Skocz do zawartości

Popularność Środowisk Graficznych


adam_993

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie Gnome może zjadać cały mój 1 giga pamięci, byle nie swapował. Już od dawna nie słyszałem znajomego chrobotania dysku, a też sprawdzam ręcznie z ciekawości co jakiś czas. Mam 2,5 giga swapa (duży dysk, to sobie zrobiłem) i leży kompletnie nieużywany. Nawet Libre/Open Office + Firefox nie są w stanie go ruszyć.

 

Zajętość pamięci zaraz po zalogowaniu nie jest żadnym wykładnikiem wydajności. Wiadomo, że Linux w temacie pamięci ram jest świetny i swapuje naprawdę tylko wtedy, kiedy ma wybór pomiędzy swapem a kilnięciem procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2G pamięci. Instalacja 64bit. ArchLinux.

Startuje: X (nvidia), fluxbox, pidgin, transmission i conky - około 200M. Zdaje się, że system już na starcie ma jakiś cache w pamięci.

Usługi: syslog-ng @sensors @hddtemp dbus hal alsa network @iptables @dnsmasq netfs crond @mpd @cups @ntpdate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lubię KDE i najczęściej używam właśnie tego środowiska(można sobie poklikać), jednak fluxbox też mi się podoba i przede wszystkim jest lekki :)

Mój komp ma 1 GB RAMu i jakoś nie widzę 'mulenia' KDE4 o którym dość często się mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komp ma 1 GB RAMu i jakoś nie widzę 'mulenia' KDE4 o którym dość często się mówi.

Ogólnie to ilość pamięci nie ma znaczenia dopóki nie dobijasz do ok. 90-95% zajętości przez procesy fizyczne. Dopiero wtedy to zmulanie wychodzi. Najczęściej pamięć swapuje na dysk, który jak wiadomo jest o rzędy wolniejsze, a poza tym zaczyna się reorganizacja pamięci fizycznej i właściwie do zwolnienia pamięci (ubicia procesów) system jest nieużywalny.

Po pozbyciu się wszystkiego związanego z wyszukiwaniem semantycznym (nepomuk, virtuoso) i niepotrzebnych appletów (klipper, kmix), czy usług (np. akonadi) to KDE wcale nie jest takie ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...