiącach położyłem go niechcący przez WINE :) teraz dam szanse Fedorze, jednak najbardziej mnie wkurza że po d linuxy nie ma identycznego programu jak Kazaa. zaryzykuję stwierdzenie, że tylko dla Kazyy trzymam na hdd xpeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux to piękny system a my będąc jego użytkownikami powinniśmy się tylko cieszyć że to taka wielka rodzina :).

Zgadza sie ja korzystam z MDK 10 i nie oceniam fedory gdyz jej nie mialem. chodz bardzo bym chcial sprawdzic FC2 lecz chyba poczekam na 3

POZDRO

 

zaryzykuję stwierdzenie, że tylko dla Kazyy trzymam na hdd xpeka

ale masz aMule i Azureusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej mnie wkurza że po d linuxy nie ma identycznego programu jak Kazaa. zaryzykuję stwierdzenie, że tylko dla Kazyy trzymam na hdd xpeka

jak bys sie uparl to odpalilbys kazee pod wine ;) poza tym gift jest klientem fasttrack.. ale w praktyce raczej nieciekawie jednak jesli zalezy Ci na czyms kazaa-gui-like to polecam LimeWire (wersje nieco komercyjną pro mozna pobrac torrentem). to klient gnutelli na javie.. czyli jesli chodzi o zagramaniczne zasoby spokojnie konkuruje z fastrackiem :] sam uzywam i sie sprawdza. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak najbardziej mnie wkurza że po d linuxy nie ma identycznego programu jak Kazaa. zaryzykuję stwierdzenie, że tylko dla Kazyy trzymam na hdd xpeka
z tego co slyszalem, apollon jest klientem kazaa'y, ale nie dam sobie uciąć głowy, amule moim zdaniem nie jest gorsze od kazy, a osobiście preferuje nicotine, bo jakość bardziej cenię od ilości :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...