Skocz do zawartości

Jaka Dystrybucja Najabrdziej User Friendly ?


nocentis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak to nic? Robiłeś jako root? Napisz coś więcej...

 

Miałem tam tylko konto rootowe. Ale nie chciało mi się już walczyć z solarisem. Ja jestem już zmęczony, 4-letni lapek chyba też, a mam zamiar na jego przykładzie udowodnić, że fujitsu potrafi robić laptopy :)

 

Obawiałem się też, że mogą wyniknąć jakieś kłopoty z tego powodu, że partycja solarisa do dla linuksa 10 GB swap.

Zrobiłem więc porządek na dysku. I od czasu, kiedy wszystkie partycje mam primary, zaczęła ładnie działać hibernacja i usypianie.

 

Za to więc dziękuję solarisowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A sprzęt to w ogóle wykrywa?
A jak myślisz? Na czym ludzie to instalują? Chyba nie na oprogramowaniu, więc pewnie na sprzęcie ;)

Jaki (_manadżer_ → menedżer) ORT paczek itp?
A może poczytać zamiast zadawać pytania? → http://opensolaris.org/os

I w jakiej wersji Nexenta, Belenix czy "czysty" Open Soralis od sun`a?
Przeczytałeś ten wątek w ogóle? Czy tylko kilka ostatnich wpisów? Bo ja czytając całość jakoś bez większych problemów zrozumiałem o co chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz? Na czym ludzie to instalują? Chyba nie na oprogramowaniu, więc pewnie na sprzęcie ;)

 

Od nagród ci się poprzewracało w głowie chyba.

Pytam bo open solaris gdy instalowałem go rok temu nie wykrył mi połowy sprzętu na blaszaku.

I to takiego sprzętu który wykrywa nawet qnx czy free bsd, więc pytam się czy coś się zmieniło

A może poczytać zamiast zadawać pytania? → http://opensolaris.org/os

Czytałem. Pytam się konkretnego użytkownika ponieważ to co wypisuje się w teorii nie zawsze sprawdza się w praktyce.

 

Przeczytałeś ten wątek w ogóle? Czy tylko kilka ostatnich wpisów? Bo ja czytając całość jakoś bez większych problemów zrozumiałem o co chodzi.

 

Tylko kilka ostatnich postów. Założę się że też nie czytasz całego forum (nie licząc tego) jak wchodzisz na inne.

 

Ogólnie cenię cię za wiedzę którą posiadasz oraz gratuluję odznaczeń ale takie czepianie się na siłe źle o tobie świadczy, nie służy też nikomu i niczemu.

I poza tym pomyśl sobie, że mogłem np. nie doczytać, nie zauważyć itp

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nagród ci się poprzewracało w głowie chyba.
To na pewno.

Pytam bo open solaris gdy instalowałem go rok temu nie wykrył mi połowy sprzętu na blaszaku.
Hmmm... nie piszesz dokładnie o co chodzi tylko
A sprzęt to w ogóle wykrywa?
Jakiś pewnie wykrywa skroro ludzie go używają, nie? Nie dziw się więc, że się przyczepiłem.

[...]więc pytam się czy coś się zmieniło
Nie, nie pytasz co się zmieniło. Pytasz o to co zacytowałem powyżej.

Czytałem. Pytam się konkretnego użytkownika ponieważ to co wypisuje się w teorii nie zawsze sprawdza się w praktyce.
Mhm. Czyli jak w piszą, że w takiej np. Fedorze wykorzystuje się RPM a w celu rozwiązania zależności YUM, to lepiej zapytać, bo może jednak to nie działa? ;) Można i tak. W sumie kto pyta nie błądzi, a temat jest w dziale OFFTOPIC.

Tylko kilka ostatnich postów. Założę się że też nie czytasz całego forum (nie licząc tego) jak wchodzisz na inne.
Forum nie - wątek, w którym zabieram głos - na ogół tak. Z naciskiem na "na ogół", w pozostałych wypadkach "na ogół" zostaję sprowadzony na ziemię za swoją nieuwagę i nie mam o to żalu tylko z pokorą przyjmuję słuszną naganę.

Ogólnie cenię cię za wiedzę którą posiadasz oraz gratuluję odznaczeń
Dzięki, i jeszcze raz dzięki.

ale takie czepianie się na siłe źle o tobie świadczy
Ogólnie jestem zły, złośliwy, upierdliwy. Taki jestem i lubię się za to :P

 

nie służy też nikomu i niczemu.
W tym miejscu nieco poważniej: właśnie tutaj szczególnie ostro różnimy się w ocenie. Wg mnie, jeśli się o coś pytamy, to dobrze jest dokładnie i przejrzyście sformułować to pytanie a wcześniej sprawdzić, czy ktoś już na nie nie odpowiedział.

I poza tym pomyśl sobie, że mogłem np. nie doczytać, nie zauważyć itp
Ależ pomyślałem. Też mi się zdarza (skutki opisałem wyżej: patrz "na ogół" itd). I pewnie bym bzdetów nie pisał, gdyby nie fakt że to dział "OFFTOPIC".

 

Proponuję zakończyć na tym. Bez urazy. Przy okazji jak najbardziej przyjaźnie witam na forum :)

 

 

P.S. przepraszam wszystkich, ale jak zwykle "rozwlekłem" się na całą stronę albo lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech promienie słońca padają pionowo na wasze kapelusze by wasza twarz zawsze pozostawała w cieniu, a droga niech prowadzi was właściwie, aby stopa się wam z klapka na szyszkę nie ześlizgiwała i niech pokój zagości w dyszach i sercach waszych aby wam się nadciśnienie nie pojawiło i żyłki na czole nie powychodziły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech promienie słońca padają pionowo na wasze kapelusze by wasza twarz zawsze pozostawała w cieniu, a droga niech prowadzi was właściwie, aby stopa się wam z klapka...

A co z moja ulubiona czescia, czyli miejscem w lokciu produkujacym prad ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jesze trochę pociągnę tego Solarisa. Właśnie skończyłem instalkę najnowszej wersji (06/9) i jestem pod wrażeniem

 

- sterowniki nVidia z pudełka

- flash - z pudełka

- dźwięk CMedia - 2 kliki z Googli

- polskie ogonki - 1 klik z Googli (łopatologiczna instrukcja + linki)

 

Zmiotło mnie :D Normalnie nie ten system...

 

A po co go instalowałem? Żeby zabawić się ZFSem :P

 

http://breden.org.uk/2008/03/02/a-home-fileserver-using-zfs/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też... Te daty (bo to są daty) oznaczają kolejne wydania... Na serwerze mam:

 

# cat /etc/release
                          Solaris 10 3/05 s10_74L2a X86
           Copyright 2005 Sun Microsystems, Inc.  All Rights Reserved.
                        Use is subject to license terms.
                            Assembled 22 January 2005

 

czyli marzec 2005.

 

A to co instalowałem dziś w nocy to:

 

# cat /etc/release
                        Solaris 10 5/09 s10x_u7wos_08 X86
           Copyright 2009 Sun Microsystems, Inc.  All Rights Reserved.
                        Use is subject to license terms.
                             Assembled 30 March 2009

 

Eeee cholera, w poście wyżej pomyliłem z Open.... To jest maj 2009, a nie czerwiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...