Skocz do zawartości

Co Się Dzieje Z Kadu


MC'

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie nie przechodzę na F18, zatem nie mam potrzeby robić paczek dla F18. Jednak jeśli masz ochotę to zrób paczkę poprzez rekompilacje src.rpm.

wget http://repo.gospogied.lezajsk.pl/Fedora/17/SRPMS/kadu-0.12.2-1.fc17.src.rpm; rpmbuild --rebuild kadu-0.12.2-1.fc17.src.rpm

Jeśli się skompiluje to możesz spróbować zainstalować paczki z ~/rpmbuild/RPMS/twójarch/kadu-*.rpm, a jak jest wszystko ok to możesz też wysłać je mi to umieszczę w repo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , a więc wersja Kadu na F18 kopiuj wklej dla milusińskich::

yum install cmake qt-devel qt-webkit-devel qca2-devel libgadu-devel libXScrnSaver-devel libidn-devel phonon-devel libsndfile-devel aspell-devel libmpdclient-devel

potem:
wget http://repo.gospogied.lezajsk.pl/Fedora/17/SRPMS/kadu-0.12.2-1.fc17.src.rpm; rpmbuild --rebuild kadu-0.12.2-1.fc17.src.rpm

a następnie:
su -c "yum install /home/$(whoami)/rpmbuild/RPMS/$(uname -m)/kadu-*.rpm"

Dajcie znać czy działą bo robiłem to ręcznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wykonuje poprawnie, aż do momentu:

 

 

su -c "yum install /home/$(whoami)/rpmbuild/RPMS/$(uname -m)/kadu-*.rpm"

 

Wyświetla się błąd:

 

 

Nie ma pakietu /home/root/rpmbuild/RPMS/x86_64/kadu-*.rpm.

 

Chciałem zapodać ręcznie ścięzkę do pliku *.rpm i mam taki oto wynik:

 

 

su -c "yum install /home/dawid/kadu-*.rpm"
Wczytane wtyczki: fastestmirror, langpacks, presto, refresh-packagekit
Sprawdzanie /home/dawid/kadu-0.12.2-1.fc17.src.rpm: kadu-0.12.2-1.fc17.src
Nie można dodać pakietu /home/dawid/kadu-0.12.2-1.fc17.src.rpm do transakcji. Niezgodna architektura: src
Błąd: Nie ma niczego do zrobienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień wzorzec. Paczka ze źródłami  kadu-*.src.rpm zawiera się we wzorcu kadu-*.rpm.

 

Masz pokręcone poza tym w systemie. Próbujesz instalować paczki z /home/dawid podczas gdy ciut wyżej widać, że próbujesz instalować z /home/root/rpmbuild.

strukturę rpmbuild powinieneś tworzyć w katalogu zwykłego użytkownika. Nie ma potrzeby wykonywania rpmbuild jako root, wręcz jest to mocno niewskazane.

 

Przemyśl sobie w jakim katalogu masz ostatecznie zbudowane paczki, zaloguj się na roota, przejdź do tego katalogu, upewnij się, że nie ma w nim src.rpm i zainstaluj.

 

su -
cd <katalog z paczkami rpm> # ale nie z src.rpm
yum install ./kadu*rpm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Jestem jeszcze początkujący, ale oczywiście mnie to nie usprawiedliwia :P. Poradziłem sobie jednak inaczej. Pobrałem najnowszą wersję przez ftp i skompilowałem według instrukcji. Mam jeszcze takie pytanie, czy po tej komendzie

 

 

wget http://repo.gospogied.lezajsk.pl/Fedora/17/SRPMS/kadu-0.12.2-1.fc17.src.rpm; rpmbuild --rebuild kadu-0.12.2-1.fc17.src.rpm

 

zrobił się jakiś niepotrzebny syf w systemie skoro kompilowałem poleceniem make, itd. ? A katalogu rpmbuild niestety nie mam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć, sorki za odgrzebywanie wątku, ale dostaję taki stacktrace po kompilacji:

 

 

make[1]: Target `all' not remade because of errors.
make[1]: Leaving directory `/home/frankowp/rpmbuild/BUILD/kadu-0.12.2'
make: *** [all] Error 2
make: Target `default_target' not remade because of errors.
błąd: Błędny stan wyjścia z /var/tmp/rpm-tmp.ezIBPv (%build)


Błędy budowania pakietu RPM:
    użytkownik kila nie istnieje - używanie roota
    grupa userzy nie istnieje - używanie roota
    użytkownik kila nie istnieje - używanie roota
    grupa kila nie istnieje - używanie roota
    Błędny stan wyjścia z /var/tmp/rpm-tmp.ezIBPv (%build)
 

 

Nie mam w systemie użytkownika kila, rpmbuilda opalałem z innego konta niż root. Przed procesem kompilacji też dostałem ostrzeżenie o użytkowniku kila. Przegrepowałem całe repo w poszukiwaniu słowa 'kila' i nie znalazłem żadnego.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kila nieistotne, rpmbuild z konta innego niż root to bardzo dobrze. Pokaż co było wcześniej, bo tu nie widać faktycznego błędu a tylko informację, że cos było nie tak.

Nie możesz skorzystać z paczek, które robi 3k_PL? link do jego repo http://repo.gospogied.lezajsk.pl/Fedora/

su -
cd /etc/yum.repos.d
wget http://repo.gospogied.lezajsk.pl/Fedora/fedora-gospogied.repo
yum install kadu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@sokar620 Repo działa, jak tylko dostawca energii nie zawiedzie na dłużej niż 30 min razem z ISP :)

Nie mam w nim ścieżki dla F19, ale takiej Fedory jeszcze oficjalnie nie ma, dopiero za kilka dni :P


PS. Jak wróci serw do zasięgu to mogę wrzucić Twoje paczki do repo jeśli nie masz nic przeciwko. O ile F18 sobie pominąłem, to na F19 mam zamiar się przesiąść dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • WalDo locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...