Skocz do zawartości

Dziś się naprawdę przekonałem jaki Linux jest wielki


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy dzień zaczął się jak każdy inny. Nie miałem zbyt wiele do roboty, więc zacząłem szukać jakiś fontów do mojej Fedory, bo te podstawowe mi się już znudziły. Po kilku minutach googlowania znalazłem jakieś ciekawe, więc zacząłem szukać po forach jak je zainstalować. Wszystko piękinie, ładnie mi poszło, fonty się dodały i byłem strasznie szczęśliwy. No ale przyszła pora na restarta no i system mi się ładuje, ale zamiast ekranu logowania pojawia mi się konfiguracja x-ów czy coś takiego. Poustawiałem wszystko no i się zalogowałem i wszystko było ok.

 

Oczywiście się okazało, że cos s******liłem w pliku XF86Config jak instalowałem fonty, bo jeszcze zielony jestem, Fedore mam od 2 tygodni. Dopiero tez dostrzegłem jaki Linux jest wielki, bo pewnie Windows po czymś taki by się nie podniósł i czekał by mnie system reinstall i miałbym dwie godziny z głowy :)

 

A wy kiedy naprawdę zauważyliście wyższośc (_linuxa_ → Linuksa) ORT nad winshitem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

A wy kiedy naprawdę zauważyliście wyższośc (_linuxa_ → Linuksa) ORT nad winshitem?

 

ja? ... wczoraj 8)

 

ale od pewnego już czasu wydawało mi się, że Linux jest jakiś troszki wyższy :roll: ... tylko nie byłem pewien, dopóki ...

 

dopóki, nie staneli obok siebie ...

 

:mrgreen:

 

---

PS. taka mała dygresja --> w erze 21 wieku żeby sobie dorzucić troszkę czcion .ttf np., nie trzeba już w ogóle kombinować z XF86Config a jedynie przekopiować je do ~/.fonts....

 

to tak, zebyś w razie co jednak nie ryzykował zbytnio i nie testował za mocno "żywotności" (_linuxa_ → Linuksa) ORT" = może się przyda.... :D

 

trzym się

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K -> centrum sterowania -> administracja systemu -> instalator czcionek

:)

 

Pozdrawiam, Doriath

 

chciałem tylko zwrócić uwagę na następujące fakty:

 

*nie każdy jest użytkownikiem KDE :P (na cale szczęście)

 

*ten sposób jest przyczyną wielu błedów ...

 

--

tak się mądrzę ale uważam, iż jednak powyższy posób jest lepsiejszy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*nie każdy jest użytkownikiem KDE :P (na cale szczęście)

Wiem. Ale ten post nie byl skierowany do Ciebie, bo nie sadze, zebys Ty mial problemy z dodawaniem czcionek :P

 

*ten sposób jest przyczyną wielu błedów ...

E tam, ja dotychczas zadnych nie doswiadczylem :)

 

Pozdrawiam, Doriath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...