Jump to content
shymo

Fedora3-ntfs

Recommended Posts

Mam problem z zainstalowaniem partycji ntfs. Według wskazówek zamieszcznych na forum "zrobiłem" fstaba i on jest ok na 200%. Dysk jest montowany podczas startu tyklo... zwraca mi błąd o nie osługiwaniu sys. plków ntfs. W kde komunikat brzmi "fs:ntfs not supported by kernel" czy coś takiego. pobrałem rpmkę ze strony podanej gdzieś w linku, która miała niby wszystko załatwić. Ale niestety błąd jest nadal. Co mogę jeszcze zrobić? zaznaczam że pobrałem dobrą rpmkę pod wzgl. architektury

Proszę o pomoc

wyglada tak jakby rpm'ka nie byla zainstalowana poprawnie. proponuje odinstalowac i zainstalowac jeszcze raz spod konsoli z parametnem -ivh. jesli to nie pomoze to pozostaje chyba tylko przekompilowac jądro.

jadro nie ma wbudowanej obslugi ntfs

na glownej stronie fedora.pl jako pierwsyz jest artykul o uzyskaniu zrodla jadra nastepnie trzeba je skompilowac juz z obsluga ntfs bo nie wiem czy jest jakis rpm ktory moze cos pomoc

pzdr.

jezeli bedziesz rekompilowal jadro to pomoc znajdziesz wlasnie w artykule z pierwszej strony nastepnie na naszym forum byl ten temat poruszany kiedys, a jezeli nadal bedziesz mial problemy to zobacz www.linux.com.pl/forum tam jest rowniez duo artykulow na tem temat

p.s. zycze powodzenia :)

pzdr.