Skocz do zawartości

Przygotowanie Do Instalcja Fedory -Bez Stałego Dostepu Do Internetu ?


ADAM00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich .

Chcialbym tym razem poruszyc temat zainstalowania Fedory bez dostepu do internetu oraz jak wczesniej przygotowac (tkz.pakiety-paczki,sterowniki,oprogramowanie tak aby otrzymac potrzebne i niezbedne pliki na CD/DVD, podobnie jak w Platformie Windows. Jakie sa potrzebne elementy .plyta glówna,kata graficzna wykaz programów itd. od czego zaczac?

 

Plyta glówna : ASRock K7Nf2-RAID.

Karta graficzna AGP :Gf 2MX 100/200 :)

Krata bezprzewodowa WiFI :

 

specyfikacja plyty glównej: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K7NF2-RAID

 

 

Pozdrawiam A.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] podobnie jak w Platformie Windows.
No, tak to sie nie da :) Wlasnie niedawno komu innemu staralismy sie wytlumaczyc, ze Linuks nie byl, nie jest i nie bedzie zamiennikiem Windows :)

 

Na pewno musisz sciagnac obraz DVD.

Z RPMfusion.org akmod-nvidia i wszystkie xorg-x11-drv-nvidia* (bez *-devel), nvidia-settings, nvidia-xconfig

Do tego z repozytoriów przyda sie najnowszy kernel, kernel-devel, kernel-headers.

 

Nie podajesz typu karty WiFi. Trzeba z dokladnoscia do chipsetu (niedawno próbowalem pomóc w instalacji modelu karty jaka sam posiadam i dopiero ktos zauwazyl, ze model ten sam ale chipset Atheros iles tam a ja mam ZyDAS)

 

mirrory repozytoriów Fedory → http://mirrors.fedoraproject.org/publiclist/Fedora/16/

RPMFusion → http://rpmfusion.org/ (w tabelce wyszukaj wersje, architekture, nvidia jest w "nonfree")

 

[EDIT]

Chociaz w zasadzie do startu systemu powinna wystarczyc wylacznie plyta DVD (sterowniki nouveau powinny dzialac). Jeszcze lepiej: sciagnij LiveCD. Jesli uruchomisz LiveCD to i zainstalujesz z tej wersji system.

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Plyta instalacyjna powinna posiadac opcje "Rescue Installed system",czyli nie moze byc "LiveCD". WalDo LiveCD ten typ CD nie ma opcji przywracania systemu.

 

Podam moze szczególowo jakie chipy posiadaja karty.

 

Plyta glowna ASRock K7Nf2-RAID ma taki oto chip :

Northbridge: NVIDIA® nForce2 Ultra 400

Southbridge: NVIDIA® MCP-RAID

 

Karta muzyczna PCI

YAMAHA Chip - YMF724E-V

 

 

Karta - PCI TunerTV AverMedia

Chip - CONEXANT

Fusion 878A (BT-878)

 

Karta -PCI -WIFI

Chip -Atheros AR5007G

 

Karta PCI - Voodoo 2 12MB

CHip -3dfx

 

Wiemy wszyscy, ze to eksponaty muzealne ale tak sobie mysle warte przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalDo LiveCD ten typ CD nie ma opcji przywracania systemu.
Nie podales tego wymagania w 1. poscie. No i co rozumiesz pod pojeciem przywracania systemu? Cala opcja rescue installed system ogranicza sie do podmontowania kilku katalogów i wykonaniu chroot. To sie da zrobic z kazdego LiveCD. Opcja na plycie instalacyjnej DVD czy netinst to tylko uklon w strone uzytkownika.

 

Ogólnie powiem jeszcze raz. Plyta instalacyjna DVD dostarcza wszystkiego co wymagane, choc nie w najnowszych wersjach.

Jesli na dabnym komputerze da sie uruchomic LiveCD, to bedziemy mogli wykonac instalacje na dysk.

