Skocz do zawartości

Fedora Vs Mandriva


luker1985

Rekomendowane odpowiedzi

ja sie zrazilem do tego systemu od czasu uzywania Linux Mandrake 7.0. niby mial to byc klon Redhata ale jakos slabo im wyszlo, Mandriva jest jak dla mnie zbyt cukierkowa. moze i z jednej strony wszystko super prosto sie robi, ale jak sie zepsuje cos to czasami w takich dystrybucjach nie wiadomo od czego zaczac. Fedora to rozsadny kompromis ofc IMHO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Novell trochę odpycha ze swoimi kombinacjami z MS Przez kilka lat używałem Fedory - mile wspominam ten okres. Niestety, jak dla mnie jest za mało pakietów. Aktualnie ciągnę na Ubuntu 9.04 (mam nadzieję, że mnie je pobijecie... ;)) , głównie z powodu olbrzymich repozytoriów. A do Mandrivy zraziłem się po połączeniu ówczesnego Mandrake'a z Connectivą, i od tej pory omijam to distro szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z okodekowaniem, na przykład. Jeszcze do F10 pakiet w32codecs musiałem ciągnąć z repo Open SUSE i za cholerę nie chciało mi chodzić rmvb. Przyznam, że nie wiem jak jest w wersji najnowszej.

Gdybym zainstalował i porównał oba distra, mógłbym Ci pokazać palcem, że tego czy tego mi brakuje w Fedorze :P .

Teraz po prostu się przyzwyczaiłem, zwłaszcza, że wszystko działa bezproblemowo..., leniwy jestem B) ...

 

Poza tym prosiłem żebyście nie bili...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]za cholerę nie chciało mi chodzić rmvb.
Nigdy (od chyba FC6) nie miałem z tym problemów.

 

Poza tym prosiłem żebyście nie bili...
Nie biję, pytam z ciekawości, bo właśnie tak myślałem, że to tylko kwestia lenistwa i niechęci do korzystania z Google ;P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak namiętnie namawiacie...

;)

 

To może dam się przekonać.

 

Mam pewien sentyment do Fedory: zaczynałem od Red Hat-a jakieś 10 lat temu, a Fedory używałem jako głównego systemu od FC3 do F9(tu po upgradzie systemu padł mi dźwięk :() i krótko F10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście upgrade Fedory mógłby być bardziej dopracowany... np żeby bezboleśnie przeprowadzić upgrade w Yumie (tj. bez wypalania zbędnych DVD) i żeby po upgrade system działał tak szybko jak po świeżej instalce lub przed upgrade (miałem takie subiektywne odczucia przy F9 -> F10 oraz F10->F11)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może rzeczywiście nie wystarczająco przekopałem google w tym temacie (znalazłem tylko zabawy z repozytoriami w yumie itp). Obiecuję że wypróbuję, przy najbliższej okazji. A zastanawiałem się już nad wypróbowaniem przy takiej okazji innych dystrybucji (Slackware albo OpenSUSE albo Ubuntu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...