Skocz do zawartości

Problem Z Aktualizacją Oprogramowania


carismax

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jestem tu nowy, i jest to mój pierwszy kontakt z Fedorą więc nie bijcie za zadawanie może głupich pytań.

Mój problem polega na aktualizacji oprogramowania. Po odpaleniu aplikacji wyświetla mi się lista plików które można zaktualizować. Gdy klikam na "zainstaluj aktualizacj" wyskakuje mi błąd:

Błąd transakcji

Wystąpił nieokreślony błąd transakcji

Więcej szczegółów:

colud not add package update for fedora-release-rawhide-15-3 (noarch)

 

Drugie pytanie:

Czy komenda: su -c "yum update" to to samo co powyższe (to akurat działa)

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - dobrze, że ściągasz testowe aktualizacje (słowo klucz: rawhide), zarejestruj się na https://bugzilla.redhat.com/ i daj znać o błędach, jakie ci się będą pojawiać. Teraz zła wiadomość :) - będziesz miał tego typu kwiatki bardzo często.

 

Co dokładnie ściągnąłeś? Jakbyś podał dokładnie linka do obrazu płyty/torrenta, to by bardzo pomogło.

 

Daj tu też wynik polecenia:

yum repolist

To tabelka z repozytoriami, których używasz. Będzie wiadomo co dokładnie trzeba wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu. "mój pierwszy kontakt z Fedora" a mieszasz sie w repo rawhide? WTF? Wiesz w co sie pakujesz?

Gosciu. Jak bys troche pomyslal to pewnie wpadl bys na to ze skoro pierwszy raz korzystam z tego systemu to moge nie wiedziec co robie. Nie mam zamiaru sie z Toba tu klócic i dyskutowac bez sensu, bo nie po to tu jestesmy. Takze na przyszlosc zostaw dla siebie zbedne i nic nie wnoszace do tematu wypowiedzi. Dziekuje.

 

SeeM wiec Fedore pobralem z polskiej strony fedory: Link

Korzystalem wcesniej z Ubuntu. Tak jak tam uruchomilem aplikacje do aktualizacji i kliknalem na "zainstaluj" liczac ze stanie sie to, co stac sie powinno. W kazdym razie, nie stalo sie.

Uruchomilem wiec aktualizacje z terminala komenda:

su -c "yum update"

 

Aktualizacja przebiegla prawidlowo. Po restarcie komputera wyskoczyl inny problem którego znów nie moge rozwiazac, mianowicie stracilem lacznosc wifi (jak by w ogóle karty nie bylo) Moja karta to USB Tp-Link TL-WN422G

 

Czuje ze porzuce fedore. Szkoda bo bardzo mi sie podoba wizualnie i jest bardzo szybka w obsludze, pomijajac fakt moich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja przebiegła prawidłowo. Po restarcie komputera wyskoczył inny problem którego znów nie mogę rozwiązać, mianowicie straciłem łączność wifi (jak by w ogóle karty nie było) Moja karta to USB Tp-Link TL-WN422G

 

Tak, ale zainstalowałeś przy tym aktualizacje z testowego repozytorium. Czyli pewnie masz kernela 3.0, do którego paczkujący jeszcze nie zrobili sterowników dla sprzętu, jakiego sami nie używają. Jakimś nieszczęśliwym trafem nie posypały się zależności i stałeś się szczęśliwym posiadaczem Fedory 16 Alpha. :) Bez yum repolist nie jestem w stanie powiedzieć tego na pewno, ale tak wyczuwam po wcześniejszych komunikatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carismax

Brzmisz tak jak ktos kto pierwszy raz wsiada za kolko i potem ma pretensje do producenta samochodu ze sie rozbil. Jesus Christ.

 

A najlatwiejszym sposobem naprawienia jest niestety reinstall systemu BEZ "klikania" w cos o czym sie nie ma zielonego pojecia. Odwracanie tego co zrobiles jest bardzo ciezkie do wykonania i nieoplacalne.

 

 

@all

czy wam tez odpala sie taki automatyczny usmieszek na slowo "klikam" ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystalem wcesniej z Ubuntu.
Bez urazy, ale tu sie dopatruje zródla problemów. W Fedorze - inaczej niz w Ubuntu - nei nalezy wlaczac kazdego repo jak leci, czyli ilosc wlaczonych repo nie powoduje, ze masz czegos wiecej, lepiej itp. (choc sa wyjatki).

 

Jesli zaczynasz, to przeczytaj nasz → Poradnik - unikniesz wielu problemów.

Znaczenie "rawhide" wytlumaczyl juz wyzej alkuzad i niestety ma racje, co do dalszych kroków - reinstall.

 

Repo jakie masz miec wlaczone po wykonaniu polecen z Poradnika to:

fedora                       
updates                      
rpmfusion-free               
rpmfusion-free-updates       
rpmfusion-nonfree            
rpmfusion-nonfree-updates    

Do tego nieobowiazkowo mozna dodac

playonlinux                  

Ja ponadto polecam chetnym Russian Fedora skad mozna wziac Opere (bez szukania RPM na stronie Opery), bezproblemowo dzialajacy (równiez na 64-bitowych systemach) Skype i jeszcze kilka innych rzeczy. Jesli jestes zainteresowany, to poszukaj albo na naszej wiki albo na forum, bo nie pamietam gdzie linki podawalem.

 

[EDIT]

Liste zainstalowanych repozytoriów dostaniesz wykonujac polecenie

yum repolist

 

@all

czy wam tez odpala sie taki automatyczny usmieszek na slowo "klikam" ? :P

No wez... Nasze forum odwiedzaja tez nieletni ;) Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu. Jak bys troche pomyslal to pewnie wpadl bys na to ze skoro pierwszy raz korzystam z tego systemu to moge nie wiedziec co robie. Nie mam zamiaru sie z Toba tu klócic i dyskutowac bez sensu, bo nie po to tu jestesmy. Takze na przyszlosc zostaw dla siebie zbedne i nic nie wnoszace do tematu wypowiedzi. Dziekuje.

 

Nie ma sie o co oburzac. I ja (jestem dziwny jak wiekszosc stad juz wie) wpadlbym na to aby wpisac w google 'rawhide' i zobaczyc co z nim jest nie tak.

Skoro jak sam napisales, nie wiesz co robisz, to po co wlaczasz repozytoria dla developerów o których nie masz pojecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...