Skocz do zawartości

Repo Użytkowników


Sloan

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chciałbym prosić którąś z osób które umieją dobrze kompilować różne pakiety , aby zrobiła RPM-a z programem ZYNADDSUBFX dla Fedory 12 .

Ale takiego rpm-a z którego zainstalowany program bedzie sie uruchamiał od razu po zainstalowaniu , bez dodatkowych serwerów dźwięku , jakichś JACKÓW czy innych .

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

eloł

w skypcie zwikirepo z zenity jest literówka w funkcji show_menu_rpmlis

Jeśli można coś zaproponować to zamiast zwykłego ściągania można użyć małej funkcji :

 

vwget(){

TITLE="Visual_Wget"

TEXT="Ściąganie_pliku"

wget $@ 2>&1 | tee /dev/stderr |sed -u "s/^ *[0-9]*K[ .]*\([0-9]*%\).*/\1/" |zenity --title=$TITLE --text=$TEXT --progress --auto-kill 2> /dev/null

}

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pomysł z paskiem postępu w zenity dla wget jest niekompletny. Niby działa, ale przerwanie ściągania przez naciśnięcie "Anuluj" powoduje zawieszenie skryptu :huh: najwyraźniej proces przechodzi w tło.

Gdyby ktoś chciał rozwiązać tę zagłostkę to proszę:

zwikirepo.lab

problem to funkcja download() przy czym stara funkcja download_terminal() działa bez zarzutu.

 

Z użyciem paska wiążą się też inne mankamenty:

- nie można go zminimalizować

- nie widać gdzie się zapisuje plik

- i w ogóle wszystko to co w terminalu widać, tutaj trzeba kombinować, żeby dodać

 

ale zostawię go jako ciekawostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje --auto-close?

O widze,że dodane i działa :)

- nie widać gdzie się zapisuje plik

wget -P "$DIR" "$1" "${RPMLIST[${RPMNR}]}" 2>&1 \
                | tee /dev/stderr \
                | sed -u "s/^ *[0-9]*K[ .]*\([0-9]*%\).*/\1/" \
                | zenity --title="$TITLE" --text="$TEXT""\nDo katalogu:""$DIR" --progress --auto-kill --auto-close 2> /dev/null

 

Ogólnie bardzo fajny skrypt.

Czemu nie ma ocji instalacji od razu przez yum localinstall (nogpgcheck)??

edit :

OK już widzę w czym problem z tym "Anuluj"

obejście : zenity wysłać w tło

i ptem zrobić pętelkę:

while pgrep zenity
do
sleep 1
done
pkill wget

wcześniej trzebaby wyłączyć ikonkę powiadomienia o aktualizacjach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* No jakoś dziwnie, bo mi nie działa pomimo --auto-kill, a --auto-close jest do czego innego. Mówimy o tym samym problemie?

* Właściwie to miało być na początku z możliwością instalacji, ale były problemy i skupiłem się tylko na ściąganiu. Widziałem, że Twój skrypt zakładał uruchomienie jako root, a mi to było nie na rękę. W końcu ściągnąć paczki może każdy. Jak chcesz to się pobaw i rozbuduj, ja zwyczajnie nie mam czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Wydaje mi się, że pojedyncze paczki są jednak lepsze. Niektóre plasmoidy są aktualizowane dość często, inne odwrotnie. W przypadku wystąpienie błędów też lepiej jest operować na pojedynczej paczce, np. Daisy 0.0.4.21 powoduje wywalanie plazmy. Za tydzień premiera Kde 4.4 i też niektóre plazmidy wystarczy rekompilować, inne takie jak fancytasks wymagają zmian w kodzie (należy pewnie oczekiwać częstszych aktualizacji). Pewnie zanim 4.4 dostanie się do repozytorium z aktualizacjami większość plazmiodów będzie dostosowana, ale nie wszyscy chcą tyle czekać .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

To ja dodam libkml w wersji 1.2.0. W repo Fedora jest tylko wersja 0.6.1.

Paczki sa zarówno dla Fedora 13 jak i Fedora 14.

Do pobrania tutaj

 

---

Edit

 

W moim wiki znajduja sie równiez paczki eee-control dla Fedora 14. Zrobilem je bo chyba poprzedniemu opiekunowi zapomnialo sie, a Fedora 14 wymaga juz python2.7 wiec poprzednie nie dzialaly.

Do pobrania tutaj

 

----

Edit

Skoro mi tak dobrze idzie to dodalem jeszcze Gnapi w wersji 0.2.1 dla Fedora 14.

Do pobrania tutaj.

Edytowane przez 3k_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nasze pseudorepo na wiki to tylko strona z listą, co umieścisz to będzie. Te prawdziwe repozytoria są utrzymywane przez kilku forumowiczów i to do nich powinieneś się zgłosić.

Opera jest dostępna m.in. w repozytoriach ruskiego remixu. Zainstaluj paczki

* russianfedora-free-release

* russianfedora-nonfree-release

ze strony http://mirror.yandex.ru/fedora/russianfedora/russianfedora/free/fedora/releases/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym aby do naszego psedo repo trafily paczki z Opera. Czy jest to mozliwe, czy sa jakies przeciwwskazania?

Celem - jak to nazywasz - "pseudo repo" bylo wstawianie paczek dla Fedory nieosiagalnych w inny sposób. Opere mozna sciagnac ze stron Opera.com.

 

Jesli chcesz miec wygodnie, to doinstaluj sobie repo Russianfedora. Oni paczkuja niemal na biezaco m.in. Opere - w kazdym razie u mnie wczoraj na liscie update'ów pojawila sie wersja 11.01. Tylko trzeba ostroznie z tym repo, zeby sobie nie nagrzebac w systemie - oni sa mniej wiecej na poziomie rpmfusion-testing, wiec niektóre paczki moga nie byc stabilne, chociaz u mnie nie ma z tym problemów a mam wlaczone od okolo 3 m-cy.

 

 

[EDIT]

Jakby ktos byl zainteresowany wyzej wspomnianym repo to instalacja dla F14 "skopiuj i wklej":

rpm -Uvh http://mirror.yandex.ru/fedora/russianfedora/russianfedora/free/fedora/releases/14/Everything\
/x86_64/os/russianfedora-free-release-14-1.noarch.rpm \
http://mirror.yandex.ru/fedora/russianfedora/russianfedora/nonfree/fedora/\
releases/14/Everything/x86_64/os/russianfedora-nonfree-release-14-1.noarch.rpm 

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...