Skocz do zawartości

Rpm Bez Internetu....


Sobal

Rekomendowane odpowiedzi

no i po rozwiązaniu dependency hell ukazało mi się public key not installed. This package is not installed....

Tracę cierpliwość....

Początki zawsze są trudne. Hehe, też kiedyś tak miałem i ktoś mi napisał, że nie ma tak, żeby komputer był mocniejszy od człowieka ;) I miał rację...

Byłoby Ci łatwiej gdybyś przeczytał "man yum". Znalazłbyś opcję "--nogpgcheck". Nikt nie jest bez wad, więc i ja podobnie jak inni czasem zapominamy o wielu rzeczach.

Krótko mówiąc na końcu ostatniego polecenia dodaj jeszcze tę opcję i powinno być lepiej i staraj się też sam czegoś uczyć. Polecenie "man <polecenie>" np. man yum, to podstawa. Czyli RTFM (Read The Friendly|Fucking Manual), no i myśleć trzeba a nie tylko przepisywać co tam kto napisze forum, bo Ci kiedyś ktoś napisze polecenie, które wykosi Ci cały system ;)

 

[EDIT]Jeszcze trochę pomarudzę. Naprawdę przeczytaj manual od yuma - to jest potężne narzędzie, ma mnóstwo pożytecznych opcji, o których czasem się nie wie (np.--disablerepo=\* <_<) a czasem zapomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Albo wcześniej, żeby uniknąć tego typu problemów w przyszłości, możesz zobaczyć czy na płycie jest klucz GPG fedory (nie pamiętam, ale powinien chyba być), i go zaimportować wydając polecenie

rpm --import /scieżka/do/pliku/RPM-GPG-KEY*

 

Oczywiście /ścieżka/do/pliku zastąp odpowiednią ścieżką do pliku, prawdopodobnie /media/RPM-GPG-KEY jeśli płytę masz zamontowaną w katalogu /media

 

ps. jeśli masz dostęp do neta z innego kompa to możesz też ściągnąć te klucze i je zaimportować:

wget http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/releases/8/Everything/i386/os/RPM-GPG-KEY
wget http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/releases/8/Everything/i386/os/RPM-GPG-KEY-fedora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale skądś na forum musi pisać, więc gdzieś tam dostęp do neta jednak ma ;) A później tylko skopiować na pendriva i wrzucić do docelowego kompa. Może niepotrzebnie dałem wget - pewnie dostęp jest z windowsa, ale chodziło tak czy tak o ściągnięcie tych plików ręcznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...