Skocz do zawartości

Problem Z Tlenem...


aretofe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu tlen ciągle mnie prosił o aktualizację ale nie miałem do tego czasu i sił ale w końcu uległem,po aktualizacji tlen się w ogóle nie uruchamia a po wpisaniu tlen w terminalu pokazuje się:

/opt/tlen/tlen-bin: error while loading shared libraries: libssl.so.0.9.8: cannot open shared object file: No such file or directory

Próbowałem reinstalować tlena,usunąłem go i zainstalowałem ponownie i dalej to samo,nie wie ktoś gdzie mogę ściągnąć tą bibliotekę o której mówi? Yum jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Od jakiegoś czasu tlen ciągle mnie prosił o aktualizację ale nie miałem do tego czasu i sił ale w końcu uległem,po aktualizacji tlen się w ogóle nie uruchamia a po wpisaniu tlen w terminalu pokazuje się:

/opt/tlen/tlen-bin: error while loading shared libraries: libssl.so.0.9.8: cannot open shared object file: No such file or directory

Próbowałem reinstalować tlena,usunąłem go i zainstalowałem ponownie i dalej to samo,nie wie ktoś gdzie mogę ściągnąć tą bibliotekę o której mówi? Yum jej nie ma.

dla 64 bit zrob

ln -s /usr/lib64/libssl.so.0.9.8k /usr/lib64/libssl.so.0.9.8

dla 32 bit zrob

ln -s /usr/lib/libssl.so.0.9.8k /usr/lib/libssl.so.0.9.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 64 bit zrob

ln -s /usr/lib64/libssl.so.0.9.8k /usr/lib64/libssl.so.0.9.8

dla 32 bit zrob

ln -s /usr/lib/libssl.so.0.9.8k /usr/lib/libssl.so.0.9.8

 

Mam wersję 32 bit i Fedorę 10 i po wpisaniu tego co podałeś w konsoli nic się nie dzieje(wpisałem wcześniej su) a po wpisaniu tlen w konsoli dalej się pokazuje to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz, przez "nic się nie dzieje"?

Miałem ten sam problem na 64b i opisany sposób zadziałał chociaż wziąłem go skądś indziej.

 

Jak to co rozumiem? No po prostu nic się nie dzieje. Nie wiem czego tu można nie rozumieć - chyba piszę po polsku,nie?

BTW - przechodz na roota przez su -

 

A jak sprawdzić jaką mam wersję libssl i jak utworzyć dowiązanie? I jaka jest różnica między wpisywaniem su z kreską a wpisywaniem su bez kreski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku, daj sobie pomoc... odpowiadajac w ten sposob raczej nie osiagniesz zamierzonego celu :lammer:

 

... a roznica miedzy su i su - jest jak miedzy piciem w Szczawnicy i szczaniem w piwnicy ;) ...spora w kazdym badz razie - troche info (nie tylko na ten temat) znajdziesz w poradniku/wiki, np. tu -> http://wiki.fedora.pl/wiki/Konto_root

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komende do utworzenia wiazania symbolicznego podalem ci. Jak sprawdzic wersje biblioteki - najprosciej wejdzi do katalogu /usr/lib/ i poszukaj pliku libssl. jesli nie posiadasz wersji conajmniej 0.9.8 to na dzialanie tlena nie masz co liczyc.

hmm...ale w /usr/lib nie mam w ogóle żadnego pliku co by miał w nazwie libssl - dziwne... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...