Skocz do zawartości

Wydajność Systemu Dyskowego


old

Rekomendowane odpowiedzi

Chcąc odwrócic sytuację czyli odpiąć pena i zmniejszyć wolumen / - niestety nie jest to takie proste. U mnie po prostu rozwaliłem system. Datego jak na razie polecam dodawać jako dodatkowy wolumen (tzn kolejny)a nie powiększać te które mamy.(Chyba że takiego wolumena nie będziecie wyciągać tzn pomniejszać z powrotem aby odzyskać pena,dysk)

Jakieś straszne historie opowiadasz. Na pewno wszystko poprawnie wykonałeś? Wielokrotnie byłem zmuszony shrinkować systemy plików i zmniejszać lv na produkcyjnych serwerach i zawsze działało. Choć unikam tej operacji jak mogę i zawsze mam backup w zanadrzu, to taka operacja jest dla mnie czymś naturalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że gdzieś po drodzę coś żle zrobiłem ale z analizy wychodziło że robie poprawnie tzn najpierw podlaczyłem pena potem dodałęm wielkość całego peena do LV na której był / .Potem chciałem zmniejszyć o wartość, którą dodałem i zaczął się problem. Gdybym zostawił pena w porcie to nic by mu się nie działo ale że to były testy i chciałem odzyskać pena.

Zaznaczam że FS to ext3, na xfs to zmniejszanie jest bardzo przyjemne. Oczywiśćie po zmniejszeniu robiłem resize2fs no ale nic. Do testów na pewno wrócę bo bardzo mi się LVM spodobał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Bardzo możliwe, że gdzieś po drodzę coś żle zrobiłem ale z analizy wychodziło że robie poprawnie tzn najpierw podlaczyłem pena potem dodałęm wielkość całego peena do LV na której był / .Potem chciałem zmniejszyć o wartość, którą dodałem i zaczął się problem. Gdybym zostawił pena w porcie to nic by mu się nie działo ale że to były testy i chciałem odzyskać pena.

Zaznaczam że FS to ext3, na xfs to zmniejszanie jest bardzo przyjemne. Oczywiśćie po zmniejszeniu robiłem resize2fs no ale nic. Do testów na pewno wrócę bo bardzo mi się LVM spodobał :)

 

Wydaje mi sie ze zle przeprowadziles proces shrinkowania fs. Przy zmniejszaniu procedura jest odwrotna i najpierw nalezy uzyc resize2fs aby zmniejszyc system plikow i nadac mu odpowiedni rozmiar (rezise2fs fs size). Jak juz masz ustawiona odpowiednia wartosc wowczas zmniejszasz LVM i na koniec jezeli wymagane updatujesz dane resize2fs chociaz z moich doswiadczen wynika ze czesto juz nie jest to konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...