 

Bardziej istotnym zagadnieniem jest czego oczekujesz od systemu? Jaki ma byc jego przeznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz - doswiadczenie w instalacji na komputerze bez dostepu do sieci nauczylo mnie, ze nie oszukujmy sie - tu Okno z plikami exe jest wygodniejszy ;) Ale Linux to nie Windows, podchodzi sie do tej kwestii po prostu inaczej. Najlepiej jest miec drugi komputer z pewnym w sensie solidnym, dostepem do sieci. Tam stawia sie na maszynie wirtualnej system, po czym ustawia brak automatycznego czyszczenia paczek po instalacji. Teraz instalujemy co trzeba, paczuszki przenosimy na pendrive, a ten z kolei podlaczamy do pacjenta bez internetu i masowo instalujemy paczki. Stworzyc mozna tez lokalne repozytorium - dawno temu robilem to dla Fedory i pamietam, ze szlo to sprawniej niz chocby dla Debiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - doświadczenie w instalacji na komputerze bez dostępu do sieci nauczyło mnie, że nie oszukujmy się - tu Okno z plikami exe jest wygodniejszy ;)

Jak dla mnie zrobienie obrazu instalacyjnego który by wsyzstko zawierał jest wygodniejsze ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Instalacja Linuxa do multimediów,internet, przypomnienie sobie utrwalenie Jezyk C/C++ (Dev C++) dalej idąc w C++ to chciałbym poznać sterowniki przemysłowe dla C++".

 

Jak mówimy o całości Linuxa np:"Red Hat 7.1 Seawolf" to wspomnę,że posiadam czasopismo i dodatek z płytą Chip SPECIAL" ,który ukazywał się w kwartalniku pt" "Red Hat 7.1 Seawolf- WIOSNA 2001" zawierał pliki RPM.

Instalując paczki z RPM użytkownik był proszony o umieszczanie w napędzie CD odpowiedniej płyty "1" lub "2" miało to związek z zależnościami pakietów ,pakiet "A" był powiązany "z pakietem "B" a patch "B" z kolejnym "D" lub "K" itd. i właśnie tu jest pewien problem skąd mam wiedzieć z jakich paczek będzie korzystał instalowany program ?

 

CHIP SPECIAL WIOSNA 2001 "Red Hat 7.1 Seawolf" Płyta "A" i"B"

ChIP SPECIAL LATO 2001 Linux-Mandrake 8.0 Traktopel płyta "A" i "B" oraz Slackware 8.0 pł. "C"

 

Powyższe linux-y posiadały całość materiału na płytach CD, które nie są już wspierane.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe linux-y posiadały całość materiału na płytach CD, które nie są już wspierane.
Jeszcze raz: płyta instalacyjna DVD, obraz Fedory 16 ma ok.3,5GB.

Zainstalujesz z niej wszystko co jest Ci niezbędne. Nie będziesz miał ze względu na prawa licencyjne obowiązujące w USA obsługi mp3. Brak będzie również paczki do instalacji flash-plugin.

Jeśli chcesz mieć mp3 i inne zakazane w USA pakiety, to najprościej zgrać sobie na kolejną płytę wszystkie paczki z repo RPMFusion dla danej wersji i architektury systemu. Po zainstalowaniu systemu z DVD utworzyć sobie lokalne repozytorium tak jak zaproponował wyżej Jusko, z którego doinstalujesz resztę sterowników. Skorzystaj z naszego Poradnika na wiki, to będizesz wiedział co instalować.

