Skocz do zawartości

Instalacja Neostrady I Netii Przy Pomocy Programu "net"


mi14chal

Rekomendowane odpowiedzi

A zxdsl... Próbowałem skompilować sterownik i nic z tego. Sypie tylko nic niemówiącym błędem. Chyba nie możliwości uruchomienia tego modemu na nowej fedorze... Możesz w sumie poszukać jeszcze na google, ale wątpię, że coś z tego będzie. Najlepszym wyjściem będzie kupienie routera, ewentualnie możesz zakombinować sagema albo speedtoucha, ale nie polecam tego rozwiązania, bo era tych modemów adsl już minęła. Możesz jeszcze poszukać dystrybucji, na której do tej pory modem działa, ale tu też mogą być problemy, bo to jest raczej sprawa kernela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ja podobnie jak w przypadku poprzedniego projektu proszę osoby, u których skrypt zadziała o informację w tym wątku z podaniem modelu modemu. Jeśli wszystko będzie OK, to dodamy link w Poradniku na wiki.fedora.pl

 

Dzięki @mi14chal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

 

Witam!

Skorzystałem z programu linnet do skonfigurowania modemu Sagem Fast 800 do połączenia z internetem od Netii. Instalacja i konfiguracja przebiegła bez problemów połączenie również, ale przeglądarka nie może wyświetlić żadnej strony.

wynik polecenia ./linnet -p poniżej:

Plugin pppoatm.so loaded.

PPPoATM plugin_init

PPPoATM setdevname_pppoatm - SUCCESS:0.35

Using interface ppp0

Connect: ppp0 <--> 0.35

PAP authentication succeeded

local IP address 77.254.137.132

remote IP address 195.114.190.154

primary DNS address 83.238.255.76

secondary DNS address 213.241.79.37

 

Dodam jeszcze, że wcześniej na tym samym modemie łączyłem się z internetem przez neostradę.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście w etc/resolv.conf były stare dnsy z neostrady. po zmianie wszystko śmiga

Dzięki

P.S. Mam jeszcze problem z dodaniem programu do autostartu. Próbowałem kilka razy poleceniem ./linnet -a ale niestety po restarcie kompa nadal muszę się łączyć poleceniem ./linnet -p

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze. Czy ktoś może zna rozwiązanie problemu z dodaniem linnet do autostartu, o którym pisałem dwa posty powyżej? Na pewno można wyedytować jakiś plik ręcznie żeby to działało. W neostradzie (ueagle-data-1.1) trzeba było dopisać dwie linijki w /etc/rc.d/rc.local. Podejrzewam, że w przypadku linnet też tak można ale nie wiem co i gdzie dopisać. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Andrrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam ,

Mam Fedore 9. Może trochę stara , ale po połączeniu się do internetu zaktualizuje. Mam problem z instalacją modemu Speedtouch 330. Postępowałem według instrukcji , ale cały czas pokazuje mi , że nie może znaleść takiego pliku linnet , nawet wpisując komendę chmod u+x linnet. Czy ktoś wie jakim cudem mógłbym wreszcie się podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Pod Fedorą 11 i skorzystaniu z poradnika wyrzuca mi Brak dostępu, bodajże Acess Denid lub Acess Permited. Robi to w momencie gdy podczas normalnego uruchamiania podawała by mi primary i secondary adress(już po Connect: ppp0 <--> 0.35). Ktoś wie jak to obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Ostatnio testowałem linnet, i modem Speedtouch został wykryty, kiedy skompilowałem sterowniki pod Linuksa z płyty dołączonej do neostrady. Niestety, ale nawet po tym były straszne problemy z samym uruchomieniem neta. Tzn niby miałem połączenie, ale coś było zrypane. Nawet pod Ubuntu to nie chciało działać. Musiałem użyć środków zaradczych w postaci modemu ADSL 2+, który rozwiązał problem :D

 

Tak na boku, to nie lubię modemów Netii i Neostrady. W sumie z Dialog pewnie jest podobnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...