Skocz do zawartości

Centos 6


hello_world

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz Raven ale znam swoje miejsce w szeregu.

W swiatku pilkarskim jest takie powiedzenie, które moim zdaniem oddaje moje umiejetnosci w porównaniu z developerami Centosa:

Móglbym im buty czyscic jak na razie, moze za kilka lat bede mógl im pilke podawac.

Tak jakby posozytem jestem i w sumie to ciezko mi z tym

 

To szkoda, ze distro, które ma tyle instalacji na powaznych serwerach jest w takim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slabypingwin

Po części masz rację. Zawsze gdzieś jakiś zespół będzie miał kryzys. Ale nie zgodzę się że to developerzy CentOS-a mają się do kogoś przyłączać.

Myślę że projekt Centos jest na tyle dobry że to do niego powinno się próbować dołączać.

 

@Artur S

Gdybym takie rzeczy robił to na pewno byłbym w zespole CentOS-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hello_world

Myślę, że nie doceniasz swoich możliwości. Pobierasz ze strony (nie wiem, czy właściwie wybrałem, bo tam są 4 wersje)

http://ftp.redhat.com/pub/redhat/linux/enterprise/6Workstation/en/os/SRPMS/

gotowe paczki srpm. Możesz pobrać wszystkie, albo tylko 'yum' i powolutku wyłuskać ze speca zależności (będzie pewnie z kilkadziesiąt paczek dla minimalnej instalacji). Poradnik kompilacji z srpm znajdziesz choćby na naszej wiki (naprawdę tyle wystarczy do tej operacji). Gdy już skompilujesz paczki, ustaw chroot i zapewne wystarczy użyć yuma z fedory z odpowiednimi opcjami (wyłączyć wszystkie repozytoria, włączyć lokalne z paczkami rhel, ustawić korzeń instalacji). Jeszcze do niedawna programik febootstrap był zwykłym skryptem bash automatyzującym te czynności dla fedory. Teraz widzę zrobili binarkę, więc aby dowiedzieć się więcej ściągnij źródła, albo starszą wersję.

Zbudowanie rhel naprawdę nie powinno wymagać myślenia i sprowadzi się do przeczytania kilku średnio zaawansowanych tutoriali. Budowałem kilka razy fedorkę z ciekawości i szło może jak po błocie, ale zawsze z sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak rak do pracy jest wg mnie skutkiem zbyt duzego rozdrobnienia w linuksowym swiatku .

Gdyby developerzy CentOS-a przylaczyli sie do innej typowo serwerowej dystrybucji np ;

slackware , debian , gentoo to by bylo z korzyscia dla wszystkich .

Nadal nie rozumiesz, ze w tym swiatku kazdy, kto nie jest oplacany przez firme X (i wtedy robi to, co mu firma X kaze) robi to, co chce. Na co ma tylko zywnie ochote.

 

Nie zmusisz ludzi, aby wszyscy chcieli robic to samo. Znaczy Stalin mógl, ale ty nie mozesz. Za cienki w uszach jestes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj sie Scientific Linux 6, jest teraz w alpha 6 wiec w sumie mozna juz uzywac. To w sumie RHEL 6 z dodatkami do pracy naukowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Pozyjemy zobaczymy na razie to sobie w kulki lecieli z terminami ze 3 razy zmieniali wszystko co tydzien o tydzien. Wygladalo malo profesjonalnie co obrazuje bardzo zywa hmm... dyskusja na forum centos-a. Ale ponoc jest juz jest plodzony czy sie synkuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...