Skocz do zawartości

Problem Z łączeniem Sie Z Siecią Poprzez Dhcp


Piotrek23

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lokalny internet "Wektor" od lokalnego dostawcy "Wektor Media". Modem to: "Thompson TCM420". Do internetu łącze się poprzez DHCP, innej możliwości nie ma ponieważ firma nie dała rozpiski z IP, Bramą itp. Windows z siecią łączy mi się normalnie. Tylko Fedora ma jakieś opory. Przy NM ciągle wyskakuj komunikat "Błąd połączenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jun  5 14:01:17 localhost dhclient[1239]: DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 14
Jun  5 14:01:31 localhost dhclient[1239]: DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 20
Jun  5 14:01:36 localhost NetworkManager[1228]: <warn> (eth0): DHCPv4 request timed out.
Jun  5 14:01:36 localhost NetworkManager[1228]: <info> (eth0): canceled DHCP transaction, DHCP client pid 1239

Na moje oko to po Twojej stronie wszystko jest ok, bo kolejnym krokiem po DHCPDISCOVER powinno być DHCPOFFER, ale ze strony serwera. Jak widać serwer nie odpowiedział, został przekroczony czas i łączenie jest przerywane. Nie wiem, może coś z MAC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używasz na windowsie jakiegoś ich programu? Jeśli używałbyś takiego programu to może on zmienia MAC na akceptowany... Bo tu widać, że serwer nie odpowiada, może odrzuca bez informacji. Po stronie klienta jest ok. Co do zdobycia MAC to nie ma problemu, bo można go sprawdzić ifconfig | grep HWaddr i porównać z tym na windowsie.

EDIT: Aha, bo to jest modem. W takim razie tym bardziej może być coś na rzeczy. Najlepiej się z nimi skontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik z Linuksa:

eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:1A:4D:7E:07:A2

 

Wynik z Windows:

00-1A-4D-7E-07-A2

 

Oba wyniki są takie same więc nie mam pojęcia o co może chodzić. Nie używam ich programu. Po prostu podłączyli kabel do komputera, sprawdzili ping i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi na Windows, to na Linuksie tym bardziej :)

 

Sprawdź wszelkie możliwe parametry pod Windows

ipconfig /all
route print

i porównaj z odpowiednikami w Fedorze

ifconfig 
route

Potem pokombinuj tak, żeby pod Fedorą wyniki wykazywały te same wartości co pod Windows.

Jeśli korzystasz z NetworkManagera, to przydatne informacje znajdziesz m.in. w "man NetworkManager", "man NetworkManager.conf". Jesli korzystasz z serwisu "network", to cała magia jest prawdopodobnie zaszyta w pliku /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze pokazać co się dzieje w konsoli po takiej próbie pobrania adresu dhclient -v eth0 , chociaż wynik powinien być identyczny z logami, czyli brak odpowiedzi serwera. Btw. ten modem to na pewno eth0? Nie masz wbudowanej karty sieciowej w płycie głównej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny numer, pod Windą karta sieciowa się łączyła a pod F12 czasami tak a przeważnie nie. ...kupiłem nową sieciówkę za 19 PLN.

 

Z prozaicznych przyczyn czy NM edytujesz i zapisujesz jako root?

Życie mnie nauczyło:

su -
password
nm-connection-editor

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na sztywno wbić w konfigurację po stronie Fedory dane z Windows? Możesz poza tym spróbować wyłączyć "NetworkManagera" i spróbować się połączyć starym wypróbowanym "network"

Sprawdź jeszcze co się dzieje kiedy z konsoli jako root wydasz polecenie

/etc/init.d/network restart

Poza tym "ręcznie" poproś o odnowienie adresu

killall dhclient  #tak na wszelki wypadek jeśli demon działa
dhclient -v eth0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...