Skocz do zawartości

Po Instalacji Sterowników Fedora Nie Uruchamia Się Normalnie


Ojcon

Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowaniu sterowników ATI za pomocą komendy yum install akmod-catalyst, fedora ładuje się prawie do końca i wtedy gdy powinien pojawić się już pulpit gaśnie ekran. Próbowałem te instalacji sterowników ze strony ati ale również nie pomaga. Co zrobić

? (Fedora 16)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu sterowników ATI za pomocą komendy yum install akmod-catalyst, fedora ładuje się prawie do końca i wtedy gdy powinien pojawić się już pulpit gaśnie ekran. Próbowałem te instalacji sterowników ze strony ati ale również nie pomaga. Co zrobić

? (Fedora 16)

 

Jakiego środowiska używasz?

Próbowałeś odinstalować sterowniki catalyst?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, co jest trudnego w zrozumieniu tego, ze nawet producent sterownika fglrx, czyli AMD nie potrafi zapewnic pelnego wsparcia dla Gnome3, a Ty pytasz zwyklych uzytkowników czy oni potrafia to zrobic? Uruchomic pewnie sie uda, ale co z tego, kiedy pulpit nie bedzie dzialac stabilnie... Miejscem, gdzie szybko pojawiaja sie nowe informacje jest wiki Archa https://wiki.archlinux.org/index.php/Catalyst i zaraz na poczatku "Installation" mozesz znalezc:

Catalyst 11.11 news:

...

- GNOME3 support still does not look good.

Dopóki tam nie pojawi sie wpis, ze Catalyst w koncu w pelni wspiera G3 to nie ma sensu nawet poruszac tego tematu na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam. Mój pierwszy post na forum, ale musze sie zapytac bo szukam i nigdzie nie moge znalezc informacji. Zaznaczam ze jestem poczatkujacy mocno w tych sprawach i licze na pomoc zaawansowanych uzytkowników.

 

Ja po zainstalowaniu na swoim Inspirionie N5010 F16 z KDE i instalacji sterowników do grafiki mam taki sam problem. Ekran sie wygasza przed logowaniem. Taka sama sytuacja byla z G3 ale poczytalem ze wsparcia nie ma i chcialem poszukac alternatywy.

 

Instalowalem sterowniki za pomoca su -c "yum install akmod-catalyst". Nie wiem czy to, ze nie dziala to moja wina, komputer o kant kuli rozbic czy Fedora nie nadaje sie do sterowników. Prosze o odpowiedz, bo Fedora mi najbardziej sie spodobala ze wszystkich Linuxów i chcialbym na niej zostac na stale, ale jesli nie bede mógl sobie odpalic raz na jakis czas jakiejs gry to nie widze sensu zeby sie meczyc z Linuxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alduron przeczytales posty powyzej? Np. ten o jeden wyzej od Twojego? → http://forum.fedora....post__p__155665

Czego z tej wypowiedzi nie rozumiesz? Nie dzialaja a nawet jesli dzialaja, to nie dzialaja stabilnie (z wyjatkiem chyba jednego usera tego forum, który sobie Catalysta chwali ;))

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, czytalem, tylko ze tam chodzi o Gnome 3 a mi o KDE (chyba 4.7 to jest - nie znam sie za dokladnie na tym jeszcze). Myslalem ze nie dzialanie sterów to wina Gnome a nie calej Fedory.

 

A jesli nie dziala ten sterownik, to czy jest jakas alternatywa zdatna, aby od czasu do czasu wlaczyc np. Fallout: NV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[off topic]

Myslalem ze nie dzialanie sterów to wina Gnome a nie calej Fedory.
Mylisz sie 2 razy :) Wina niedzialania sterownika lezy po stronie braku wspólpracy ze strony AMD. A zasluga deweloperów jest, ze niektórym - jak Sorror - dziala na Fedorze lub w innych dystrybucjach.

[/off topic]

 

Co do meritum, to sie nie wypowiem i niestety chyba nic nie poradze, bo z grafika Ati pozegnalem sie dosc dawno temu.

 

Na pewno sa otwarte sterowniki, ale watpie, zeby ich wydajnosc byla zadowalajaca, chociaz kto wie? Moze warto sprawdzic? Uruchom system w trybie tekstowym, odinstaluj kmod-catalyst, usun /etc/X11/xorg.conf (jesli jakis istnieje) i zrestartuj system - powinny zaladowac sie sterowniki domyslne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...