 

skąd mam wiedzieć z jakich paczek będzie korzystał instalowany program ?
A skąd wiedziałeś korzystając z płytek z RH7? Zresztą ta wiedza nie jest Ci wcale potrzebna. Program yum zadba o to byś nie zginął w tzw. piekle zależności. Od czasów RH7 systemy i sposób ich instalacji poszły nieco do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora którą poszukałem do pobrania to Fedora-16 mająca rozmiar~700MB to nie pobrałem. Kiedyś pobrałem Fedore- 14-i386,która to składała się z pięciu obrazów a szósty obraz to netinsta.iso, wiec nie wiem czy dalej szukać tej fedory z obrazem DVD 3,5GB , nie wiem gdzie dokładnie są takiej wielkości DVD 3GB obrazy Fedory.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu szukac? ;) fedoraproject.org, link u góry "pobieranie", potem "wiecej opcji pobierania", z prawej "wszystkie metody pobierania", tam znowu "wszystkie serwery lustrzane" itd itp, namacili chlopaki :)

Na koniec znajdujesz dowolny mirror. U mnie najszybciej dziala ftp.ps.pl (to moze zalezec od miejsca gdzie mieszkasz), wiec podam link do DVD dla procków 32- i 64-bitowych z tego serwera:

64-bit → http://ftp.ps.pl/pub/Linux/fedora-linux/releases/16/Fedora/x86_64/iso/

32-bit → http://ftp.ps.pl/pub/Linux/fedora-linux/releases/16/Fedora/i386/iso/

 

Jak z tym sobie nie poradzisz, to mi rece opadna :)

 

Jesli chcesz tego co na obrazie DVD, ale podzielonego na czesciowe obrazy CD, to nie wiem gdzie szukac.

 

Wykaz wiecej inicjatywy. Nie wierze, ze przyjrzales sie i "przeklikales" przez cala strone i wszystkie odnosniki od http://fedoraproject.org/pl/get-fedora bo jest troche klikania, ale trzeba miec duzo zlej woli zeby nie znalezc jesli sie szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam

Odnosnie wersji Fedory -16 DVD i386 dla systemu (32bit) to ta wersja wymaga RAM-u wiecej niz 512MB. Zainstalowalem,wiec wersje Fedora -14 skladajaca sie z 5CD oraz zainstalowalem wiekszosc pakietów co wymaga umieszczenia wszystkich 5 plyt CD.

 

Pytanie, czy bez dostepu do internetu da sie wykonac poprawnie dzialajaca Fedore-14,

 

Chcialbym z kompletowac wszystkie potrzebne sterowniki tak jak opisuje kolega "Jusko", przetestowac i jak bedze wszytko dzialalo to moze wykonam cos w rodzaju "lokalne repozytorium" dla "Okreslonej specyfikacji sprzetowej "jak dla komputerow Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ADAM00

Jak bedziesz sie wital tylko ze mna, to mozesz nie otrzymac pomocy od innych :D Pozatympostarajsiestosowacznakiprzestankoweboazmózgbolijaksieczytatocopiszesz. Nie rozumiem tego co napisales. Postaraj sie napisac to po polsku, stosujac kropki i przecinki oraz jakos czytelniej formulujac swoje problemy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wymaga umieszczenia wszystkich 5 plyt CD.
...albo 1 plyty DVD.

Na tych plytach mieszcza sie wszystkie pakiety z repozytorium Fedory, czyli pakiety nie obciazone licencjami i innymi warunkami prawnymi. Nie ma na tej plycie/plytach zamknietych sterowników grafiki, wsparcia mp3, Skype itp.

 

Pytanie, czy bez dostepu do internetu da sie wykonac poprawnie dzialajaca Fedore-14,
Co to znaczy poprawnie dzialajaca? Sadzisz, ze po zainstalowaniu systemu z dostarczonych na plytach pakietów Fedora bedzie dzialala niepoprawnie? ;)

 

[...] wykonam cos w rodzaju "lokalne repozytorium" dla "Okreslonej specyfikacji sprzetowej "jak dla komputerow Apple.
Nie tylko dla komputerów Apple. "createrepo" jest jednym z pakietów, które masz dostepne na plytach. Jednak jesli poprawnie sie domyslam co chcesz zrobic, to oznacza to de facto skopiowanie lokalnie co najmniej pakietów z repozytorium RPM Fusion a byc moze równiez z innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...