Jump to content
Sign in to follow this  
Mr Jew

Jakie Środowisko

Recommended Posts

Witam!

Posiadam dość stary komputer z prockiem lekko ponad 1GB (1,3 bodaj) i 256 RAM, 80GB dysk - jaką Fedorkę wybrać, żeby znośnie chodziła?

Pozdrawiam

Zdążyłem właśnie wypalić płytkę z LXDE, teraz mam problem tej postaci - wszystko się ładnie bootuje, odpala LiveCd, lecz gdy próbuje zainstalować na dysku klikając w "Instal to hard drive" nic się nie dzieje ...

No, więc niestety 256 RAM to za mało na instalację w trybie graficznym.

Musisz uruchomić i zainstalować w trybie tekstowym. Po instalacji tryb graficzny powinien działać, ale instalka musi być tekstowa.

Uruchomienie LiveCD w trybie tekstowym:

1. Wciśnij spację, gdy pokaże się napis o automatycznym rozruchu (jakoś tak: "automatic boot in (tu licznik) seconds...").

2. Kursor powinien stać na opcji "Boot", wciśnij [TAB], spację, 3 i [ENTER]

3. zaloguj się jako root (hasło puste, więc od wejdziesz do shella) i wklep polecenie

liveinst -T

• Upvote 1

Ale widzisz niebieskie tło i napis ze wstecznym odliczaniem do startu płyty? Sprawdź w takim razie inne klawisze. Escape? To musi działać, bo u innych działa, chyba że masz jakąś nietypową klawiaturę albo coś bez przewodowego.

Owszem widze. Klawiature mam normalna pod USB ;) Nie dziala ani ESC, Spacja, Enter, zadne Fx (F1,F2 itd)...

EDIT: Dobra, podlaczylem inna klawiature pod PS2 i dziala, zaraz zobaczymy co dalej ;)

Edited by Mr Jew

Rozumiem, że komputer stary. Być może upgrade BIOSu - jeśli jest dostępny - rozwiązałby problemy z klawiaturą USB.

Szczerze powiem, ze nigdy nie upgrade'owalem biosu...

A co do systemu to juz smiga, az milo : ) No to moja przygoda z Linuxem wyszla poza szkolne mury ; )

Mam jeszcze pytanie - podczas instalacji przy partycjonowaniu mialem od wyboru - wykorzystaj cala wielkosc dysku, zastap istniejacy system Linux, wykorzystaj wolne miejsce - gdy wybralem pierwsza opcje nie moglem sam porozdzielac partycji - jak moge to zrobic?

Edited by Mr Jew