Skocz do zawartości

Gnome 3 Nie Działa Po Instalacji Sterowników Ati


Ojcon

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd te logi wsiąść wziąć?
/var/log/boot.log i ewentualnie /var/log/Xorg.0.log. Jeśli będziesz wstawiał, to pamiętaj wklejeniu między znaczniki codebox.
Po instalacji sterów fedora się nie włącza tak więc logi będę musiał wyciągnąć będąc na innym systemie ?
Uruchom w trybie tekstowym → http://wiki.fedora.pl/wiki/GRUB#Uruchomienie_systemu_w_trybie_tekstowym albo, żeby móc skopiować i wkleić na forum w trybie graficzny uruchom jakiś system z LiveCD lub LiveUSB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

u mnie na black screen pomoglo uruchomienie z dopiskiem przy uruchamianiu (gdy wlaczyl sie wybór systemu nacisnalem "a")

radeon.modeset=0

potem na spokojnie dodalem to do grub.conf do linii

kernel /vmlinuz-2.4.22-1.2174.nptl ro root=LABEL=/ hdc=ide-scsi apm=off acpi=on rhgb 

i teraz smiga.

 

nie rozumiem za bardzo co zrobilem, ale gdzies przeczytalem, ze tak trzeba.. hehehe.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie o dziwo te GNOME3 uruchamia się bez kłopotów po zainstalowaniu sterów Ati .

Tylko ja zrobiłem tak ; najpierw zainstalowałwem F15 w wersji z KDE , doinstalowałem

KMOD-CATALYST i dopiero wtedy dałem instalkę "installgroup gnome-desktop".

Jak na razie to nowe gnome uruchamia się bez kłopotów .

Może więc tędy droga ; najpierw instalować KDE i dopiero potem Gnome :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To droga idiotów. Nie podazajcie nia.

 

[EDIT] Naleza sie male wyjasnienia dla tych, którzy mogli mnie nie zrozumiec: kolejnosc instalacji srodowisk graficznych nie ma zadnego zwiazku z intalacja sterowników ATI. Ojcon po prostu zle je zainstalowal. Kolejnosc instalacji KDE, GNOME, BlueBubble, twm, etc. nie ma najmniejszego znaczenia.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powie mi ktoś jak mam je zainstalować ? Logi są puste, włączyłem je z poziomu ubuntu. Same stery zainstalowałem dodając rezpozytorium RMPfusion i wpisując komendę su -c "yum install akmod-catalyst" następnie restart i więcej fedory już nie zobaczyłem... - co tu jest źle zrobione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu jest źle zrobione ?
A sprawdziłeś jak jest z tym?

hej!

u mnie na black screen pomogło uruchomienie z dopiskiem przy uruchamianiu (gdy włączył się wybór systemu nacisnąłem "a")

radeon.modeset=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System sie uruchomil ale niestety: górny pasek jest w kolorach teczy..., niektóre listy rozwijane sa calkiem znieksztalcone, laguje chcociazby takie zwykle przenoszenie okna...

Chociaz wiatrak chodzi cicho... Co z tym zrobic ?

 

 

//obrazki w FF tez pozmienialy kolory... sa takie zielono czerwone ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem reinstal systemu ale dalej tak jest... jakieś pomysły ?

Jeśli chodzi o otwarte sterowniki to zgłoś problem na bugzilla.redhat.com. W przypadku zamkniętych musisz cierpliwie czekać. A najlepszym rozwiązaniem jest zmiana karty graficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor w Phoroniksie też miał problem z Catalyst (własnościowy sterownik do Radeona) http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=linux_desktop_managers1&num=2 i nic dziwnego, że u Ciebie też się sypie. Nic nie ma za darmo, w przypadku windowsa tracisz pieniądze i czas, a w przypadku Linuksa czas. Chcesz, żeby poprawili otwarty sterownik z tym chłodzeniem to musisz poświecić trochę czasu i zgłosić błąd na bugzillę (lub przynajmniej ją przeszukać, bo może ktoś już wcześniej zgłosił). Tam ludzie mający większą wiedzę nt. tego sterownika powinni pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...