Jump to content
Sign in to follow this  
mayka

Rozdzielczosc Konsoli

Recommended Posts

Witam

Chciałem zapytać czy jest możliwość zwiększenia rozdzielczości pracy konsoli ?

Nie chodzi mi o odpalenie konsoli przez kde tylko przy uruchomieniu systemu systemu w trybie tekstowym, bo domyslnie jest 640x480 a można może 800x600 chociaż, tak dla wygody pracy w konsoli.. Szukałem szukałem i nie znalazłem. Jak by ktoś mogł pomoc.

A żeby sobie dopasować rozdzielczość to informacja o innych wartościach framebuffer tutaj → http://home.elka.pw.edu.pl/~ljarocho/fb.html

[EDIT]

W sumie to może tabelkę wkleję do wiki, bo linki wciąż wygasają.

Zmieniłem wpis na wiki. Jeśli ktoś ma coś na temat ustawień na monitorach panoramicznych, to prośba o uzupełnienie informacji. Framebuffer zasadniczo obsługuje tylko rozdzielczość 4:3.

Może opcja vga=ask, potem [ENTER] a następnie "scan" na monitorze panoramicznym ujawniają dodatkowe parametry? Mógłby to ktoś z "panoramą" sprawdzić, bi ja nie mam pod ręką żadnego panoramicznego monitora.

A żeby sobie dopasować rozdzielczość to informacja o innych wartościach framebuffer tutaj → http://home.elka.pw.edu.pl/~ljarocho/fb.html

[EDIT]

W sumie to może tabelkę wkleję do wiki, bo linki wciąż wygasają.

Zmieniłem wpis na wiki. Jeśli ktoś ma coś na temat ustawień na monitorach panoramicznych, to prośba o uzupełnienie informacji. Framebuffer zasadniczo obsługuje tylko rozdzielczość 4:3.

Może opcja vga=ask, potem [ENTER] a następnie "scan" na monitorze panoramicznym ujawniają dodatkowe parametry? Mógłby to ktoś z "panoramą" sprawdzić, bi ja nie mam pod ręką żadnego panoramicznego monitora.

Myslałem że to jest tylko do trybu graficznego ale w trybie tekstowym też sie uruchamia, wielkie dzieki.