Skocz do zawartości

Prośba Do Użytkownikow Tego Forum


kniazio

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się zainstalować system, ale po restarcie z twardego dysku ten sam komunikat - kernel panic.

Spróbuje zrobić jeszcze upgrade do wersji 2.31.1, ale wiele sobie po tym nie obiecuję.

 

[EDIT]

Niestety po wykonaniu upgrade znowu to samo

screenshotbw2.th.jpg

 

[EDIT2]

Udało mi się w końcu uruchomić to cudo, ale teraz z kolei nie mam sieci, więc nie bardzo mam jak pobrać plik zawierający cardserver.i386 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Udało mi się zainstalować system, ale po restarcie z twardego dysku ten sam komunikat - kernel panic.

Spróbuje zrobić jeszcze upgrade do wersji 2.31.1, ale wiele sobie po tym nie obiecuję.

 

[EDIT]

Niestety po wykonaniu upgrade znowu to samo

screenshotbw2.th.jpg

 

[EDIT2]

Udało mi się w końcu uruchomić to cudo, ale teraz z kolei nie mam sieci, więc nie bardzo mam jak pobrać plik zawierający cardserver.i386 :)

nie wiem jak moge ci pomoc

moze wczesniej skopiuj ten plik a potem uruchom bfw

ps to jak napisales tego posta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps to jak napisales tego posta:)
Sieci nie mam na BrazilFW ;) Żebyśmy się dobrze zrozumieli: zainstalowałem BrazilFW pod VirtualBox jako system wirtualny. Plik mam zapisany pod Fedorą, ale bez sieci na BrazilFW nie mam jak tego przerzucić. Dziwne, bo BFW pokazuje, że ma kartę, adres IP, karta jest włączona, ale mimo to dostaję odpowiedź "network is unreachable" na każda próbę pingowania dowolnego adresu w necie.

 

BTW.Nie cytuj całego poprzedniego postu jeśli nie odnosisz się bezpośrednio do jakiejś jego części. To nie jest lista mailngowa tylko forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale VirtualBox daje do wyboru PCnet Fast III, PCnet-PCI II, Intel PRO 1000 MT lub Intel PRO 1000T Server. Przy instalacji wybrałem pcnet32 dla karty PCnet Fast III

 

[EDIT]Jeszcze jedno - teraz nie mogę już wykonac instalacji od nowa. Za każdym razem po uruchomieniu dostaję propozycję wykonania upgrade, więc nie bardzo wiem jak miałbym zmienić typ karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz na gg 81299 bedzie szybciej
Musiałbym sobie hasło przypomnieć ;)

Może przez jabbera?

 

[EDIT]

Już widzę skąd te kernel panic. System instaluje się na partycji typu c - W95 FAT32 :lol: To nie jest najlepszy typ partycji pod linuksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie nieco inaczej. Dodałem do obrazu CD z BFW katalog z tym cardserver.i386 i potraktowałem taki obraz jako LiveCD ;)

Mam złe wieści. Po dodaniu do /lib trzech plików o których pisał Sorror (/lib/libcrypt.so.1, /lib/libc.so.6, /lib/ld-linux.so.2) program się wprawdzie uruchomił, ale natychmiast zakończył komunikatem "FATAL: kernel too old". Czyli niestety jajko w BFW jest zbyt stare dla tej wersji cardserver.i386 :(

 

[EDIT]

No tak. "uname -r" w BFW pokazuje wersję 2.4.36.2

Nota bene wskazuje to chyba na brak związków między BFW i Fedorą, bo Fedora od wersji 2 była wyposażona w jajko 2.6. Czyli jeśli BFW wywodzi się naprawdę z Fedory to chyba z pierwszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no sorry Fresco ma jadro z serii 2.0 NND ma jadro z serii 2.4.32 i ten plik smiga jak talala wiec cos tu nie tak

jesli mozesz to podeslij mi jakos te 3 biblioteki i napisz gdzie je wrzucic

mozesz je wrzucic tutaj?? http://upload.dvhk.pl/

 

Sprobuj jeszcze zmienic nazwe pliku na cardserver wtedy uruchom a i jeszcze do katalogu etc wrzuc ten drugi plik cardserv.cfg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no sorry Fresco ma jadro z serii 2.0 NND ma jadro z serii 2.4.32 i ten plik smiga jak talala wiec cos tu nie tak
Więc może te pliki w mojej Fedorze 8 są zbyt nowe.

mozesz je wrzucic tutaj?? http://upload.dvhk.pl/
Wrzuciłem biblioteki_do_cardserver.zip. Co to za shit z propozycją rejestracji na pół ekranu tam fruwa? Ledwie znalazłem miejsce gdzie się plik dodaje do uploadu.

Sprobuj jeszcze zmienic nazwe pliku na cardserver wtedy uruchom a i jeszcze do katalogu etc wrzuc ten drugi plik cardserv.cfg
To już przerobiłem ;)

 

Przyszło mi jeszcze do głowy, że ja mam system 64-bitowy, więc i biblioteki mogą się różnić nieco od tych na systemy 32-bitowe. Poszukam gdzieś paczek na system 32-bit i sprawdzę.

 

[EDIT]

Wrzuciłem jeszcze pliczek biblioteki_do_cardserver_32bit.zip. Na bibliotekach 32-bit ten sam efekt: kernel too old.

 

Te trzy biblioteki wrucałem oczywiście do katalogu /lib

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec problem zostaje nierozwiazany

Stanelo na tym ze niby jadro BrazilFw jest za stare

Ja jednak upieram sie ze nie o to chodzi biorac pod uwage wspomniane juz distra Freesco i NND w ktorych kernel jest jeszcze starszy a plik sie uruchamia

Bardzo prosze o dalsza pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem - skąd przymus tej "dystrybucji"?

 

Po drugie nie uzyskasz chyba dalszej pomocy. Sytuacja jest zupełnie abstrakcyjna, komunikat "file not found" nie ma prawa się pojawiać. A skoro to robi, być może system nie działa poprawnie (cokolwiek to oznacza w przypadku tego "czegoś").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...