Jump to content
Sign in to follow this  
apollos

Flash Player, Firefox, Facebook A Linux

Recommended Posts

Witam, mam taki problem. Wykonałem aktualizację Firefoxa oraz Adobe Flash Playera. Wszystko wydawało się w porządku do momentu kiedy chciałem włączyć film z Youtube'a, wstawiony na Facebooka. Nie wiem czemu okienko z obrazem jakby nie mieści się i pojawiają się suwaki pion/poziom. Reinstal wtyczki nic nie pomógł. Od czego to może zależeć? Dodam, że problem występuje tylko na Linuxie, bo na Windzie wszystko jest w porządku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie to go pobierałem poprzez kliknięcie w informację, żebym pobrał tego plugina, po czym ściągnąłem ze strony Adobe najnowszą wersję w formacie rpm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z moich doswiadczen wynika, ze najlepiej jest uzywac flashpluginu z repo Russian Fedora. Tak przynajmniej masz pewnosc, ze wersja jest przygotowana pod Fedore (dowolna architektura) i regularnie bedziesz otrzymywal aktualizacje. Usun ten zainstalowany pakiet i dodaj repozytoria RF:

rpm -Uvh http://mirror.yandex.ru/fedora/russianfedora/russianfedora/free/fedora/releases/15/Everything/i386/os/russianfedora-free-release-15-1.noarch.rpm
rpm -Uvh http://mirror.yandex.ru/fedora/russianfedora/russianfedora/nonfree/fedora/releases/15/Everything/i386/os/russianfedora-nonfree-release-15-1.noarch.rpm

Potem zainstaluj yum install flash-plugin

Chociaz widze, ze oni utrzymuja wciaz bardzo stara wersje, bo 10.3. Ja uzywam najnowszej testowej 11.2.202.19 na 64-bitowym systemie (ale nie Fedorze) i musze powiedziec, ze wersja 11.2 jest duzo lepsza 10.3, ale 10.3 jest niby wersja stabilna, wiec powinno byc ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, zrobilem sposobami, które opisywali @thof oraz @WalDo i dalej wyswietla sie jakby pomniejszone okienko youtube'a, z suwakami. Moze to cos z przegladarka? Ponadto zauwazylem, ze nie mam dzwieku przychodzacej wiadomosci na czacie.

 

Edit: To samo jest przy filmach z vimeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może spróbuj usunąć katalog z konfiguracją FF, czyli rm -rf ~/.mozilla/firefox (jako zwykły użytkownik) lub wypróbuj innej przeglądarki. Operę możesz doinstalować z repo RF, a Chromium http://fedoraproject.org/wiki/Chromium

W ostatnim czasie wiele osób bardzo narzeka na firefoksa i ogólnie widać to w popularności przeglądarek, gdzie szybko traci użytkowników.

Jaki masz system 32 czy 64-bitowy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Np. uname -a

To jaką masz teraz wersję flasha? rpm -qa | grep flash

I jak sytuacja wygląda na innych popularnych przeglądarkach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli apollos próbował wielokrotnie różnych sposobów instalacji, to może być jeszcze wiele krzywych powiązań do libflashplayer.so.

 

Ja bym odinstalował wszystkie paczki *flash*, usunąłbym wszystkie powiązania i zaczął od nowa skupiając się na jednej metodzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To akurat jaka przeglądarka używa jakiego pluginu łatwo sprawdzić używając adresu about:plugins (podana jest też ścieżka do biblioteki). Nie wiem jak jest na facebooku z wideo, bo nie mam i nie sprawdzę, ale na vimeo mam dźwięk i obraz. Obecnie używam flashpluginu stąd http://download.macromedia.com/pub/labs/flashplatformruntimes/flashplayer11-2/flashplayer11-2_p1_install_lin_32_102611.tar.gz

Usuń może wszystkie flashe i upewnij się, że w about:plugins już ich nie ma, a potem wklej plik libflashplayer.so z wersji 11.2 do /usr/lib/mozilla/plugins/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja używam starej wersji bo mimo,że ma bugi których 11 nie ma to działa sprawniej (i wspiera dekodowanie sprzętowe w YT)

 

Musisz potestować, pościągać ręcznie ze strony Flasha i popatrzeć co ci lepiej działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...