Skocz do zawartości

Zwiecha Po Instalacji Sterowników Karty Graficznej.


Bartq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że był podobny temat, prawie o identycznej nazwie, lecz dotyczył F10 a rozwiązania nie pomogły. Otóż jestem "szczęśliwym" posiadaczem Fedory 15, do tej pory miałem Debiana i tam ze sterownikiem Nvidii nie miałem nigdy problemu. Chcąc zainstalować w swoim systemie sterownik do grafiki, wykonałem wszystko co kryje się pod tym linkiem ( http://wiki.fedora.p...y_graficznej.3F ) Lecz nic tego. Próbowałem kilku rożnych metod i zawsze efekt jest ten sam (pomijam utratę pięknego ekranu bootwania systemu xD ) po ukazaniu się X'ów system się wiesza. Tzn. wiesza się jakby samo środowisko graficzne, wygląda jak obrazek, da się tylko jeździć kursorem. Mój komputer to

 

Intel Pentium IV 2,8 GHz

1,5 GB RAM

Nvidia GeForce 7300GS/7200SE

 

P.S. używam GNOME3

 

Z góry dziękuję i mam nadzieję, że wspólnymi siłami jakoś nam się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Możliwe problemy:" też ? Może to ten bug z G3, albo konflikt z nouveau.

 

Wejdz w init 3 i przeladuj Xy.

 

Zrob kopie zapasowa plikow konfiguracyjnych Xorga (/etc/X11/xorg.conf, nvidia-xorg.conf) i usun je. Zrestartuj komp.

 

Wady sterownikow Nvidii niestety nie sa zalezne od distra. Ew. w droge moze wejsc SELinux ale to juz inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "Mozliwe problemy" tez robilem, noveau sam sie nawet wylaczyl (sprawdzilem dopisek w /boot/grub/grub.conf) i to samo. Spróbuje zaraz z tym sterownikiem z oficjalnej strony, moze faktycznie zadziala (na debianie w ten sposób to robilem).

 

 

EDIT:

Sterownik z oficjalnej strony nie dziala, wyrzuca blad o noveau (pomimo, ze dopisalem rdblacklist=noveau noveau.modeset=0 do wpisy w grub.conf).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sprawa wyglada na konflikt z nouveau badz z innym sterownikiem- co zreszta znam z wlasnego doswiadczenia. Jezeli sterowniki sa ci niezbedne proponuje przeinstalowanie systemu, ale w boot menu wybierz opcje "Install with basic video drivers", a pózniej w pierwszej kolejnosci zainstaluj sterowniki Nvidii. Dzieki temu rozwiazaniu unikamy zabawy z wylaczaniem Nouveau, bo te sterowniki po prostu nie instaluja sie.

Nie instaluj sterowników z oficjalnej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszcz, dobra, spróbuję tez Twoim sposobem. Bedzie to już nie wiem, który format z kolei :D Już znam chyba cały proces na pamięc xD. Ale w boot menu nie widziałem opcji "Install with basic video drivers", czy to jest po inną nazwą ? Chyba Boot(basic video).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo X'y sie nie pokazaly albo zwiesil. Teraz jak zainstalowaem (rwniez w basic video) i zrobilem wg. tego poradnika wyzej, uruchomilem ponownie komputer, GNOME3 uruchomil sie ale od razu zawieszony. Jakies pomysly ?

 

Tak -zmien srodowisko graficzne. :) Wedlug mnie, caly problem to wina jakiegos buga w Gnome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...