Skocz do zawartości

Release-notes Dla Bety Fedory 13


Raven

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zacząłem czytać ale odpłynąłem myślami w czym to jest zrobione ("publican" i jakiegoś szablonu zacząłem szukać), potem zacząłem się zastanawiać czemu haskell taki popularny się zrobił ...i tak w koło Macieju, a potem stwierdziłem, że właściwie to już nie mam czasu :) Sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja, Raven, jak za starych czasów ;)

 

- "Stos języka Python w wersji 3" → słowo "stos" jest tu raczej dość niefortunne, właściwie nic nie wnosi; może po prostu "Python w wersji 3, który może być zianstalowany..."?

- w "Minimum nie zawsze wystarcza" FIXME

- 2 "z szybkim podręcznikiem instalacji Fedory", a w dokumencie przetłumaczone jest jako "szybki przewodnik po instalacji", proponuję konsekwencję :)

- 2.2: "urządzenia nie wybrane": wg nowych zasad powinno być raczej "niewybrane", ale tak chyba nie jest błędnie

- 2.3: proponuję dodać dwukropek przed "wyspecjalizowane..."

- 2.4: "jest obsługiwane" → "jest obsługiwana" (bo pamięć)

- 3.1.5: "obejmują" → "obejmujące"

- 3.1.6: propozycja nagłówka: "Eksperymentalna obsługa 3D w sterowniku nouveau dla kart NVIDIA" (nie zawsze warto na siłę trzymać się oryginalnego tekstu ;))

- 3.1.6. :"społeczności przez nasze zaangażowanie"; proponuję zamianę "przez" na "poprzez", zdanie ma wtedy lepszy wydźwięk

- 3.1.7: każdy punkt wyliczenia powinien kończyć się przecinkiem,

- 3.1.7: "można znaleźć na stronie, refer to" - chyba nie muszę mówić co trzeba usunąć ;)

- 3.1.7: poza tym nagłówek tutaj jest zdaniem, a we wszystkich innych w tej sekcji są równoważniki, więc może "Shotwell - nowy domyślny organizator zdjęć, zastępujący GThumb"?

- 3.1.8: brak konsekwencji w wyliczeniu, punkty powinny się zaczynać małymi literami (wiem, że w oryginale też są wielkimi ;))

- 3.1.8: podpunkt 3: "umożliwiając" → "umożliwiające"

- 3.1.8.x - tutaj w oryginale jest chyba też błąd, te kolejne punkty nie mają nic wspólnego z 3.1.8, więc raczej powinny iść 3.1.9, 3.1.10... a nie 3.1.8.x

- 3.1.8.4: "jest domyślną aplikację" → aplikacją

- 3.4.1: czy tłumaczenie nie powinno raczej brzmieć "inteligentna magistrala wejścia"?

- 3.6.1: "użyć instalacji sieciowej" (czy jakikolwiek inny czasownik tam wstawić)

- 4.1.1: proponuję zmienić "jest Centrum" na "to Centrum"

- 4.1.2: "administratorowi krytycznego systemu"? W oryginale jest "in high-security situations", więc może "w sytuacjach wymagających wysokiego bezpieczeństwa?"

- 4.1.2: "używając dyrektywy konfiguracji install." - po słówku "install" powinno być zamknięcie nawiasu

- 4.1.2: "Aby pomóc administratorom systemów kompilowanie białej listy" → "Aby pomóc administratorom systemów w kompilacji białej listy"

- 4.1.2: "jest możliwe zapisywanie wszystkich informacji w" → nadmiarowe "w" na końcu, a poza tym, zamiast słowa "zapisywanie", użyłbym "logowanie" - przynajmniej od razu wiadomo o co chodzi ;)

- 4.1.4: "zapewnia użytkownikom lepsze doświadczenia" → może raczej "zapewnia użytkownikom środowiska KDE większy komfort pracy"? - pewien nie jestem jak to ugryźć, ale imo "zapewnia lepsze doświadczenia" nie brzmi najlepiej ;]

- 6.3.3: "te wydanie" → "to wydanie"

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w "Minimum nie zawsze wystarcza" FIXME

?

- 2 "z szybkim podręcznikiem instalacji Fedory", a w dokumencie przetłumaczone jest jako "szybki przewodnik po instalacji", proponuję konsekwencję :)

Podręcznik to określenie prawidłowe, w wersji installation-quick-start-guide dla F13 też taka nazwa będzie.

- 3.4.1: czy tłumaczenie nie powinno raczej brzmieć "inteligentna magistrala wejścia"?

Nie powinno. :)

- 4.1.2: "jest możliwe zapisywanie wszystkich informacji w" → nadmiarowe "w" na końcu, a poza tym, zamiast słowa "zapisywanie", użyłbym "logowanie" - przynajmniej od razu wiadomo o co chodzi ;)

W języku polskim nie ma słowa "logowanie" w tym kontekście.

 

Całą resztę zaaplikowałem. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...